Haber

iPhone’daki Pegasus Casus Yazılımları, iMazing ile Tespit Edilebilecek

Casus yazılımlar pek çok teknolojik cihazın en büyük dertlerinden biri. iPhone’lar bu konuda artık daha avantajlı. Çünkü artık, aygıt yöneticisi uygulaması iMazing kullanılarak iPhone’lardaki Pegasus casus yazılımları ücretsiz olarak tespit edilebilecek.

Casus yazılım algılama özelliği, iMazing 2.14’ün bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. İsviçre, Cenevre merkezli DigiDNA, iOS cihaz yöneticisi iMazing’i, Pegasus casus yazılımını algılama özelliği ile güncelledi. Böylece artık bu yazılımlar, bir iPhone cihazda kodlama becerisi gerektirmeden ücretsiz iMazing aracı ile algılanabilecek. Telefonunuzun bir casus yazılım tarafından ele geçirilip geçirilmediğini anlamak için bu aracı, bir Mac veya Windows bilgisayara yükleyebilirsiniz. Aracı iMazing web sitesinden Mac veya Windows PC’nize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Komut satırı bilgisi ve bazı kodlama becerileri gerektiren orijinal araç setinin aksine, bu teknik uzmanlıklara sahip olmasanız bile iMazing’i kolayca kullanabilirsiniz. iMazing, yalnızca iOS tabanlı cihazlar için tasarlandı, Android telefonlar için henüz bir sürümü mevcut değil.

iMazing kullanarak iPhone’da Pegasus casus yazılımı nasıl tespit edilir?

Öncelikle, Windows ya da Mac bilgisayarınıza iMazing’in son sürümünü kurun. Ücretsiz deneme sürümü kullanılabilir. Ancak yazılımın tüm özelliklerini kullanabilmek için belli bir lisans ücretini ödemek gerekiyor.

iMazing’i yükledikten sonra ‘Denemeye Devam Et’ yazısına tıklayın. Ardından iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın. Ücretsiz denemenin altında ‘Casus Yazılım Algıla’ seçeneğine tıklayın ve işlemi başlatın.

Şu andan itibaren sırasıyla yapacağınız işlemler:

Sunucudan en son Structured Threat Information Expression (STIX) dosyalarını indirmeniz istenecek.

iPhone verilerinizin bir yedeğini oluşturmanız istenecek.

Yedek Şifrelemeyi etkinleştirmeniz istenecek.

Algılama işlemi sona erdiğinde casus yazılımın cihazınıza bulaşıp bulaşmadığı size açıklanacak. Raporu Excel’de açabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.