Haber, Teknoloji

Realme Book Prime Nisan’da Tanıtılacak, İşte Detaylar

Yakın zamanda Çin’de piyasaya sürülen Realme Book Enhanced Edition’ın yeni bir versiyonu olan Realme Book Prime dizüstü bilgisayar, Nisan ayında tanıtılacak. İşte, yeni Realme dizüstü bilgisayarın özellikleri!

Realme Book Prime Nisan’da Tanıtılacak, İşte Detaylar

Realme Book Prime’ın yakında Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni Realme dizüstü bilgisayarın, yakın zamanda Çin’de piyasaya sürülen, yeniden yapılandırılmış bir Realme Book Enhanced Edition olduğu söyleniyor.

Çin’de daha önce farklı bir isimle piyasaya çıkan dizüstü bilgisayar, 11. Nesil Intel Core işlemciyle tanıtıldı. Ayrıca 12 saate kadar pil ömrü sunuyordu. Realme Book Prime‘ın Hindistan’ın yanı sıra diğer pazarlarda da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Ancak, yeni Realme dizüstü bilgisayarın ne zaman piyasaya çıkacağına dair kesin ayrıntılar henüz resmi olarak açıklanmadı.

Realme Book Prime’la ilgili kesin detaylar halen bilinmezken, aynı cihazın Çin’de daha önce başka bir isimle çıkması bize önemli ipuçlarını veriyor. Ayrıca yeni cihaz Nisan’da geliyor ve Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali var. Bu nedenle, Realme Book Enhanced Edition’ı referans alacağız.

Realme Book Enhanced Edition dizüstü bilgisayarın fiyatı, 12GB + 512GB modeli için 4.700 CNY idi yani yaklaşık 10.000 TL idi.

Realme Book Enhanced Edition, kutudan Windows 11 ile çıkıyor. Yüzde 100 sRGB renk gamı sunan 14 inç 2K IPS panelle geliyor. Ekran çözünürlüğü 2.160×1.440 piksel.

12 GB LPDDR4x çift kanallı bellek ve 512 GB‘a kadar PCIe SSD depolama birimi ile birlikte geliyor. 11. nesil Intel Core i5-11320H CPU tarafından destekleniyor.

İlgili İçerik: Asus ExpertBook B5 Flip Tanıtıldı: İşte Tüm Detaylar

Realme Book Enhanced Edition, bir buhar odası (VC) soğutma sistemine sahip. DTS ses teknolojisi ile desteklenen stereo Harman hoparlörlerle geliyor. 720p HD web kamerası, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB 3.2 Gen 2 Type-C bağlantı noktası, USB 3.1 Gen 1 Type-A bağlantı noktası, Thunderbolt 4 bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi mevcut.

Tek bir şarjla 12 saate kadar kullanım sağlayan 54Wh‘lık bataryaya sahip ve ayrıca 65W Süper Hızlı Şarjı destekliyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.