Canlı TV İzle Instagram | Instagram Canlı TV İzle ✔️ 2023

Canlı tv izle Instagram, çok sık aratılan başlıklardan biridir. Instagram 2017 yılından bu yana kullanıcılarına canlı yayın açma özelliği sunuyor. Bu özellik çok fazla kişi tarafından birbirinden farklı onlarca konu ve amaç üzerine kullanılıyor.

Canlı TV İzle Instagram
Canlı TV İzle Instagram

Kimileri günlük hayatlarından kesitlerde canlı yayın özelliğini kullanırken kimileri de daha farklı aktivitelerde kullanıyor. Örneğin; konser, tiyatro gibi etkinliklerde hatta Instagram üzerinde ücretli kanallarda oynanan maçların yayınlarını bile yapanlar var.

Canlı TV İzle Instagram | Nasıl İzlenir?

Instagram üzerinden açılan canlı yayınları izlemek keyifli olabiliyor. Gelin bu canlı TV izle Instagram nasıl gerçekleşiyor buna değinelim. Biliyorsunuz ki Instagram’da herkese açık profillerin yanı sıra gizli profiller de bulunmakta.

Canlı TV İzle Instagram
Canlı TV İzle Instagram

Gizli profillerin hikayelerini görmek için nasıl o kişiyi takip etmek gerekiyorsa aynı şekilde kişinin açtığı canlı yayınlarını izlemek için de takip etmek gerekiyor. Herkese açık profillerin canlı yayınlarını ise herkes izleyebilmektedir.

  • Eğer canlı yayın açan hesap kullanıcısı takip ettiğiniz biri ise size o kişinin canlı yayın açtığına dair bildirim gelecektir. Bu bildirime tıklayarak ya da Instagram anasayfanıza girip hikayelerin başında bulunan canlı yazan kişi profil fotoğrafına tıklayarak izleyebilirsiniz.
  • Fakat takip etmediğiniz ama o sırada canlı yayın açtığını bildiğiniz herkese açık kullanıcının canlı yayınını izlemek isterseniz arama bölümüne kullanıcı adını yazıp profil fotoğrafı üzerine tıklarsanız direkt olarak canlı yayınını izleyebilirsiniz.

Instagram Canlı Yayın İndirme Yöntemleri

İlgili İçerik

Canlı TV İzle Instagram Yasal Mı?

Instagram üzerinden canlı yayın izlemek tabi ki yasal fakat küçük ayrıntılar var. Açılan canlı yayınları eğer yayın yapan kişiden izin almadan kaydedip paylaşırsanız bu suç teşkil edebilir. Sadece canlı yayın değil buna paylaşılan bütün gönderi tipleri de dahildir.

Yayının herkese açık olması bir şey değiştirmez eğer yayın yapılan profilin sahibi bu durumdan rahatsız olduysa ve şikayetçi olursa suçlu bulunabilirsiniz. Ayrıca ücretli kanallarda yayınlanan içeriklerin, örneğin bir maç, Instagram üzerinden canlı yayın ile paylaşılması da başınızı ağrıtabilir.

Nasıl Canlı Yayın Açabilirim?

Nasıl Canlı Yayın Açabilirim?

Eğer siz bir canlı yayın açmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit.

  1. Instagram profilinizi açın.
  2. Sağ üstte bulunan “+” simgesine tıklayın
  3. Açılan bölümden “Canlı” yazan yere dokunun.
  4. Kameranız açılacaktır, buradan altta bulunan yuvarlak kısma dokunarak yayını başlatabilirsiniz.

Yorum yapın