Başlangıç Mobil Cihazlar Samsung Bixby Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Samsung Bixby Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

0

Samsung Bixby, Samsung marka cep telefonlarında kullanılan sanal asistan programıdır. iOS işletim sisteminde başarıyla çalışan Siri uygulamasına nazaran Bixby uygulaması kullanıcıların istediği seviyeye bir türlü gelememiştir. Bu yüzden de Samsung Bixby uygulaması neredeyse hiçbir Samsung kullanıcısı tarafından kullanılmamaktadır. Samsung Bixby Kapatma işlemini S9, Note 8, Note 9 ve diğer tüm Galaxy S modelleri için tek tek anlatacağız.

Samsung Bixby Kapatma
Samsung Bixby Kapatma

Samsung’un orijinal sitesindeki Bixby tanıtımına girdiğinizde dil desteği olarak İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Çince gibi diller yer almasına rağmen Türkçe dil desteği olmadığını görebilirsiniz.

Uygulamada birçok hata bulunduğu için ve Türkçe dil desteği hala daha gelmediği için birçok kullanıcı bu uygulamayı gereksiz olarak görmektedir. Siri uygulamasına oranla Bixby uygulamasının yetkileri çok daha fazladır. Buna rağmen dil desteği konusunda yeterli gelişmeyi sağlayamadığı için Samsung kullanıcıları bu uygulamayı kullanmamayı tercih etmektedir. Bu yazımızda ise Bixby uygulamasının nasıl kapatılacağını detaylıca anlatacağız.

Samsung Bixby Kapatma 2021
Samsung Bixby Kapatma 2021

Samsung Bixby Tamamen Kapatma

Galaxy S9 model cep telefonlarında uygulamayı kapatmak için öncelikle açmak gerekmektedir. Uygulamayı açmak için ekranın sol kenarını sağa doğru kaydırın. Uygulama açıldıktan sonra Ayarlar simgesine tıklayın ve karşınıza gelen menüde Bixby tuşuna basın ve gelen ekranda butonun aktifliğini devre dışı bırakın.

Galaxy Note 8 cep telefonunda bu uygulamayı kapatmak için uygulamayı açtıktan sonra “Hiçbir şey açma” ifadesini seçin ve ayarı uygulayın.

Galaxy Note 9 modelinde uygulamayı kapatmak için Bixby uygulamasını güncelleyin. Bixby tuşuna 2 defa basın ve sanal asistanı açın. Uygulama açıldıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 noktaya tıklayın ve gelen ekranda ayarlara ulaşarak uygulamayı kapatın.

Galaxy S modellerinde Bixby Voice özelliğini kapatmak için Bixby tuşuna uzunca basın ve programın açılmasını bekleyin. Program ekrana geldikten sonra sağ üst kısımda yer alan üst üste 3 noktaya tıklayın ve ayarlar sekmesine gidin. Bixby Voice seçeneğini kapatın ve ayarları uygulayın.

Apple ürünlerinde kullanılan Siri’nin oldukça gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşması sonucunda pek çok sanal asistan geliştirilmeye başladı. Telefonu ses ile komuta etmek gün geçtikçe yapay zeka yardımı ile gelişmeye devam ediyor. Sanal asistanların yapay zeka ile önümüzdeki günlerde daha da gelişeceğini öngörmek hiç de zor değil. Siri kadar gelişmiş olmayan Bixby, ilerleyen zamanlarda daha iyi özellikler ile Android telefonlara güç vermeye devam edecek gibi görünüyor.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!