Haber, Mobil Cihazlar

Realme 9 Pro Plus, BIS Sertifikasını Aldı! İşte Kilit Detaylar

2022’de tanıtılacak olan Realme 9 serisindeki bir model hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Realme 9 Pro Plus, Hindistan merkezli BIS sertifikasını aldı. Yakında tanıtılması beklenen Realme 9 Pro Plus hakkında kilit detaylar da ortaya çıktı. İşte son gelişmeler!

Realme 9 Serisi Tanıtılacak – Realme 9 Pro Plus BIS Sertifikasını Aldı

Realme 9 Pro Plus, 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Realme 9 serisinde yer alıyor. Yakın zamanda BIS sertifikasını alan Realme 9 Pro Plus’la ilgili kilit detaylar ortaya çıktı.

Önümüzdeki 3-4 aylık süreç içerisinde Realme lansmanında tanıtılacak olan dört modeli tekrar hatırlayalım. Realme 9, Realme 9i, Realme 9 Pro ve Realme 9 Pro Plus. Realme 9 Pro Plus’ın Realme 9 Pro Max olarak gelmesi de mümkün.

Yeni serideki cihazların 120Hz yenileme hızı sunan AMOLED bir ekranla ve Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisiyle çıkış yapacağı açıklandı.

İlgili İçerik: 108 MP Kameralı Realme 9 Serisi Geliyor! İşte Beklenen Özellikleri

Öte yandan Twitter’da yapılan bir paylaşım, Realme 9 Pro Plus’ın RMX3392 model numarasına sahip olduğunu ve BIS sertifikasını aldığını gösterdi. Akıllı telefonlarla ilgili yaşanan küresel yarı iletken sıkıntısı, Realme lansmanını 2022’ye erteledi. Fakat şimdiden Realme 9 serisi modelleriyle ilgili pek çok kilit detaya vakıf olduk. Bunlardan bazıları da, cihazların 5G desteğini sunması ve 108 megapiksel ana kameralar ile gelecek olması.

Bu arada, Realme 9i modelinin tanıtımı diğer cihazlardan önce yapılabilir. Ocak 2022’de Realme 9i’nin dünya çapında lansmanı yapılabilir. Ayrıca, sadece bu modelde Snapdragon 870 işlemcisi yerine MediaTek Helio G90T işlemcisine yer verilecek. Dörtlü arka kameralarla donatılan Realme 9i, 5.000 mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek.

Çinli şirketin 2022’nin ilk çeyreğinde yapacağı büyük lansmanda Realme GT 2 Pro telefon da tanıtılacak. Unutmadan; Realme GT 2 Pro AnTutu testlerinde 1 milyon puan barajını aşan ilk akıllı telefon oldu.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.