Haber

OnePlus Nord N200 5G, Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

OnePlus Nord N200 5G, bu yıl Haziran ayında bütçe dostu bir fiyatla piyasaya sürüldü. Şirket, geçen yıl odağını premimum segmentten düşük fiyat segmentlerine kaydırmak adına Nord serisini tanıttı. Şu an yalnızca ABD ve Kanada pazarlarıyla sınırlı kalan OnePlus Nord N200 5G, bir dayanıklılık testine tabi tutuldu.

Sonuçlar oldukça kötü çıktı. 240 dolarlık bir telefon için oldukça kötü sonuçlar geldi. Yanma, bükülme, çizilme gibi testlerden başarıyla geçemedi. YouTuber JerryRigEverything, OnePlus Nord N200 5G’ye ilk olarak çizik testini uyguladı. Oldukça derin çizikler alabilen telefonun, cam yerine plastik bir ekrana sahip olması işleri zorlaştırdı. Ekran dışında, çerçeve, düğmeler ve arka panelin tamamı plastikten yapıldığı için kolayca çizilebildiği görüldü.

JerryRigEverything, YouTube platformunda popüler bir akıllı telefon test kanalı, aynı zamanda YouTuber. Kendisinin OnePlus Nord N200’e yaptığı bir diğer test yakma testiydi.

Çizilmeye ve bükülmeye dayanıksız olan telefonun ekranı, ekran yanmasına karşı çok fazla güçlü kalamadı. Yakılan yerde ölü piksel oluştuğu görüldü. Daha da ötesi, kasası büküldüğünde gelen çatırtılar donanıma zarar geldiğini gösterdi. Tüm bu testler sonucunda telefonda kalıcı bir hasar görülmese de, sonuçlar hiç de iç açıcı değildi…

Asus ROG Phone 5 da bu testlerden geçmiş ve elle bastırıldığında kırılmıştı. OnePlus 9 Pro ise dayanıklılık testlerinden başarıyla geçmişti. Elle büküldüğünde kırılmayan, şeklini kaybetmeyen ve aleve maruz kaldığında arızalanmayan OnePlus 9 Pro’dan sonra OnePlus Nord telefonun fiyatını hak etmediği gözler önüne serildi.

90Hz ekran, Snapdragon 480 işlemci, 5.000 mAh pil, 18W hızlı şark, 4GB RAM + 64GB depolama alanı sunan telefonun lansman fiyatı 240 dolar idi.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.