QTUM Coin Nedir? (Qtum) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

Her geçen gün daha da yaklaşan boğa sezonuna en hazır görünen kripto paralardan biri olarak ön plana çıkan QTUM Coin, yıllardır koruduğu sessizliğini tekrar bozdu ve yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bu yüzden piyasalara yeni katılan yatırımcılar sıkça QTUM Coin nedir araştırmasını yapmaya başladılar. Bitcoin ağı üzerindeki bazı problemlerin uzlaşmacı bir yöntemle çözülmesini amaçlayan ve bu doğrultuda büyük başarılar elde etmiş olan kripto paramız ve projesi, neden en çok konuşulan kripto paralar arasında olduğunu net bir şekilde gösteriyor. Bizler de bu içeriğimizde QTUM Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, fiyatı, geleceği, yorumu, istatistikleri gibi detayları sizlerle paylaşacağız.

QTUM Coin Nedir? Qtum Nasıl ve Nereden Alınır?
QTUM Coin Nedir? Qtum Nasıl ve Nereden Alınır?

QTUM Coin Nedir?

QTUM Coin, Bitcoin Core üzerinde geliştirilmiş olan ve Ethereum altyapısını kullanan sanal cihazlarla ortak bir şekilde çalışma özelliğine sahip olan geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Bu ortamlar üzerinde kolaylıklar ve yenilikler sağlamasının yanında kendi altyapısında oldukça güçlü bir sistemle kullanıcılar karşısına çıkmaktadır. Bu yüzden kripto paramız halk arasında Bitcoin ile Ethereum karışımı olarak bilinmektedir. Bu durum gücüne güç kazandırmaktadır.

Tamamen açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olan ve değerlerin transferi konusunda büyük bir rol oynayan QTUM Coin, gerçek dünyadaki varlıklar ile sanal dünyadaki varlıkların transferini ve dönüşümünü mümkün kılmaktadır. Ayrıca merkeziyetsiz bir yapıda akıllı sözleşmelerin düzenlenmesi ve yönetilmesi mümkün hale gelmektedir. Kısacası tüm noktalardan incelendiğinde istenilen tüm durumları karşılayan bir kripto para birimi olmaktadır. QTUM Coin ve projesi hakkında teknik detaylara ulaşmak isterseniz QTUM Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

QTUM Coin İstatistikleri

QTUM Coin, 2017 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmüş olup, kısa süre içerisinde hızlı bir ivme kazanarak en değerli kripto paralar arasına girmeyi başarmıştır. Değer olarak da en yüksek seviyesine bu dönemlerde ulaşmış ancak daha sonrasında ciddi düşüşler yaşamıştır. Buna rağmen piyasalardaki varlığını her zaman korumuş ve projesi gereği Bitcoin ile Ethereum üzerinden güç almaya devam etmiştir. Piyasaların hareketlenmesi ile QTUM Coin de tekrar yükselmeye başlamıştır.

 • QTUM Coin toplam market hacmi 1,9 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Maksimum arz miktarı 107,8 Milyon adet, toplam arz miktarı 103,8 Milyon adet ve dolaşımdaki arz miktarı 98,8 Milyon adettir.
 • QTUM Coin market dominasyon oranı %0,06’dır.

QTUM Coin istatistikleri incelendiğinde kripto paramızın aslında piyasalarda ne kadar önemli bir role sahip olduğunu bir kez daha görebilmek mümkün hale gelmektedir. Milyar dolar seviyesinde bir pazara hükmeden ve gelişmiş bir platform olarak ön plana çıkan QTUM, bugün en değerli kripto paralar listesinde 83. Sırada bulunmaktadır.

kripto para
kripto para

QTUM Coin Yorum

QTUM Coin, bugün dünyadaki en yüksek varlık ispat sistemine sahiptir. Bu konuda Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini dahi geçmeyi başardığı için Dünya çapında kullanımı en güvenilir olan kripto para birimlerinden biridir. Zaten bugüne kadar hiçbir hırsızlık veya dolandırıcılık vakası ile gündeme gelmemesiyle de bilinmektedir. Bunun yanında akademik ve teknolojik olarak gelişmiş bir ekip tarafından geliştirildiği için de büyük yatırımcıların güvenini kazanmaktadır. QTUM Coin sayesinde birçok cüzdan ve borsa bugün ayakta durmaktadır.

