PDF Birleştirme Nasıl Yapılır? +2 PDF Tek PDF ✔️ 2023

Bu yazımızda, elinde birden fazla PDF dosyası bulunan kişiler için PDF Birleştirme işleminin nasıl yapıldığından bahsedeceğiz. Bu işlem online ortamda yapılabileceği gibi Adobe Acrobat Reader uygulaması ile de yapılabilmektedir. Ayrıca elinizde olan bir belgeyi ya da sunumu PDF formatına nasıl getireceğinizi bilmiyorsanız, PDF Nasıl Yapılır? isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Şimdi dilerseniz yazımıza geçelim.

PDF Birleştirme
PDF Birleştirme

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

En hızlı ve kolay PDF birleştirme yöntemi online PDF birleştirme yöntemidir. Bu işlemi Adobe resmi PDF birleştirme aracı üzerinden yapabilirsiniz. Araca gitmek için buraya tıklayın ve sitedeki talimatları izleyin.

PDF dosyalarınızı sürükle bırak yöntemi ile siteye yükleyin ve birleştir butonuna tıklayın.

Dosyaların birleştirilmesini bekleyin.

Dosyanız hazır olduğunda ne yapmak istediğinizi seçin. İndirmek tamamen ücretsizdir.

Adobe Acrobat Reader ile PDF Birleştirme

Öncelikle PDF dosyalarını birleştirmek için kullanabileceğiniz bir uygulamadan bahsetmek isterim. Bir çoğunuzun bildiği Adobe Acrobat Reader uygulaması, bu iş için biçilmiş bir kaftandır. Henüz bu uygulamaya sahip değilseniz, buradan indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Şimdi birleştirme işlemini yapmaya hazırsınız.

Adobe Acrobat Reader ile PDF Birleştirme
  1. Öncelikle Adobe Acrobat Reader uygulamasını açın.
  2. Daha sonra araçlar sekmesini açarak dosyaları birleştir butonuna tıklayın.
  3. Şimdi birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını seçebilirsiniz.
  4. Dosyaları isteğinize göre sıralamak için, üzerine basıp sürükleyin.
  5. Düzenleme işlemini yaptıktan sonra, dosyaları birleştir butonuna tıklayın.
  6. Son olarak da birleştirmiş olduğunuz bu dosyayı yeniden adlandırıp, kaydet butonuna tıklayın.

Bu işlem her ne kadar kolay olsa da, bazı kişiler bilgisayarına uygulama yüklemek istemeyebilir. Bu gibi durumlarda ise aşağıda önereceğim sitelerden online ve ücretsiz bir şekilde PDF Birleştirme işlemini yapabilirsiniz.

PDF Dosyalarını Ücretsiz Birleştirme Siteleri

Adobe sitesindeki PDF dönüştürücü, birleştirici ve oluşturucu aracı hoşunuza gitmiyor mu? Program ile işlem yapmak istemiyor musunuz? Tam burada sizler için ücretsiz pdf birleştirme siteleri devreye giriyor:

PDF Candy

PDF Dosyalarını Ücretsiz Birleştirme Siteleri

Bu sitede PDF formatındaki dosyalarınızı birleştirebileceğiniz gibi, farklı formatlardaki görüntü dosyalarınızı da tek bir PDF haline getirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlem oldukça basit, öncelikle siteyi açıp birleştirmek istediğiniz dosyaları yüklüyorsunuz, daha sonra da manuel olarak düzenlemelerini yapıyorsunuz.

Düzenleme işlemlerini yaptıktan sonra da, dosyanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz. PDF Candy sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Soda PDF Online

PDF Dosyalarını Ücretsiz Birleştirme Siteleri

Bu sitenin çalışma mantığı PDF Candy sitesine oldukça benzemektedir. Aynı şekilde birleştirmek istediğiniz dosyaları siteye yükleyip, gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Soda PDF Online sitesine de buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Small PDF

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

PDF Birleştirme işlemlerinizi yapabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer site ise Small PDF sitesidir. Bu sitenin çalışma mantığı da diğerlerine benzemektedir. Siteye açıp, birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını yükledikten sonra yapmak istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz. Ve dosyayı bilgisayarınıza indirip kullanabilirsiniz.

Ayrıca bu sitede bulut depolama sistemleri üzerinden de işlem yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu siteye de buradan ulaşabilirsiniz.

iLove PDF

PDF Birleştirme Nasıl Yapılır?

Sizlere PDF Birleştirme işlemini ücretsiz bir şekilde yapmanız için bahsetmek istediğim son site iLove PDF sitesidir. Bu sitenin çalışma prensibine bakacak olursak, birleştirmek istediğiniz PDF dosyalarını bilgisayarınızdan ya da Google Drive’dan seçerek tek bir PDF dosyası haline getirebilirsiniz. Bu siteye de buradan ulaşmanız mümkündür.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın