Nikon Z9 Aynasız Kamera Tanıtıldı: İşte Özellikleri

45,7 Megapiksel CMOS sensörlü Nikon Z9 aynasız kamera tanıtıldı. Japon marka, bu modelde çok iddialı. İşte, yeni Nikon Z9 kameranın özellikleri ve yurt dışı satış fiyatı…

Nikon Z9 Kamera Tanıtıldı

Japon firması Nikon, yeni Nikon Z9 kamera modelini Hindistan’da tanıttı. Full Frame yani Tam Kare aynasız kamera, Z serisine gelen son model oldu. 45,7 megapiksel CMOS kamera sensörü ve 3,2 inç dokunmatik ekranla gelen kamerada elektronik vizör bulunuyor. Değiştirilebilir lenslerle gelen kamera, flaş kontrolü için yüz bilgilerini kullanan i-TTL dengeli dolgu flaşı kullanıyor.

Yeni Nikon kamera, 125 dakikaya kadar kesintisiz kayıt yapabiliyor. 8K 30p video çekimini destekliyor. Nikon Z9, mükemmel bir algılama sistemine sahip. Algoritması ile fotoğraf ve video çekimi sırasında 9 tür nesneyi ayırt edebiliyor. Ayrıca, şirketin mekanik deklanşör olmadan üretilen ilk tam kare aynasız kamerası olarak geliyor.

Nikon Z9, Nikon yetkili mağazalarında Kasım ayından itibaren 5500 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Yeni Z9 kamera, 3,2 inç diyagonal ekran ve çift akış teknolojisi ile 45,7 megapiksel CMOS kamera sensörü ile geliyor. 8,256 × 5,504 piksel çözünürlük ve Expeed 7 görüntü işleme motoruna sahip. TFT LCD dokunmatik ekranı 70 derecelik bir görüş açısı, yüzde 100 tam kare çerçeve ve renk dengesi sunuyor. 11 seviyeli manuel parlaklık kontrolü mevcut. 4 eksenli dikey ve yatay eğimli bir monitör entegre edilebiliyor.

İlgili İçerik: Panasonic Lumix GH5M2 Kamera Tanıtıldı: İşte Özellikleri

125 dakika boyunca 8K 30p kayıt yapabilen kamera, 120p’ye kadar 4K UHD video kaydı yapabilme özelliğine sahip. Saniyede 129 kare yakalayan AF özellikli 94 Nikkor F-serisi lenslere sahip. JPEG veya RAW formatlarında 1.000’den fazla kareyi yakalamak için 20 fps’de sürekli çekim yapabiliyor.

Yeni Nikon kamerada HDMI ve USB şarj girişi bulunuyor. Mikrofon ve kulaklık girişi dışında, Bluetooth 5 ve Wi-Fi desteği mevcut. Nikon Z9, kutusundan bir BF-N1 gövde kapağı, EN-EL18d şarj edilebilir Li-ion pil, MH-33 pil şarj cihazı ve EH-7P AC şarj adaptörü çıkıyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın