M2 İşlemcili 13 İnç Apple MacBook Pro’nun Tanıtım Tarihi Belli Oldu

ABD’li şirkete ait M2 işlemcili 13 inç Apple MacBook Pro‘nun tanıtım ve çıkış tarihi belli oldu. Apple’ın tedarik zinciri ortaklarının Ay Yeni Yılı tatillerinde üretime devam ettiği bildirildi.

Yeni MacBook Pro Mart’ta Geliyor!

Apple bir süre önce cihazları için özel silikon tabanlı işlemciler üretti ve tüm dünyaya duyurdu. M1 ve M2 işlemciler pek çok Apple cihazını güçlendiriyor. Şirketin M2 silikonu tarafından desteklenen Apple MacBook Pro, Mart ayında yapılacak olan bir Bahar lansman etkinliğinde piyasaya sürülecek. ABD’li teknoloji devinin bu yılki planları arasında yükseltilmiş özelliklere sahip yepyeni bir MacBook Pro da var.

Apple’ın tedarikçileri tatilde de üretime devam etti. Cihazın Mart lansmanına hazırlanması önemliydi. Yıl içinde hem 13 inç MacBook Pro hem de MacBook Air çıkış yapacak ve her ikisi de M2 işlemcisine sahip olacak.

Apple, M2 silikon çip tarafından desteklenen güncellenmiş MacBook Pro’yu 8 Mart’ta piyasaya sürecek. Aynı gün 5G destekli yeni iPhone SE 3 akıllı telefonu ve yeni iPad modeli de dahil bir dizi yeni cihazını tanıtacak. Yeni MacBook Pro’nun özellikleri M1 işlemcili halefi ile tamamen aynı olacak. Tek fark eski MacBook’ta M1 işlemcisi vardı.

İlgili İçerik: Apple, M1 İşlemcili iMac Pro’yu Bu Yaz Tanıtacak

Apple analisti Mark Gurman, şirketin öncelikle M1 Pro ve M1 Max işlemcili MacBook modellerini piyasaya süreceğini belirtti. Yani, M2 işlemcili MacBook Pro’ların yılın ikinci yarısında piyasaya çıkma ihtimali var demişti. Fakat görünüşe bakılırsa, Apple durmaksızın çalışarak arayı kapattı. M1 ve M2 işlemcili cihazlar yakın zaman içinde kullanıcıyla buluşturulacak.

Bu arada, M2 işlemcisi M1 işlemcilerle aynı sayıda CPU çekirdeğine, 10’a kadar grafik çekirdeğine ve geliştirilmiş performansa sahip olacak. Son olarak, 13 inç MacBook Pro’nun Touch Bar ve ProMotion ekrandan yoksun olabileceği iddia edildi.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın