Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur?

İnsan hayatının neredeyse her alanında yer alan sosyal medya, etkisini gün geçtikçe büyütmeye devam etmektedir. Birçok farklı sosyal medya uygulaması dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bu uygulamalara kayıt olurken isim ve soy isme ek olarak, platform bizlerden bir de kullanıcı ismi istemektedir. Bunlar kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları olmalıdır.

Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur?
Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur?

İsim ve soy ismi farklı formatlarda kullanarak oluşturduğumuz kullanıcı adları artık mazide kaldı. Herkes son zamanlarda daha ilgi çekici, daha gizemli ya da karakterini ön plana çıkaran kullanıcı isimleri arıyor. Instagram, Twitter, Youtube gibi kanallar başta olmak üzere her sosyal medya uygulamasında aynı kullanıcı ismi tek bir hesaba ait olabiliyor. Durum böyle olunca her hesap için bir kullanıcı adı bulmak, türetmek gerekiyor. Yazımızda kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları nasıl bulunur, bununla ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kullanıcı Adı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gün geçtikçe insanlar üzerindeki etkisini arttıran sosyal medya mecralarında, insanlar tanıdıkları, tanımadıkları ya da tanışmak istedikleri herkesle iletişim kurabiliyor, arkadaş olabiliyorlar. Bu platformlarda bir kişinin profiline bakıldığında dikkat çeken ilk şey ise kullanıcı adları oluyor. Milyonlarca kullanıcı bulunan sosyal medya uygulamalarında ise istediğimiz kullanıcı adına sahip olmak çok güçtür. Kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları bulmak bu kadar kullanıcı arasında hem zor hem de yaratıcılık isteyen bir durumdur.

Eğer kişisel bir hesap için kullanıcı adı seçilecekse, çok alakasız ya da çok anonim olmamalıdır. Çoğu platformun tekrar kullanıcı adını değiştirmenize müsaade etmeyeceğini unutmayın. Dolayısıyla bu kararı iyi vermelisiniz. Kullanıcı adınız hangi sosyal medya platformu için tercih edeceğinize göre de değişebilir. Genelde Twitter’da herkes daha anonim, daha dikkat çekici kullanıcı adları tercih ederken, Facebook ve Instagram gibi uygulamalarda daha çok kendi isimlerini tercih etmektedir.

İlgini Çekebilir: Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Olmalı? Bunlara Dikkat Edin!

Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları

İnternet üzerinde birçok sayfa, bu konu ile alakalı hizmet vermeye başlamıştır. Fakat her kullanıcı adı bir kez alınabildiğinden, kimsenin kullanmadığı kullanıcı adlarını bulmak ne yazık ki zordur. Seçmek istediğiniz kullanıcı adının daha önce alınıp alınmadığını kontrol edebileceğiniz sayfalar da mevcuttur. Buradaki kutucuğa almak istediğiniz kullanıcı adını yazdıktan sonra kutucuğun etrafı yeşil durumda ise, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Etrafının kırmızı olması durumu ise, bu adın daha önce alındığını göstermektedir.

Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur?
Kimsenin Kullanmadığı Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur?

Sosyal medya platformlarında tercih edilen kullanıcı adları genelde kişilerin ilgi alanlarına göre şekillenmektedir. Bunlar favori kitap karakterleri, oyun karakterleri, en sevdikleri film karakterleri, bazı ilgi çekici isimlerin diğer dillerdeki karşılıkları ya da güçlü sıfatlar şeklinde sıralanabilmektedir. Bu şekilde kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları kullanmak sizi daha dikkat çekici bir konuma getirecektir.

İlgini Çekebilir: İsme Göre Instagram Kullanıcı Adları Önerisi

Özellikle son yıllarda tercih edilen kullanıcı adlarına bakıldığında, en genel eğilimin İngilizce kullanıcı adı edinmek olduğu söylenebilir. Türkçede aynı etkiyi yaratmayacak olan bazı lakaplar ve güçlü sıfatlar İngilizce karşılıkları ile kullanıldığında herkes tarafından ilgi görmektedir. Mobil oyunların da popülaritesini arttırmasıyla, kimsenin kullanmadığı kullanıcı adlarına sahip olmak daha önemli olmuştur. Bu tarz uygulamalarda seçilen kullanıcı isimleri genelde daha sert, vahşi ve acımasız duygular uyandıran kullanıcı isimleri olmaktadır.

Eğer siz de sosyal medya hesaplarınız için kimsenin kullanmadığı kullanıcı adı edinmek istiyorsanız, iş biraz yaratıcılığınıza düşüyor. İngilizce, Türkçe ya da diğer dillerde ilgi duyduğunuz herhangi bir şeyi kullanıcı adı haline getirmeniz mümkündür. Kullanıcı adınız ne kadar dikkat çekici olursa, insanların sizi hatırlaması da bir o kadar kolay olmaktadır. Kimsenin kullanmadığı kullanıcı adları  almak için, Google arama motorunda ‘username generator’ araması yaparak almayı düşündüğünüz kullanıcı adlarını kolaylıkla sorgulatabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın