Başlangıç Haber Xiaomi, Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Xiaomi, Kripto Para ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı

0

Çinli teknoloji devi Xiaomi, kripto paralara yeşil ışık yaktı. Şirketin Portekiz’deki mağazası, kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başladı.

Şirketin resmi perakende satış mağazası ‘Mi Store Portugal’, yakın zaman önce Bitcoin ve Ethereum gibi popüler dijital para birimleri ile yapılan ödemeleri kabul etme kararı aldı. Şimdilik sadece Portekiz’deki mağazada kripto paralar ile ödemeleri kabul edecek olan Xiaomi, böylece teknoloji sektöründeki rakiplerine meydan okudu.

BolNews haberlerine göre, Çinli teknoloji devi, artık diğer akıllı ev ürünleri ve cihazlarının yanı sıra akıllı telefon ve akıllı saat alış verişlerinde kripto paraları ödeme olarak kabul edecek. Bitcoin, Ethereum, Tether ve Dash kabul edilecek kripto paralar arasında geçiyor.

Xiaomi, dijital varlıklar aracılığıyla ödeme işlemlerini desteklemek için İsviçreli bir kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Utrust ile ortaklık kurdu.

Mi Store Portekiz’in pazarlama müdürü Pedro Maia, “Biz teknolojik ve yenilikçi bir markayız. Bu yüzden her zaman bir adım önde olmak istiyoruz. Tüm gerçek teknoloji hayranlarına en sevdikleri cihazları günümüzün en teknolojik parasıyla satın alma imkanını vermek istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hatırlatmak gerekirse, şu anda vergi yasaları nedeniyle çeşitli Avrupa ülkeleri arasında kripto para birimine dost olan hükümetlerden biri de Portekiz. Bu nedenle, markanın kripto paraları ödeme şekli olarak deneme çalışmasını Portekiz mağazasında yapıyor olması şaşırtıcı değil.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung da 2019 yılında bir blockchain cüzdanını piyasaya sürse de, perakende mağazaları henüz kripto para birimini kabul etmedi.

Dünyada ve Türkiye’de şirketlerin kripto para piyasasına adım atmaya başladığını görmeye devam ediyoruz. Ülkemizde son olarak Fenerbahçe de kripto para piyasasına adım atmıştı. Xiaomi de bu hamlesiyle rekabeti arttıracak gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!