MED Coin Nedir? (MediBloc) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

MED Coin nedir sorusu, sağlık sektöründe hizmet veren ve kripto paralara ilgisi bulunan kişiler tarafından merak edilen kripto paralar arasında yer alıyor. Doktor ve hasta verilerinin saklanması, paylaşılması ve güvenliği gibi birçok konu günümüzde problemler oluşturmaktadır. MED Coin, tam olarak bu sorunları kendi yöntemleriyle ve blok zinciri teknolojileri ile çözmeyi hedeflemektedir. Sağlık alanında büyük atılımlar yapılmasını sağlayan kripto paramız, alanında tek ve en güçlü kripto para birimi olduğu için kısa süre içerisinde dikkat çekerek günümüz seviyelerine ulaşmıştır. İçeriğimizde MED Coin nedir sorusunu yanıtlayacak ve fiyatı ne kadar, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır gibi detayları paylaşacağız.

MED Coin Nedir? MediBloc Nasıl ve Nereden Alınır?
MED Coin Nedir? MediBloc Nasıl ve Nereden Alınır?

MED Coin (MediBloc) Nedir?

Tüm hastaların ve tedavilerin verileri tutulmakta ve gerek görüldüğü zaman incelenmektedir. Ancak bu noktada bazen istenilen verilere ulaşılamamakta, bazı zamanlarda da veriler yanlış kişilerin eline geçebilmektedir. Bunun için DSÖ tarafından kabul görmüş olan Sağlık sigortaları ve hesap verebilirlik yasası kullanılmaktadır. Ancak bunu uygulayabilecek bir sistem tam anlamıyla bulunmadığı için MED Coin geliştirilmeye başlamıştır. MED Coin, HIPAA ismi verilen bu yasayı blok zinciri teknolojileri yardımıyla uygulamayı başarmaktadır.

MED Coin, temel olarak sağlık sektöründe bilgi platformu olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında tamamen merkeziyetsiz bir yapıya sahip olduğu için şeffaf, hızlı ve kararlı bir sistemler zincirine sahiptir. MED Coin bu platformun ekonomisini ve ekosistemini oluşturmak için üretilmektedir. Böylece sistem üzerinde etkinlik gösteren sağlık çalışanları ve hastalar verilerin transferleri ve görüntülenmeleri başına stake ödülleri elde etmektedirler. Ayrıca yine sağlık sektöründeki ürünlerin ticareti için MED Coin kullanımı amaçlanmaktadır. MediBloc ve MED Coin hakkında daha fazla bilgiye erişmek isterseniz MediBloc resmî web sitesini inceleyebilirsiniz.

MED Coin İstatistikleri

MED Coin, 2017 yılının sonunda halka arz edildi. Hızlı bir yükselişle piyasaya giriş yapan kripto paramız, türünün sayılı örneklerinden olduğu için özellikle sağlık kurumlarının dikkatini çekmeyi başardı ve market hacmini hatırı sayılır seviyelere getirmeyi başardı. Arz miktarı biraz fazla olduğu için diğer kripto para birimlerine göre daha düşük değere sahip olsa da MED Coin istatistikleri, kripto paramızın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

  • MED Coin (MediBloc) toplam market hacmi 400 Milyon Doların üstündedir.
  • Toplam arz miktarı 7,6 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 5,3 Milyar adettir. Kalan kısım yönetimin elinde bulunmaktadır.
  • MED Coin market domine oranı %0,02’dir.

MED Coin, Binance Smart Chain altyapısında geliştirilmiştir ancak yan bir blok zinciri olarak nitelendirilmektedir. Bu yüzden kendi ekosistemini geliştirebilme ve değiştirebilme şansı bulunmaktadır. Ayrıca açık kaynak kodlu bir yapıya sahip olduğu için yatırımcılara daha şeffaf bir kripto para birimi olarak görülmektedir.

kripto para
kripto para

MED Coin Yorum

MED Coin ve MediBloc, sağlık sektöründeki verilere ulaşmayı kolaylaştırmakta, daha güvenli hale getirmektedir. Bunun yanında tıbbi ürünlerin ticaretinin daha kararlı bir şekilde yapılmasını da sağlamaktadır. Tüm süreçlere katılan kullanıcılarına ödüller de dağıtan MED Coin, farklı bir proje olduğu için yatırımcıların ilgisini bir hayli çekmektedir. Potansiyeli bulunan kripto paralar arasında bulunduğu da sıklıkla dile getirilmektedir. Dünya üzerindeki tüm verilerin bir araya gelmesini sağladığı için MED Coin yorumları oldukça umut vericidir.

Ethereum üzerinde çalışan ancak Binance Smart Chain altyapısına sahip olan kripto paramız aslında bir DApp formatıdır diyebiliriz. Genelde bu tür uygulamalar market hacimlerini çok arttıramamasına rağmen, MediBloc kendi ekosistemini ve kripto parasını da geliştirdiği için, token sınıflandırmasından çıkarak coin olmuştur. Bugün en değerli kripto paralar listesinde 157. Sırada bulunan MED Coin, son zamanlardaki gelişmeleri ile daha çok yatırımcıyı çekmeye başlamıştır ve her geçen gün daha iyi sıralamalara yerleşmektedir.

MED Coin Fiyatı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, MED Coin fiyatı ilk halka arz edildiğinde hızla yükseldi ancak tutunmayı başaramadı. Birkaç yıl boyunca sabit bir şekilde ilerleme gösteren kripto paramız sene başında tekrar yükselmeye başladı ve yeni rekorunu kırmayı başardı. Bugün $0.05 ile $0.1 arasında değere sahip olan MED Coin tüm zamanlar fiyat değişimini ise şöyle listeleyebiliriz:

  • MED Coin (MediBloc) tüm zamanlar en yüksek değeri Nisan 2021 tarihinde $0.352 olarak kaydedilmiştir.
  • MED Coin (MediBloc) tüm zamanlar en düşük değeri ise Şubat 2019 tarihinde $0.00155 olarak kayıtlara geçmiştir.

Uzun zaman çok fazla hareketlilik göstermemiş olsa da bulunduğumuz sene itibariyle yüksek volatiliteye sahip kripto paralar arasına giren MED Coin, bugün yeni rekoruna oldukça yakın gibi gözüküyor. Yeni bir ATH denemesi yapıp yapmayacağını bilmiyoruz ancak, projesi dahilinde ilerlemeye devam ederse yükselişini sürdürmeye devam edecektir.

MED Coin Geleceği

MED Coin en düşük seviyesinden günümüze %3400 oranında yükseliş gösterdi. Eski tarihli bir kripto para olduğunu varsayarsak bu oranın çok fazla yüksek olmadığını söyleyebiliriz. Bu durum da MED Coin geleceğinin çok daha şehvetli olacağını gösteriyor olabilir. Fakat yine de detaylı analizler yapmak ve bilirlerin yorumlarını incelemekte fayda var. MED Coin her geçen gün daha da yüksek market hacimlerine ve değere ulaşıyor. Bazı sağlık kuruluşları tarafından destek de almayı başaran kripto paramızın gelecek hedefleri arasında sağlık sektörünün tamamında aktif olarak kullanılmak yer alıyor.

Yatırımcıları da MED Coin’e karşı büyük bir bağlılık hissediyorlar ve kripto paramıza sonuna kadar güveniyorlar. Yakın zamanlarda bu güvenlerinin boşuna olmadığını da net bir şekilde gözlemlemiş olduk. Analizciler tarafından yapılan fiyat çalışmalarına göre MED Coin, 2025 yılına kadar $0.5 değerine ulaşmış olacak. Fakat bunun önündeki en büyük engel arz miktarı. Eğer projesini yaymaya devam ederken belli bir miktarda arzını da yakabilirlerse, hızlı bir şekilde değer kazanması kaçınılmaz olacaktır.

kripto para
kripto para

MED Coin (MediBloc) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Binance Smart Chain altyapısında geliştirilen ve Ethereum altyapısında çalışma prensibine sahip olan MED Coin, birçok platform üzerinde rahatlıkla barındırılabiliyor ve kullanılabiliyor. Hatta günlük tıbbi alışverişlerde de kullanılma imkânı bulunan kripto paramız, ağ üzerinde etkinlik gösteren herkese ücretsiz olarak dağıtılıyor. Fakat yalnızca yatırım yapmak gibi bir amacınız bulunuyorsa, MED Coin alım satım işlemleri için aşağıdaki borsaları kullanabilirsiniz.

  • Bittrex
  • Gate IO
  • Upbit
  • Korbit

MED Coin şimdilik yalnızca bu 4 kripto para borsası üzerinden alınıp satılabilmektedir. Bu kadar az borsada listelenmesine rağmen böylesine yüksek bir hacme sahip olması da ne derece başarılı olduğunu açıkça göstermektedir. Kendi platformu üzerinden de işlem ücreti olmaksızın, geleneksel para birimleri ile MED Coin alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde MED Coin nedir, nereden alınır, fiyatı ne kadardır, geleceği nasıl olacak gibi sorularınıza net cevaplar bulabilmişsinizdir. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi değildir! Diğer inceleme içeriklerimiz için kripto para kategorisine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum yapın