Instagram Hesabım Kapatıldı! Nasıl Açarım? ✔️ 2023

Günlük hayatımızda günde mutlaka en az bir kez kontrol ettiğimiz bir uygulama olan Instagram’da bazı durumlarda hesap kapatılabiliyor. Kimi zaman nedenini bilmediğimiz şekilde Instagram hesabınız kapatılabilir. Kimi zaman ise platformun kural ve düzenlemelerine aykırı faaliyetlerde bulunmamız nedeniyle hesabımız devre dışı bırakılmış olabilir. Instagram hesabım kapatıldı diyorsanız, hesabı kurtarma süreci o kadar da zor değil.

Bu kadar hayatımızın içerisinde yer alan ve hatta işlerimizi yürütüp para kazandığımız bu platformda, hesaba erişimi kaybetmek birçok kullanıcı için kabus senaryosu olabilir. Ancak birçok durumda Instagram hesabınızı geri almak zor bir süreç değil. Neden kapatıldığına bağlı olarak, hesap kurtarma işlemi birkaç gün veya birkaç hafta sürebilir.

Instagram Hesabım Kapatıldı
Instagram Hesabım Kapatıldı

Instagram Hesabım Kapatıldı?

Bazı kullanıcıların kurallara uymamaları sebebiyle bazı kullanıcıların ise nedenini bilmediği bir şekilde hesabı askıya alınabiliyor. Eğer herhangi bir uyarı almadan hesabınız kapandıysa, büyük ihtimalle topluluk kurallarını ihlal etmiş olabilirsiniz. Durduk yere Instagram hesabım kapatıldı diyorsanız, hesabı geri alma işlemleri farklı adımlar izlemenizi gerektirmez. Kapatılma nedeni ne olursa olsun hesabınızı geri almak için yapabileceğiniz seçenekler bulunmakta:

  1. Eğer daha önce herhangi bir nedenle Instagram hesabınızı kendiniz devre dışı bıraktıysanız, kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek tekrar aktif hale getirebilirsiniz.
  2. Eğer hesabınızı açmaya çalıştığınızda, “Your Instagram account has been disabled for violating our terms” hatası ile karşılaşıyorsanız, Bu mesajın altında “Daha fazla bilgi” seçeneğini göreceksiniz. Bu kısmı tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan “İtiraz Et” veya “İnceleme İste” seçeneğinden uygun olanı seçerek başvuruda bulununuz. Gerekli talimatlar yönergelerle sağlanacaktır.
  3. Instagram’ın bu gibi durumlar için Yardım sayfasında oluşturduğu formu doldurabilirsiniz. “Instagram Hesabım Kapatıldıformunu doldurduktan sonra bilgilendirme sağlanacaktır.

Kapatılan Instagram hesabını geri açmak için daha önce yayınladığımız rehberlere göz atabilirsiniz:

Eğer hesabınız tamamen silindiyse bunu herhangi bir şekilde geri döndürmenin bir yolu yoktur. Yeni bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınız silindiyse içeriğinizi geri alma şansınız bulunmaktadır.

Bununla birlikte Instagram müşteri hizmetleri numarasına ulaşabilmeniz de mümkün değildir. Eğer yukarıdaki adımların hiçbiri işe yaramıyorsa, sosyal medya danışmanlık şirketlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında danışmanlık veren bu tür kurumlara danışabilirsiniz. Bu tür firmaları her zaman en iyi ve en popüler firmalar arasından seçmeniz önerilir.

Yorum yapın