Böylesine güçlü bir sisteme ve altyapıya sahip olan QTUM Coin yorumlarının da nasıl olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. Değer olarak son yıllarda yatırımcının yüzünü pek fazla güldürmüş olmasa da neredeyse hiçbir yatırımcısının bu kripto para biriminden vazgeçmediğini de belirtmek gerekiyor. 2021 yılı itibariyle ise tekrar gücünü göstermeye ve daha fazla noktada aktif olarak kullanılmaya başlandığı için her konuda ilerlemesini sürdürmeye devam ediyor.

QTUM Coin Fiyatı

QTUM Coin fiyatı, günümüzde $11.1 ile $19.15 arasında değişim gösteriyor. Uzun zamanlar boyunca $2 ile $5 değerleri arasına sıkışan kripto paramız en yüksek değerine yıllar önce ilk çıktığı zamanlarda ulaşmıştı. Ancak bugünkü yükselişinden yapılan analizler sonucunda yeni bir rekor kırabileceği öngörülmekte. Tüm zamanlar fiyat değişimi incelendiğinde de ne kadar önü açık bir kripto para birimi olduğunu daha net bir şekilde görebilmek mümkündür.

 • QTUM Coin tüm zamanlar en yüksek değeri 2018 yılının Ocak ayında $99.87 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • QTUM Coin tüm zamanlar en düşük değeri ise 2020 yılının Mart ayında $0.77 olarak kaydedilmiştir.

QTUM Coin, yukarıda da bahsettiğimiz gibi yükselen bir trend içerisinde yer alıyor ve ortalama seviyelerde fiyat hareketliliğine sahip. Hızla artan market hacmi ve düşük arz miktarı sayesinde de bulunması gereken değerin bayağı bir altında yer alıyor. Durum böyle olduğu için kripto paramızın yükselmesi kaçınılmaz olacaktır. Fakat bunun ne zaman gerçekleşeceği hakkında net bir yorum belirtmek mümkün değildir.

QTUM Coin Geleceği

En yüksek değerinden günümüze neredeyse %100 oranında düşmüş olsa da uzun vadeli yatırımcısına kayıp yaşatmamış bir kripto para birimidir. QTUM Coin, 2020 yılının Mart ayından günümüze tam olarak %2100 oranında yükseliş göstermiş ve yükselmeye devam etmektedir. Bu sayede birçok kişi tarafından ilgi toplamakta ve market hacmini her geçen gün arttırmaktadır. Kripto para bilirleri tarafından yapılan yorumlara göre de QTUM Coin geleceği oldukça parlak olan kripto paralardan biridir.

QTUM Coin yatırımcıları da yukarıda bahsettiğimiz görüşlerle aynı fikirlere sahiptirler. Hatta önümüzdeki birkaç sene içerisinde $100 hedefine ulaşma ve yeni bir rekor kırma hedefi bulunmaktadır. Boğa piyasasının başlaması ile bunun gerçekleşmesi oldukça mümkündür. Ayrıca 2030 yılına kadar $1000 hedefine ulaşması istenmektedir. Ancak bunun için ilerlemesi gereken çok daha uzun bir yol olduğunu unutmamak gerekiyor.

kripto para
kripto para

QTUM Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

QTUM Coin kendi altyapısına ve ekosistemine sahip olan bir kripto para birimi olmasına rağmen en kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir kripto para birimlerinden biridir. Bunun sebebi aynı Ethereum gibi kendi altyapısında farklı projelerin geliştirilmesine olanak sağlaması ve büyük bir markete sahip olmasıdır. Bunun yanında 150’nin üstüne kripto para borsası üzerinden QTUM Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Bithump
 • Huobi Global
 • Kraken
 • Bittrex
 • Kraken
 • BitTürk – Türk Borsası
 • OKEx
 • MEXC
 • Bitglobal
 • Bitfinex
 • KuCoin

Belirtilen kripto para borsaları üzerinden QTUM Coin alım satımı yapabilir ve sahip olduğunuz varlıklarınızı MetaMask, TrustWallet, Ledger, ConnectWallet ve daha birçok cüzdan üzerinde barındırabilirsiniz. Tüm bunların yanında farklı platformlar üzerinde de QTUM Coin kullanabilirsiniz. Kısacası her noktada kolayca bulabilir, transfer edebilir, barındırabilir ve yönetebilirsiniz.

QTUM Coin nedir sorusunu içeriğimizde tüm detaylarıyla yanıtlandırmaya çalıştık. Umarız bu kripto para ve detayları hakkında tam anlamıyla bilgi sahibi olabilmişsinizdir. Yine de yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmayı unutmayın. Benzer içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir!

Yorum yapın