NVIDIA’nın AI’si “Neuralangelo”, iPhone videolarını detaylı 3D modellere dönüştürüyor

NVIDIA’nın en son AI aracı olan Neuralangelo, sıradan iPhone videolarını şaşırtıcı derecede detaylı 3D yapılar, nesneler ve dijital alanlara dönüştürebilir.

Michelangelo’nun ünlü heykellerinden esinlenen Neuralangelo, AI kullanarak basit video görüntülerinden karmaşık 3D modeller oluşturur.

Elde edilen 3D nesneler, sanat, oyun, robotik ve dijital ikizler gibi alanlarda tasarım yazılımlarına aktarılabilir.

NVIDIA'nın AI'si "Neuralangelo", iPhone videolarını detaylı 3D modellere dönüştürüyor

Fotoğrafları 3D’ye dönüştüren diğer Nvidia araçlarına benzer şekilde, Neuralangelo, heykellerden binalara kadar çok daha büyük 3D yapıların ince detaylarını, dokularını ve desenlerini hassas bir şekilde yakalayarak sınırları zorlar.

NVIDIA'nın AI'si "Neuralangelo", iPhone videolarını detaylı 3D modellere dönüştürüyor

Bunu, Nvidia’nın etkileyici NeRF AI’sinin ardındaki “anlık sinirsel grafikler” kullanarak başarır.

Büyük bir alanda süzülen drone videoları bile büyük, son derece detaylı bir 3D nesneye dönüştürülebilir.

Neuralangelo, farklı açıları yakalayan birkaç video çerçevesini analiz eder, her bir çerçevenin kamera konumunu belirler, ardından başlangıçta bir 3D temsil oluşturur. Model, son detayları optimize eder ve keskinleştirir, ardından nihai 3D oluşumu çıktılar.

Nvidia, Neuralangelo’nun “yaratıcılara gerçek dünyayı dijital dünyada yeniden oluşturmada büyük fayda sağlayacağına inanıyor.” Ve yaratıcılar da aynı fikirde, basit videolardan bu kadar detaylı 3D nesneleri ve alanları içe aktarma yeteneğinin oyun, endüstriyel tasarım ve daha birçok alanda devrim yaratacağını belirtiyorlar.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın