Başlangıç Windows msvcp140.dll Hatası Çözümü

msvcp140.dll Hatası Çözümü

0

msvcp140.dll hatası çözümü hakkında bilgiler yazımızda. Bilgisayarımıza program yüklemek istediğinizde bazı zamanlarda karşınıza hatalar çıkabiliyor. Bu hatalardan bir tanesi de msvcp140.dll hatasıdır. Msvcp140.dll hatası nedir? Bu soru hakkında detaylı açıklamamız bulunuyor.

msvcp140.dll Hatası Çözümü
msvcp140.dll Hatası Çözümü

Bilgisayarınıza program yüklemek istediğiniz sıklıkla hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hataların çoğu genel olarak DLL dosyaları ile ilgilidir. Bu tür hataları çözmeden oyununuzu veya programınızı düzgün bir şekilde çalıştıramazsınız. Bilgisayarda sık görülen dll hatalarından biri olan msvcp140.dll hatasının neden gerçekleştiğini sizlere anlatacağız.

msvcp140.dll Hatası Nedir?

Küçük boyutlu dosyalardan biri olan msvcp140.dll, bilgisayarı uzun süre kullananların karşılaştığı hatalardan biridir. Bu hata bir oyun ya da bir program çalıştığınızda ortaya çıkar. Bu hatayı farklı nedenlerden dolayı alabilirsiniz. Bu program hatası msvcp140.dll dosyasının bilgisayar içerisinde kaybolması, ya da düzgün çalışmıyor olması nedeniyle gözükür. Bu bozulmanın ana nedenlerinden bir tanesi bilgisayara giren zararlı yazılımlardır.

Msvcp140.dll hatasını çözmeden önce sorunun ana kaynağını bilmeniz gerekiyor. Bu bir sistem dosyası olduğundan, düşünmeden iş yapmanız bilgisayarınızda riskli sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir. DLL hatalarının genel çözüm yöntemleri arasında dosyayı elle indirip gerekli klasöre atmak geliyor. Bu yöntemle sorunlar genel olarak çözülebiliyor. Fakat dosyayı elle indirmek riskli bir uygulamadır. Bu yüzden çok dikkat etmek gerekir.

Önerilen İçerik: DLL Dosyaları Eksik Hatası Çözümü

Manuel indirip dosyayı klasöre atacaksınız güvenilir ve düzgün bir internet adresi seçmeniz önemlidir. Güvenilmeyen siteden msvcp140.dll dosyasını indirirseniz bilgisayarınıza zararlı yazılım içeren bir dosya alabilirsiniz. Peki, Msvcp140.dll hatası nasıl çözülür?

  • Yeniden yükleme gerçekleştirin,
  • Sistem Dosya Denetçisinden yararlanın,
  • dll dosyasını elle kurun,
  • Güncelleştirmeleri kontrol edin,
  • Yeniden yükleme yapın

Bazı programlar bilgisayara düzgün şekilde yüklenememesi nedeniyle DLL dosyasını göremeyebilir. Bu durum çalışmasının önüne geçer. Eğer bu tür bir hata alıyorsanız programı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Güncelleştirmeleri Kontrol Edin

Windows için yayınlanan güncellemeler, bilgisayarınızın düzgün şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu güncellemeler bilgisayarlarınızdaki eksik dosyaları tamamlar. Böylece daha iyi performans sunar.

Sistem Dosya Denetçisini Kullanın

Sistem Dosya Denetçisi bozuk dosyaların onarımını sağlar. Bu sistem msvcp140.dll hatası aldığınız zaman sizlere yardımcı olabilir. Bununla beraber bozuk durumda bulunan başka sistem dosyaları da varsa onları da kolayca görebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!