Instagram Takibi Bırakanlar Nasıl Bulunur
Haber, Sosyal Medya

Instagram Takibi Bırakanlar Nasıl Bulunur ✔️ 2022

Instagram’da hesabınızı büyütmenin bir diğer yolu da karşılıklı takip (GT) yapmaktır. Takip ettiğiniz kişilerin tekrar sizi takip etmesi ne kadar önemli ise takipte kalması da o kadar önemli. Bunun kontrolünü yapmak için ise Instagram takibi bırakanlar takip edilmelidir. Bunu yapan bazı uygulama ve siteler bulunuyor. İçeriğimizde Instagram takibi bırakanlar nasıl bulunur detaylarına erişebileceksiniz.

Instagram’da takip edeni takip etme ritüeli yıllar geçmesine rağmen devam ediyor. Popülerliğinden ödün vermeyen bu yöntem ile daha fazla insana ulaşmak mümkün. Daha fazla takipçi sayısı kazanmak isteyen insanların tercih ettiği karşılıklı takip yöntemi ile Instagram hesabını büyütmek mümkün.

instagram takibi bırakanlar

Takibi bırakanları bulmanın önemi:

Fakat karşılıklı takip yapanların yaşadığı sorunlardan biri olan takibi bırakanlar büyük ölçüde hesabın büyümesine zarar veriyor. Ayrıca hesabın takip ettiği kişi sayısı ile takipçi sayısı arasında zamanla uçurum oluşabiliyor.

Bunu engellemek için sizi takipten çıkanların listesini görebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer bir hesap sizi takip etmeyi bırakmışsa bunun için bildirim almalı ya da bir liste görüyor olmalısınız. Böylece siz de ilgili hesapları takipten çıkarak takip takipçi sayınızdaki dengeyi koruyabilirsiniz.

Instagram Takibi Bırakanlar Uygulama / Programı

Instagram kullanıcıları için özel olarak hazırlanmış takibi bırakanlar uygulama ve programları bulunur. Bu programları kullanarak sizi takipten çıkan kişileri görebilirsiniz. Fakat öncesinde birkaç önemli bilgiye sahip olmanızda fayda var.

📝 Hesabınız her zaman herkese açık olmayabilir. Gizli hesapların takip ettiği ve takipçilerini görebilmek için hesaba erişim olması gerekir. Bu yüzden takibi bırakanlar uygulamalarını kullanmak için hesabınıza erişim vermeniz gerekebilir. Hesabınıza erişim vermenin çeşitli riskleri vardır.

📝 Eğer bir uygulamaya hesabınıza erişme izni verirseniz sizin adınıza mesaj, yorum, beğeni, takip yapabilir. Ayrıca mesajlarınızı, paylaşımlarınızı, bildirimlerinizi görüntüleyebilir. Uygulamaları kullanmak için verdiğiniz izinleri kontrol etmeniz son derece önemli. Eğer mecbur değilseniz bu tür uygulamaları kullanmamanızı tavsiye ederiz.

FollowMeter

FollowMeter, Instagram hesabınızı analiz etmenize yardımcı olan bir analiz uygulamasıdır.

 • Android veya iOS cihazınız için FollowMeter‘ı yükleyin .
 • Uygulamayı açın ve Instagram hesabınızı kullanarak giriş yapın.
 • Uygulama hesabınızı analiz etmeyi bitirdiğinde, birçok bilgiye erişebileceksiniz.
 • Sizi takip etmeyi bırakanları öğrenmek için sol alt köşedeki ilk sekmeye tıklayın.
 • Şimdi, ‘Takip etmeyenleri‘ tıklayın.
 • Ayrıca ‘Sizi takip etmeyen‘ seçeneğine tıklayarak sizi takip etmeyenleri de öğrenebilirsiniz.
 • Sizi takip eden ama sizin geri takip etmediğiniz kişileri öğrenmek için ‘Geri takip etmiyorsunuz‘ seçeneğine tıklayın.

Twitly

Takip etmeyenleri görmek için kullanabileceğiniz bir diğer uygulama ise Twitly uygulamasıdır. Bu uygulama ile sizi takip etmeyenleri ve takipten çıkanları görebilirsiniz.

Twitly Instagram Takibi Bırakanlar uygulaması

Bu uygulama ile hem Instagram hem de Twitter için takip etmeyenleri görebilirsiniz. Ayrıca sizi takip eden ama sizin takip etmediğiniz kullanıcıları da görebilirsiniz. Sizi silen biri olduğunda anlık olarak bildirim alabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Instagram’da takibi bırakanları manuel olarak nasıl bulursunuz?

Instagram’da sizi takip etmeyi bırakan birinin takipten çıktığını anlamaya ihtiyacınız varsa ve sadece birkaç kişi için bunu merak ediyorsanız uygulama kullanmaya ihtiyacınız yoktur.

Instagram uygulaması ya da web sitesi üzerinden sizi takip edip etmediğini öğrenmek istediğiniz birinin profiline girmeniz yeterlidir. İlgili hesabın sizi takip edip etmediğini öğrenmek için kendi hesabınıza giriş yapmış olmanız gerekiyor.

instagram takibi bırakanlar bulma
 1. Hesabınıza Instagram mobil uygulaması ya da web sitesi üzerinden giriş yapın.
 2. Sizi takip edip etmediğini merak ettiğiniz kişinin profiline girin.
 3. İlgili kişiyi takip ediyorsanız ilgili kişinin takip ettiği kişiler listesine girin ve kendi kullanıcı adınızı aratın. Listede çıkıyorsanız sizi takip ediyor, çıkmıyorsanız sizi takip etmiyordur.
 4. İlgili kişiyi takip etmiyorsanız eğer profilinde Takip Et butonu varsa sizi takip etmiyordur. Eğer Sen de onu takip et butonu varsa sizi takip ediyordur.

Takip etmeyenleri bulmayla ilgili sıkça sorulan sorular

Sizi takip etmeyenleri bulmanın basit birkaç yolunu sizinle paylaştık. Konu hakkında sorulan bazı soruların kısa yanıtlarını sizler için bu alanda listeliyoruz. Kendi sorularınıza yanıt bulamazsanız sayfanın sonundan yorum yaparak sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Instagram beni takip etmeyenleri nasıl görebilirim?

Instagram’da sizi takip etmeyenleri görmenin basit yöntemi vardır. Takip etmeyi bırakanları görme uygulaması kullanmak ve sizi takip edip etmediğini merak ettiğiniz kişinin profiline giderek manuel kontrol etmek.

Instagram takip etmeyenler hangi programla görünür?

İçeriğimizin detayında yer alan Twitly ve FollowMeter adlı uygulamalar ile sizi takip etmeyenleri görüntüleyebilirsiniz.

Instagram kim takibi bıraktı uygulaması önerir misiniz?

İçeriğimizde yer alan Twitly ve FollowMeter adlı uygulamaları kullanarak sizi takip etmeyi bırakan kullanıcıları görebilirsiniz.

Instagram takip etmeyenleri bulma ücretsiz mi?

Instagram’da sizi takip etmeyenleri bulmak ücretsizdir. Kullanılan uygulama ve programlar ücretsiz olarak size takip etmeyenleri ve bununla birlikte başka özellikleri de sunmaktadır.

Instagram takip etmeyenleri toplu takipten çıkarma mümkün mü?

Sizi takip etmeyenleri topluca takipten çıkmak bazı uygulamalarda mümkündür. Fakat bunun için zaman sınırlarına dikkat edilmesi gerekir. Spam işlem algılandığında hesabınız askıya alınabilir.

Beni takip etmeyenler nerede olur?

Eğer uygulama kullanıyor iseniz sizi takip etmeyenlerin listesini uygulama içerisinde bulabilirsiniz. Kullandığınız uygulamaya göre sizi takip etmeyenlerin yeri farklı olacaktır.

Daha Fazla Instagram içeriği:

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]
Posted by
Bilir Kişi

Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi, belirli bir ücret karşılığında herhangi bir mahzene tıkılmamalı. (World Wide Web) Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.