Instagram Toplu Silme Seçeneklerini Sunuyor! İşte Detaylar

Instagram kullanıcıları artık yorumları ve gönderileri toplu olarak silebilir ve hesaplarındaki geçmiş etkileşimleri inceleyebilir. İşte, sosyal medya devinin getirdiği yeni özellikler!

Instagram’dan Yeni Özellikler

Instagram, Güvenli İnternet Günü girişimlerinin bir parçası olarak kullanıcıların platformdan gönderileri, yorumları ve diğer etkinlikleri kaldırmasını kolaylaştırmak için bir dizi yeni özellik kullanıma sundu. Sunulan yeni hesap kontrolleriyle, kullanıcılar artık yorumları ve gönderileri toplu olarak silebilir, hesaplarındaki geçmiş etkileşimleri inceleyebilir ve tarihe göre içerik arayabilirler.

Bu özelliklere, profildeki Etkinliğiniz adlı yeni bir bölümden erişilebilir. Instagram ayrıca, Mola Ver özelliğini bu ayın başlarında kullanıma sunmuştu.

Instagram’daki kullanıcılar artık gönderiler, Hikayeler, IGTV ve Reels dahil olmak üzere tüm içeriklerinin yanı sıra yorumlar, beğeniler, hikaye çıkartma tepkileri vb. etkileşimlerini toplu olarak silebilecek veya arşivleyebilecek.

Etkinliğiniz bölümünde belirli tarih aralıklarından geçmiş yorumları, beğenileri ve hikaye yanıtlarını aramak artık mümkün. Tarihe göre içerikler ve etkileşimler görülecek.

İlgili İçerik: Instagram ve Facebook’a 3 Boyutlu Avatarlar Geliyor!

Mevcut şekilde, kullanıcıların yakın zamanda arşivlenmiş veya silinmiş içeriği bulması, arama geçmişine göz atması, ziyaret edilen bağlantıları, platformda geçirilen süreyle birlikte görüntülemesi ve bilgilerini indirmesi mümkün. Bu özellikler, bir işlem yapmak için her gönderide manuel olarak gezinme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Şu an profillerde sağ üst köşeden Etkinliğiniz menü tuşuna dokunarak bu özelliklere erişilebilir. Instagram, geçen yılın sonundan bu yana özelliği test ediyor. Bu yeni özellikler, hesapları güvende tutmak ve kullanıcılara etkinlikleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için getirildi.

Bu ayın başlarında Instagram, Mola Ver özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik, kullanıcıların belirli bir süre sonra platformu kullanmaya ara vermeleri için bir hatırlatıcı niteliğinde. Bir Mola Ver, kullanıcıların uygulamada günlük olarak ne kadar zaman harcamak istediklerine dair bir sınır belirlemelerine olanak tanıyan Instagram’ın mevcut Günlük Sınır özelliğine katılacak.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın