Roblox’a Giremiyorum! Roblox Erişim Sorunları ile Gündemde!

Oyun severlerin ilgiyle takip ettiği Roblox oyun platformu çöktü mü? Roblox’a erişim sorunları devam ederken, firmadan resmi açıklama geldi. İşte detaylar!

roblox erişim sorunu
roblox erişim sorunu

Roblox Nedir?

Roblox, çevrimiçi bir oyun yaratma sistemidir. Roblox Corporation tarafından geliştirilen ve kullanıcıların kendi mini oyunlarını programlamasını sağlayan oyun platformu, 1 Eylül 2006 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Tek ve çok oyunculu Roblox, Microsoft Windows, Android, iOS, Xbox One, MacOS, Fire OS platformları ile uyumludur.

Roblox Neden Açılmıyor?

Roblox oyununda son birkaç gündür ve bugün de devam eden erişim sorunları ne zaman düzelecek? Dünya genelinde milyonlarca oyun severin sistemde yer aldığını ve uzun süreli erişim sorunlarının büyük kaoslara yol açtığını biliyoruz. Roblox platformunun hacklendiğini düşünenler oluyor.

Platforma mobil uygulama üzerinden giriş yapmayı deneyen kullanıcılar, daha önce sisteme kaydoldukları halde yeniden kayıt talebi ile karşılaşıyor. Şu ana dek erişim sorunu çözülmezken, firma Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Twitter’dan Açıklama Yapıldı

Roblox şirketinden gelen Tweet şu şekilde;

“Roblox’u kullanırken sorun yaşadığınızın farkındayız. Bunun için üzgünüz, her şeyi normale döndürmeye çalışıyoruz.”

Kullanıcılar, çareyi forumlarda aramaya başladı. Pek çok Roblox kullanıcısı, hesabına giriş yapamıyor. Önbellek ve çerez temizliği gibi çözümler ise karşılıksız kalıyor. Sistem hatası veren platforma giriş yapmaya çalışan birçok kişi, hesabının kaldırılmış olduğunu görüyor. Roblox web sitesinde “Şu an bakımdayız” yazısı ile karşılaşılıyor.

İlgili İçerik: Facebook Adını ve Logosunu Değiştirdi!

29 Ekim 2021 tarihinde yeni bir güncelleme alan oyunda servisler bakıma alınmış durumda. Şirket, şu an için hatayı düzeltmekle uğraştıklarını ve bunun biraz zaman alabileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın da yaşadığı gibi, milyonlarca kullanıcıya sahip bu tarz uygulamaların dönem dönem çöktüğüne şahit oluyoruz. Erişim problemleri ve benzer sorunlar için geliştirici ekibin, en kısa zamanda çözüm getireceğini düşünüyoruz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın