Apple, M1 İşlemcili iMac Pro’yu Bu Yaz Tanıtacak

ABD’li teknoloji devi, bu yılki Apple Silicon lansmanını ertelediğini açıklamıştı. Bu lansmanda 2022 model iMac Pro da tanıtılacak. Apple’ın M1 işlemcilerinden güç alacak olan yeni nesil iMac Pro’nun bu yaz duyurulması bekleniyor. İşte, iMac Pro 2022 sürümüyle ilgili son detaylar!

iMac Pro Çıkış Tarihi, Fiyat ve Özellikleri

Apple’ın önümüzdeki aylarda yeni bir iMac Pro cihazını tanıtması bekleniyor. Daha önce Apple’ın bu baharda iMac Pro’yu piyasaya sürmesi bekleniyordu. Ancak yeni bir rapor, lansmanın “yaz”a ertelenebileceğini öne sürüyor. Rapor, Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young’dan geliyor.

Amerikan teknoloji devinin bu yıl piyasaya süreceği yeni nesil iMac Pro’da Mini LED arka aydınlatmanın yer alacağı öğrenildi. 2022 model iMac Pro’ların, şu an piyasada olan Intel işlemcili 27 inç iMac modellerinin yerini alması bekleniyor.

İlgili İçerik: Apple’dan Yeni Karar: Kilitli iPhone ve iPad Bilgisayarsız Resetlenebilecek

Apple Silicon lansmanını bahardan yaza erteledi; bu lansmanda iMac Pro yeni modelleri tanıtılacak. Yaz lansmanının WWDC 2022 etkinliği civarında yani Haziran’da yapılması bekleniyor.

Yeni nesil iMac Pro’lar, iPad veya MacBook Pro’ya kıyasla daha az Mini-LED alanına sahip olacak. Fakat 2022 iMac Pro’larda arka aydınlatmalar Mini-LED ışıklarla sağlanacak. Bu arada cihazın fiyat detayı henüz paylaşılmadı.

Geçmiş sızıntılar, yeni iMac Pro’nun M1 Pro ve M1 Max işlemcileri ile donatılacağını öne sürüyordu. Apple’a ait M1 işlemciler şirketin pek çok cihazına güç veriyor. iMac Pro, koyu renk ve küçültülmüş çerçeve boyutuna sahip şekilde tasarlandı. M1 işlemcili iMac Pro modelleri bu yaz piyasaya çıkacak.

Apple, yaz aylarındaki bu lansmanda ayrıca Mac mini, yeni tasarımlı MacBook Air ve MacBook Pro gibi yeni nesil cihazlarını da piyasaya sürecek.

Apple meraklıları, kablosuz şarj desteğine sahip yeni bir iPad Pro modelini de bekleyebilirler. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısında 5G uyumlu bir iPhone SE halefinin piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple, WWDC 2022 sırasında piyasaya sürülmesi beklenen ilk VR kulaklığı üzerinde de çalışıyor. Buna ek olarak, şirketin 3 yeni Apple Watch modelini tanıtması bekleniyor.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın