Haber, Mobil Cihazlar

Google, Pixel’deki Sesler Uygulamasının Tasarımını Değiştiriyor

Google, Pixel telefonlarındaki ‘Sesler’ uygulamasının tasarımını ‘Material You’ tasarımına uyarlıyor. İşte detaylar!

Google Pixel’deki Sesler Uygulaması, Yeni Tasarımına Kavuşuyor

Google, Android 12’nin yayınlanmasıyla birlikte birçok uygulamasında tasarım değişikliğine gitme kararı aldı. Bunlardan sonuncusu ise ‘Sesler’ uygulaması oldu. Google’ın Pixel telefonlarında Sistem Ayarlarının bir parçası olan ‘Sesler’ menüsünün tasarımı, Android 12 ile gelen ‘Material You’ tasarımıyla özdeşleştirilecek.

İlgili İçerik: Google Pixel 6 Serisi, Tensor İşlemciye Sahip Olacak!

‘Sesler’ deneyimi, daha önce Pixel‘in orijinal duvar kağıdı seçicisine dayanan bir kullanıcı arayüzü kullanıyordu. Bu bölümde dokuz koleksiyon karşımıza çıkıyor;
My Sounds, Pixel Sounds, Material Adventures, Classical Harmonies, Minimal Melodies, Reality Bytes, Retro Riffs, Play It Loud ve Seasonal Celebrations seçenekleri ; Pixel’in Sesler uygulamasında karşımıza çıkıyor.

Dinamik Renk, mevcut seçiminizi vurgulamak için kullanılırken, bir koleksiyonu görüntülerken üstte degrade grafiği gösteriliyor. Android 12 güncellemesiyle birlikte, Pixel Sesleri yeni bildirim ping’i, alarm sesi ve zil sesi edindi. Google Pixel telefonlara şimdi de ‘Material Adventures’ sesi eklendi.

Google’ın Material You tasarım anlayışı, Android 12 ile başladı ve pek çok cihazda kendini gösterecek gibi görünüyor. Artık Pixel telefonlardaki Sesler uygulamasından bildirim ve zil seslerini değiştirebiliyoruz. Material you tasarımı şu an Pixel’in Sesler uygulamasında görülüyor. Yeni tasarımda köşeler daha yuvarlak ve pek çok detay daha minimalist görünüyor.

İlgili İçerik: Google Play Store, Android 12 için Tasarımını Değiştirdi!

Materyal minimalist tasarım anlayışı ilk kez 2015 yılında yaygınlaşmıştı. Google, bu tasarım diline ilk ayak uyduran şirket olmuştu. Şu an, Google Pixel’in Sesler uygulamasında maksimum 5 sayfa yer alsa da, bu mini bölümün bile tasarımına önem verildiği anlaşılıyor.

Google Pixel için Sesler uygulamasına gelen yeni tasarıma geçmek için, güncellemeyi Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Google’ın yenilikleri, Materyal tasarımı ve Pixel telefonları hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.