Başlangıç Haber OnePlus 7 Serisi, OxygenOS 11.0.2.1 Güncellemesini Aldı

OnePlus 7 Serisi, OxygenOS 11.0.2.1 Güncellemesini Aldı

0

OnePlus 7 serisi, kamera konusundaki istikrarı ve aşırı ısınma sorununun düzeltildiği bir yazılım güncellemesini aldı. OxygenOS 11.0.2.1 güncellemesi ile neler geldi?

OnePlus 7 serisi kullanıcıları, orijinal Android 11 sürümündeki hatalardan ve sorunlardan şikayetçiydi. OnePlus, bu konuda hataları düzeltme kararı aldı ve yeni bir OxygenOs 11 güncellemesini yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte, diğer optimizasyonların yanı sıra bazı sistem iyileştirmeleri de gelmiş oldu. OnePlus 7 serisinin GM57AA yapı numarası ile gelen yeni yazılım güncellemesi OxygenOS 11.0.2.1. 2,44 GB olarak indirilebilir.

Mart ayında Android 11’e güncellenen OnePlus 7 ve OnePlus 7T modellerinde görülen hataların düzeltileceği sözü verilmişti. OnePlus 7 serisi için OxygenOS 11.0.2.1, Hindistan, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde kullanıma sunuldu.

Yeni güncelleme, güç tüketimini azaltıyor ve aşırı ısınmayı kontrol ediyor. Bunun gibi birkaç sistem iyileştirmesini daha getiriyor. Yüksek çözünürlüklü videoların oynatılmasıyla ilgili sorunlar da büyük oranda düzeltildi. Android Güvenlik Yaması 2021.06’ya yükseltildi.

Bazı kullanıcılar Dosya Yöneticisi uygulamasında çökmeler yaşıyordu. OxygenOS 11.0.2.1 güncellemesinde bu sorun da giderildi. Kamera düzeltmelerinde, tam ekranda çekim yaparken oluşan bulanık kamera sorunu düzeltildi ve kameranın genel kararlılığı da iyileştirildi. Dialer UI display effect yani Çevirici Kullanıcı Arayüzü veya Tuş Takımı UI görüntüleme efekti de optimize edildi.

Her yazılım güncellemesinde olduğu gibi, bu özellikler öncelikle sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişime açık olacak. Herhangi kritik bir hata olmadığından emin olduktan sonra, daha geniş bir kitleye ulaşacak.

Güncellemeyi alıp almadığınızı kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemelerine bakabilirsiniz. Herhangi bir güncelleme görmemeniz durumunda, birkaç gün bekleyebilirsiniz.

Güncellemeler telefonu yavaşlatır mı hızlandırır mı? başlıklı konuya giderek güncellemelerin ne düzeyde önemli olduğunu öğrenebilirsiniz. Sonraki haberlerde görüşmek üzere.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!