Metinden 3 Boyutlu Karakter Oluşturan, Çizen Yapay Zeka: Tafi

Tafi, önde gelen bir 3D içerik ve yazılım şirketi, kullanıcıların sadece açıklamaları yazarak 3D karakterler oluşturmasını sağlayan devrim niteliğinde bir metinden 3D karakter motorunu duyurdu. Bu yeni teknoloji, sanatçılar, geliştiriciler ve yaratıcı profesyoneller için 3D karakter oluşturmayı daha önce hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı hale getirmeyi vaat ediyor.

Metinden 3 Boyutlu Karakter Oluşturan, Çizen Yapay Zeka: Tafi

Tafi’nin CEO’su James Thornton’a göre, metinden 3D’e dönüştürme motoru, şirketin 3D oluşturmayı basitleştirme ve erişilebilir kılma misyonunun bir sonucudur. Teknoloji, Tafi’nin geniş 3D karakter veri setini ve temel modelini kullanarak milyarlarca 3D karakter varyasyonunun oluşturulmasını mümkün kılar.

Tafi’nin metinden 3D karakter motorunun ilk sürümü, Unreal Engine, Unity, Blender, 3ds Max, Maya ve Cinema 4D gibi popüler 3D yazılım uygulamalarına 3D karakterleri aktaracak. Gelecekteki güncellemeler, NVIDIA Omniverse desteğini de içerecek.

Metinden 3 Boyutlu Karakter Oluşturan, Çizen Yapay Zeka: Tafi

Tafi, çalışmalarının karakter motoruna dahil edilmesini tercih eden sanatçılara kredi ve tazminat sağlamak için bir yöntem geliştirdi. Daz 3D ile yayın yapan Melbourne merkezli 3D sanatçısı Mada De Leeuw, Tafi’nin sanatçıları koruma yaklaşımını desteklemektedir.

Tafi, metinden 3D karakter motorunun beta testçilerini ve kurumsal kullanıcılarını memnuniyetle karşılar ve ilgilenen tarafları web sitelerine kaydolmaya davet eder.

Tafi’nin web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın