Instagram 13 yaş sınırı hesabım kilitlendi sorunu çözümü ✔️ 2023

Instagram bir süredir 13 yaş sınırı yüzünden bazı Instagram hesaplarını kısıtlıyor, kilitliyor ya da kapatıyor. Bu tür sorunların çözümü için birden fazla yöntem bulunuyor. Instagram 13 yaş sınırı hesabım kilitlendi diyen kullanıcılar için hazırladığımız bu rehberde hesabınızı geri açabilmeniz için neler yapabileceğinize dair bilgiler paylaşıyoruz.

💡 Başlamadan Önce | Bu sayfadaki bilgileri dikkatle okursanız hesabınızı nasıl geri alabileceğiniz hakkında farklı senaryolar olduğunu görürsünüz. Milyonlarca hesap bu sorunu yaşıyor ve her çözüm her hesap için uygun olmayabiliyor. Hesapların kilitlenmesi pek çok farklı şekilde gerçekleşmiş olabilir. Yanlış yaş girmek, hiç yaş girmemiş olmak, ekrana gelen yaş sorusunu cevaplamamak, yanlış cevap vermek, anlık mobil uygulama hatası, anlık tarayıcı hatası, anlık internet hatası gibi pek çok nedenle bu hatayla karşılaşmış olabilirsiniz.

Bu yüzden bu içeriği dikkatle okuyun ve önerdiğimiz diğer içerikleri de okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olun. Ancak bu şekilde çözüm üretebiliriz. Çözümün bir parçası olmadığınız zaman birkaç tıklama ile hesabınızın açılmayacağını bilmeniz gerekir. Eğer içeriğin tamamını okuduysanız ve sorularınız varsa yorum yaparak fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Instagram 13 yaş sınırı sorununun olası çözümleri
Instagram 13 yaş sınırı sorununun olası çözümleri

Instagram 13 yaş sınırı hesabım kilitlendi sorunu nasıl çözülür?

Bu sorunu yaşayan kullanıcıların en çok yaptığı hatalardan biri aslında profiline doğum günü eklememiş olmak ya da eklediği doğum gününü yanlış eklemek. Bu sebeple, ekrana gelen 13 yaş doğrulama formu yanlış bilgiler ile dolduruluyor ve Instagram sizin 13 yaşından küçük olabileceğinizi düşünüyor. Bu sebeple 13 yaşından küçük birinin zarar görmemesi ve internette dolaşmaması için hesabı kilitliyor.

Böyle bir durumda Instagram‘ın yaş doğrulama formu kullanılabilir. Eğer bilgileriniz doğru ise Instagram bilgileri inceleyip hesabınızı açacaktır. Bu süreçte biraz sabırlı olmanız gerekecek çünkü bu sorunu milyonlarca insan yaşıyor ve sıranın size gelmesi zaman alabilir. Normalde sorunlar on binlerce ya da yüz binlerce insanı etkilerken bu sorun milyonlarca insanı aynı anda etkilemiştir.

instagram 13 yaş doğrulama formu
instagram 13 yaş doğrulama formu

Instagram 13 yaş sınırı sorununu çözmenin en temel yollarından biri form göndermek demiştik. Instagram’a form göndermek için Instagram 13 Yaş Sorunu – Instagram Hesabım 30 Gün Sonra Kapatılacak başlıklı yazımız içerisindeki form bağlantısını kullanabilirsiniz. Burada Instagram ekibine doğrudan form göndermeniz için bir link bulunur.

13 Yaş doğrulama sorununu yaşamamak için neler yapılmalı?

Instagram hesabınız başta olmak üzere tüm sosyal ağlarınızda bilgilerinizi doğru eklediğinizden emin olmalısınız. Bu bilgileri paylaşmak istemiyor olabilirsiniz, bu yüzden bu bilgilerin kimlere görünebileceğini ayarlardan ayarlayabilirsiniz. Bu tür bilgiler hesabın size ait olduğunu anlamaya yardımcı olur.

Instagram 13 yaş sınırı sorununun olası çözümleri
Instagram 13 yaş sınırı sorununun olası çözümleri

Milyonlarca sosyal medya kullanıcısı var. Instagram ekibinin bu kadar kişi içerisinden ilgili hesabın size ait olup olmadığını anlamasının birkaç yolu var. Ve eğer bu yollarla hesabın size ait olduğunu ispatlayamazsanız hesabınız kalıcı olarak kapatılabilir ya da kilitlenebilir. Bu yollar genellikle şu yollardır:

  • E-Posta: E-Posta adresinize her zaman erişebiliyor olmalısınız. Ayrıca sadece siz erişebiliyor olmalısınız. E-Postanızı daha güvenli hale getirmeyi düşünebilirsiniz.
  • Telefon numarası: Instagram’da hesabınıza eklediğiniz telefon numarası diğer insanlarla bu numara üzerinden görüşme yapmak için değildir. Numaranız güvenlik önlemi için kullanılır. Eğer hesabınıza erişemiyorsanız cep telefon numarası ile erişebilirsiniz. Bir gün lazım olacağını asla düşünmeyen kullanıcılar, hesapları kilitlendiğinde numara veremiyor. Bu yüzden hesap kilitli kalıyor.
  • Daha önce giriş yapmış cihaz: Pek çok site çerezler ve tarayıcı bilgilerini depolar. Bu güvenlik için son derece önemlidir. Eğer sürekli Instagram’a giriş yaptığınız cihazı, telefonu, işletim sistemini, tarayıcıyı biliyorlarsa, olağan dışı girişleri algılayabilirler. Böyle de yapıyorlar. Bu, hesabınız başkalarının eline geçtiğinde sizin işinize yarıyor. Size böyle bir durumda daha önceden giriş yaptığınız bir cihazdan giriş yapın deniyor. Bu sayede hesabınıza tekrar erişebiliyorsunuz.
  • Kimlik onayı: eğer hesabınızdaki bilgiler tamamen kimliğinizdeki gibiyse, hesabınızda size ait resim varsa, kimlik onayı ile hesabınızı kurtarabiliyorsunuz. Kimliğinizdeki bilgilerin birebir aynı olduğu hesabın size ait olduğunu anlamaları kolaylaşıyor. Detaylar: Instagram Hesap Kurtarma Yöntemleri – Hesabınızı Geri Almanın Yolları

Tüm bu sancılı süreçler aslında ilgili hesabın size ait olduğunu ispatlamak için. hesabı siz kullanıyor olsanız da Instagram milyonlarca hesap arasından kimin hesabı kime ait bilemiyor. Bu yüzden farklı doğrulama yöntemleri geliştiriyor. Bu yöntemlere uygun herhangi bir bilgi veremiyor iseniz ise hesabınız kilitli kalıyor. Burada tüm sorumluluğun kullanıcıya, yani size ait olduğunu bilmenizde fayda var.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

“Instagram 13 yaş sınırı hesabım kilitlendi sorunu çözümü ✔️ 2023” üzerine 2 yorum

Yorum yapın