Başlangıç Haber Katlanabilir iPhone Modeline Ait İlk İpuçları Geldi: Böyle Görünebilir!

Katlanabilir iPhone Modeline Ait İlk İpuçları Geldi: Böyle Görünebilir!

0

Apple’ın ilk katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalıştığını daha önce duymuştuk. Yeni render görselleri paylaşıldı.. Gelecekte piyasaya çıkması beklenen katlanabilir iPhone modeli böyle görünebilir! İşte detayları…

Katlanabilir iPhone Bu Yıl Tanıtılabilir

Apple’ın katlanabilir bir iPhone çıkarıp çıkarmayacağı henüz net değil; ancak bir süredir bununla ilgili söylentiler var. Bugün ortaya çıkan görüntüler eğer gerçek ise katlanabilir iPhone’ların nasıl görüneceği şekillenmeye başladı. Bunlar da beklemeye değeceğini kanıtlayan görüntüler.

Sağlam bir kaynak, Apple’ın katlanabilir iPhone patentlerine dayanan bir dizi 3D görüntü paylaştı. iPhone 14 tasarım özelliklerinin çoğunu barındıran bu görüntülerde düz kenarlar, çentik yerine delikli ön kamera tasarımı gibi detaylar göze çarpıyor. Bir iPad mini boyutuna sahip ekranla çıkış yapması muhtemel görünüyor. Katlanabilen ekran açıldığında tam bir tablet boyutuna ulaşabildiği görülen iPhone’ları biz de merakla bekliyoruz.

Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023’te 8 inç QHD+ esnek OLED ekranlı katlanabilir bir iPhone piyasaya süreceğini iddia etmişti.

Son söylentiler, Apple’ın daha geleneksel bir kapaklı ‘çevirme’ tasarımı dahil olmak üzere çoklu katlama mekanizmaları üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Kayarak açılan katlanabilir akıllı telefonların (flip) modası gün geçtikçe artıyor. Apple’ın bu trende ayak uydurabileceğini düşünüyoruz.

İlgili İçerik: Apple Fitness Plus, Yeni Egzersiz Özellikleri Sunacak

Apple çok uzun yıllardır iPhone modellerinde hemen hemen aynı dikdörtgen klasik tasarımları tercih ediyor. Katlanabilir, kapaklı veya kayarak açılan modellerle ilgilenmeye başlayabilir. Şimdilik bunlar sızıntı ve bir sır. Şu an iPhone 13 serisi ile global başarısının tadını çıkaran şirket, önümüzdeki haftalarda katlanabilir iPhone’uyla ilgili bir açıklama yapabilir.

Peki siz iPhone modellerinden herhangi birini kullanıyor musunuz? Yeni iddialar hakkında yorumlarınız neler? Sizce Apple, katlanabilir bir iPhone modelini veya serisini piyasaya sürer mi?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!