Başlangıç Haber Huawei Watch D, Tansiyon Ölçecek! İşte Özellikleri

Huawei Watch D, Tansiyon Ölçecek! İşte Özellikleri

0

Çinli teknoloji devi Huawei, akıllı telefon pazarındaki varlığını sürdürmek için ne gerekiyorsa yapıyor. Ancak şirketin şu sıralar odağını diğer ürünlere kaydırdığı görülüyor. Tansiyon ölçümü yapacak olan Huawei Watch D akıllı saat, ne zaman piyasaya çıkacak? İşte tüm özellikleri…

Huawei Watch D Akıllı Saatin Özellikleri

Huawei, akıllı telefon pazarında lider markalardan biri. Giyilebilir cihazlarını daha önce görmüştük. Şimdi yeni bir akıllı saatini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Huawei Watch D olarak adlandırılan akıllı saatin, sağlık ve fitness ile ilgili birçok özellikle birlikte gelmesi bekleniyor.

İddiaya göre, yeni akıllı saat, kan basıncını yani tansiyonu ölçebilecek! Kalp atış hızı, kan basıncı ve vücut yağı monitörü üzerinden bu değerler ölçülüp takip edilebilecek.

Huawei’in yeni akıllı saati, şirketin tansiyon izleme desteğiyle gelen ilk saati olacak. Şu sıralar akıllı saatin test edildiği bildirildi. Daha önce sızdırılan bir görsel, akıllı saatin Watch Fit’e benzediğini gösterdi. Huawei, 21 Ekim’de P50 serisi akıllı telefonlarını küresel bir lansmanla tanıtacak. Muhtemelen 1 ay sonraki tanıtımda Watch D ile ilgili bilgiler de paylaşılacaktır.

İlgili İçerik: Huawei Watch GT 2 Pro ECG ve Huawei Band 6 Pro Tanıtıldı

Huawei, kan basıncı ölçümü özelliğiyle Watch D akıllı saat piyasaya sürecek. Bu özellik henüz Apple Watch Series modellerinde dahi görülmedi. Samsung Galaxy Watch 4, Watch 4 Classic, Galaxy Watch Active 2 ve Galaxy Watch 3 modelleri de kan basıncı ölçümü yapıyor. Ancak Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl boyunca akıllı saatlerine kan basıncı monitörünü eklemeyeceği belirtilmişti.

Huawei Watch D için kesin çıkış tarihi ve teknik özellikler net değil. Bahsettiğimiz gibi, 21 Ekim’deki Huawei lansmanında detaylar açığa çıkabilir. Cihazın sağlık özellikleri şimdiden herkesi heyecanlandırdı. Kalp atış hızı izleme aparatı, arteriyel kan basıncı ölçüm aparatı ve kan basıncı izleme özellikleri ile oldukça iddialı bir akıllı saat geliyor!

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!