Başlangıç Oyun Oyun Hile Programı: Android Oyun Hile Programı

Oyun Hile Programı: Android Oyun Hile Programı

2

Oyun firmaları her ne kadar ürettikleri oyunlarda hileyi yasaklamaya çalışsalar da kullanıcıların birçoğu hile programları sayesinde oyunlarını hileli şekilde oynamaktadır. Hile programlarıyla oyun oynamak, kullanıcıları kolay yoldan sonuca ulaştırdığı için oyunlarda hile yapma programları tercih edilmektedir. Bu yazımızda da Android işletim sistemlerinde kullanabileceğiniz oyun hile programı tanıtacağız.

oyun hile programı
oyun hile programı

Mobil oyunlar genellikle pay-to-win sistemi (para yatır ve kazan) üzerine kurulmuştur. Para yatırmadan oyunlarda birincilik elde etmek çok zor olduğu için oyunların mevcut sistemleri, kullanıcıları hile kullanmaya teşvik etmektedir.

Android işletim sistemlerinde hile programlarını kullanmak diğer işletim sistemlerine göre çok kolaydır. Dünyanın en popüler oyunlarından olan Pubg Mobile’ın Android versiyonunda çalışan bir hile programı, iOS işletim sisteminde çalışmamaktadır. Bu yüzden de oyunlarda hile programlarını kullanmayı tercih eden kullanıcılar Android işletim sistemine sahip cep telefonlarını kullanırlar.

Cheat Engine Android Oyun Hile
Cheat Engine Android Oyun Hile

Cheat Engine

Cheat Engine programıyla hile çalıştırabilmek için cihazınızın rootlu olması gerekmektedir. Android telefona nasıl root atılır, sorusunun cevabını bilmiyorsanız ilgili bağlantıya gidebilirsiniz. Cihazınız rootlu ise mobil oyun hile programı indir bağlantısından telefonunuza Cheat Engine programının .apk uzantılı versiyonunu indirebilirsiniz.

Programı indirmeden önce “Ayarlar” “Geliştirici Seçenekleri” sekmelerine giderek “Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver” seçeneğini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Program bu seçenek aktifleşmeden indirilemez ve yüklenemez. Programı yükledikten sonra ilgili seçeneği tekrardan eski haline getirebilirsiniz.

Programı indirdikten sonra yükleyin. Hile yapmak istediğiniz oyunu ve Cheat Engine programını sırayla çalıştırın. Oyun açıldıktan sonra Cheat Engine programı oyunu kendi sisteminde algılayacaktır. Programda sağ üst kısımda bulunan Android ikonuna tıklayın.

İkona tıkladıktan sonra “Process List” sekmesine gidin ve hileyle oynamak istediğiniz oyunu seçin. Oyunu seçtikten sonra “Value” sekmesinin altındaki satıra oyunda değiştirmek istediğiniz değerin miktarını girin. Daha sonrasında da “Scan” yani tarama yapın. Tarama bittiğinde karşınıza gelen listede herhangi bir işlem yapmadan oyuna devam edin. Oyundaki değerin aynısını Value kısmına yazdığınızı varsayarsak, Cheat Engine programına tekrar girdikten sonra “Scan Options” ardından da “Value” kısmına yeni değeri girin ve “Next” butonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan “Add Address” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Address List” sekmesine tıklayın ve “Change Value” kısmına değiştirmek istediğiniz kadar para birimi yazın. Her satır için aynı değeri yazdığınızda oyundaki varlığınız (altın, gümüş veya oyun parası) sizin yazdığınız değere gelecektir.

android oyun hile programı
android oyun hile programı

Tabi ki bu işlemleri başarılı bir şekilde yapsanız bile işlemin gerçekleşmeme olasılığı yüksektir çünkü oyun şirketleri bu tarz hilelere karşı sürekli olarak çalışma yapmaktadır.

Xmodgames Programı

Android işletim sisteminde oynanabilen Minecraft, Clash Royale ve diğer popüler oyunlarda hile çalıştırmak için Xmodgames programını deneyebilirsiniz. Genellikle çevrimdışı oyunlarda daha başarılı olan bu programla oyunlarda hile açabilirsiniz. Hilenin yanı sıra macro açabileceğiniz bir uygulama olan Xmodgames’i de denemenizi tavsiye ederiz.

Bluestacks Emülatör Programı

Android oyun hile programı rootsuz şekilde çalıştırmak istediğinizde ise emülatörleri tercih etmelisiniz. Emülatörler bilgisayara kurulur fakat emülatörün oynattığı oyun mobil oyundur. Bluestacks emülatörüyle Pubg Mobile’da hile açabilir ve oyunu hileli bir şekilde emülatör aracılığıyla oynayabilirsiniz. Emülatörlerin en büyük avantajı da telefonlara oranla çok daha hızlı işlem yapabilme kabiliyetine sahip olmasıdır.

2 Yorum

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!