Instagram'da Beğendiğin Gönderiler
Haber, Sosyal Medya

Instagram’da Beğendiğin (Beğendiğim) Gönderiler ✔️ 2022

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, her geçen gün kullanıcılarının karşısına yeni bir güncellemeyle çıkarak yaşadığı gelişimi devam ettiriyor. Geçtiğimiz günlerde yeni bir güncellemenin haberini paylaşan uygulama, Instagram’da beğendiğin gönderiler nerede sorusunun da sorulmaya başlanmasına neden oldu.

Milyonlarca kişinin düzenli olarak kullandığı Instagram platformu, şimdilerde kullanıcılarının karşısına birçok özellikle çıkmış durumda. Sevilen uygulamada yeni güncellemeyle gelen özellikler arasında beğendiğim gönderiler özelliği de yer alıyordu. Fakat birçok kullanıcı, yeni sistem özellikleri nedeniyle Instagram’da beğendiğim gönderiler nerede sorusunu sormaya devam ediyorlardı. İşte, Instagram platformunda beğendiğiniz tüm içerikleri görebilmenizi sağlayacak uygulama adımları.

Instagram'da Beğendiğin Gönderiler nerede?

Instagram’da Beğendiğim Gönderiler Nerede Olur?

Instagram uygulamasına son gelen güncellemeyle birçok özelliğin aktif kullanım detayları değiştiği için beğenilen gönderilere ait uygulama adımları da farklı şekilde ele alınmaya başlandı. Peki, artık “Instagram beğendiğim gönderiler” bölümüne nasıl ulaşım sağlayacağız?

 1. Yeni Instagram güncellemesine göre beğendiğiniz gönderilere ulaşabilmek için öncelikle Profilimize giriyoruz.
  Instagram'da beğendiğin gönderiler
 2. Sağ üst bölümde yer alan üç çizgiye (hamburger ikonuna) dokunuyoruz.
  instagram etkileşimler ayarı
 3. Daha sonra karşımıza gelen yeni ekranda sırasıyla “Hareketler Etkileşimler Beğenmeler” eklentilerini takip ediyoruz.
  instagram beğeniler ayarı

Bu sayede Instagram’da beğendiğin gönderiler bölümüne kolayca giriş yaparak en sevdiğiniz gönderilere tekrar göz atma şansı bulabilirsiniz. Ya da bu listede görünmesini istemediğiniz gönderilerin beğenisini kaldırabilir ve bu alanı temizleyebilirsiniz.

Beğeniler listesinde sağ üstte bulunan Seç butonuna dokunarak toplu seçim yapabilir ve “Beğenmekten Vazgeç” diyerek tamamını beğenmekten vazgeçebilirsiniz.

Instagram’da Beğenilen Gönderilere Ulaşmanın Diğer Yolları Nelerdir?

Instagram platformunda beğenilen gönderilere ulaşmanın yolu, yeni güncelleme adımlarıyla çok basit bir hal almış olsa da kullanıcılar farklı yolları da araştırmaya devam ediyorlar. İlgili işlem için uygulanması gereken bir diğer adımda ayarlara dokunduktan sonra en üst bölüme yer alan arama kısmına ‘’Beğenmeleri Yönet’’ yazmak olacaktır.

Instagram'da beğendiğin gönderiler

Daha sonra çıkan butona tıklayarak son Instagram’da beğendiğin gönderiler alanına kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Instagram uygulamasını Android ve iOS (iPhone) için ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ayrıca Instagram platformunu güncellemeyen kişiler için de eski sürümde beğenilen gönderileri görüntüleyebilmenin yolları ortaya çıktı. Eski sürümde Instagram’da beğendiğin gönderileriler bölümünü ziyaret edebilmek için öncelikle profil sekmesine tıklıyoruz:

 1. Sağ üst bölümde yer alan 3 çizgi (Hamburger Menü) işaretine tıklayarak Ayarlar sembolüne gidiyoruz.
 2. Hesap sekmesine de tıkladıktan sonra ‘’Beğendiğin Gönderiler’’ butonuna kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu sayede eski sürümde de beğendiğiniz gönderilere ulaşım sağlayarak Instagram platformunu çok daha efektif bir şekilde deneyimlemeye devam edebilirsiniz.

Instagram Beğendiklerim ile ilgili sıkça sorulan sorular;

Instagram üzerinde beğendiğiniz ne varsa bir listesini bulabileceğiniz yeni bir ayar paneli bulunuyor. Bu ayarlarla ilgili sıkça sorulan sorulara bu alandan erişebilirsiniz;

Instagram beğendiklerim gözükmüyor nerede olabilir?

Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görmek için Ayarlar > Hareketlerin > Etkileşimler > Beğenmeler yolunu izlemeniz gerekir. Eğer burada hiçbir şey görünmüyor ise beğendiğiniz gönderi bulunamamış olabilir. Hesabınızda spam işlem olduğunda ya da beğendiğiniz gönderiler spam olarak işaretlendiğinde Beğendiklerim sayfası boş görünebilir.

Instagram’da beğendiğim gönderileri nasıl görebilirim?

Ayarlar > Hareketlerin > Etkileşimler > Beğenmeler yolunu izleyerek Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz.

Instagram’da beğendiğim gönderileri göremiyorum nasıl görürüm?

Cihazınız internete bağlıysa ve hesabınıza giriş yaptıysanız Ayarlar > Hareketlerin > Etkileşimler > Beğenmeler yolunu izleyerek beğendiğiniz gönderilere erişebilirsiniz.

Instagram beğendiğin gönderiler 2022 güncel görüntüleme yöntemi nedir?

En güncel Instagram beğendiğin gönderileri görme yöntemi 2022 yılında da Ayarlar > Hareketlerin > Etkileşimler > Beğenmeler olarak bilinir.

Instagram beğendiğin gönderiler kalktı mı?

Hayır, Instagram beğendiğin gönderiler halen görülebilir ve yönetilebilir. Bununla ilgili detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Instagram beğendiğim gönderiler PC de görülür mü?

Bilgisayarda Instagram üzerinde beğendiğiniz gönderileri Emülatörler yardımı ile görüntüleyebilirsiniz.

Instagram beğendiğim reels nerede olur?

Ayarlar > Hareketlerin > Etkileşimler > Beğendiklerin yolunu izleyerek beğendiğiniz reels ve diğer tüm gönderileri listeleyebilirsiniz. Bu reels videolarını indirmek isterseniz Instagram Reels Video İndir başlıklı içeriğimizi incelemenizi öneririz.

Daha Fazla Instagram içeriği:

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.