Başlangıç Haber Google Play Store, Android 12 için Tasarımını Değiştirdi!

Google Play Store, Android 12 için Tasarımını Değiştirdi!

0

Teknoloji devi Google, şu sıralar kullanıcılarını memnun edebilmek için çok çalışıyor. Geçtiğimiz hafta Android 12’yi yayınladı. Android 12, Material You tasarımını içeriyor. Google, şimdi tüm uygulamalarını bu yeni tasarımla çalışacak şekilde güncelliyor. Sırada Play Store var…

Play Store Tasarımı Değişiyor

Android 12 Material You olarak adlandırılan yepyeni bir tasarıma sahip. Bu tasarım, 2014 yılında duyurulan Materyal Tasarım dilinin değiştirilmiş bir versiyonu. Yani, Google’a göre her şey kullanıcı ile ilgili; “Materyal Sizsiniz” sloganı kullanılıyor.

İster Android 12 ara yüzünü kullanabilir, ister arka plan renklerini kendiniz seçebilirsiniz. Bu renk teması dosya saati, Araçlar ve Hızlı Ayarlar gibi bölümlerde etkinleştirilir.

Android 12’ye sahip Google Pixel telefonlarda, temaları görüntüleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Android 12 ile beraber telefonlardaki pek çok uygulamanın görünümü değişti. Gmail, Google Fotoğraflar, Duo, Drive, Keep, Mesajlar, Google Podcasts ve Google Asistan gibi uygulamalarda değişiklik fark ediliyor. Artık eski sürüm Android telefonlarda da Play Store uygulamaları ‘Material You’ tasarımına geçecek.

Google Play Store tasarımı değişiyor ve bu yeni tasarım, mağazadaki uygulamalar için geçerli. Yeni tasarım şimdilik ana ekranla sınırlı. Alt gezinme çubuğunun büyütüldüğünü, daha dinamik renklerin geldiğini ve kadran şeklindeki yeni butonları görüyoruz. Büyük saat Widget’ı da ayarlanan renk temasıyla uyumlu hale geliyor.

İlgili İçerik: Google Play Store, Yeni Güvenlik Altyapısını Gösterdi

Daha önce Apple da App Store tasarım dilini bu şekilde değiştirmişti. Google, Play Store için Material You tasarımında göz yormayan basit renk seçeneklerini sunuyor. Başında da belirttiğimiz gibi, Google Pixel kullanıcıları uygulamadaki bu değişikliği ilk görecek kişiler olacak. İlerleyen haftalarda tüm Android kullanıcıları için aktif hale gelecek.

Google uygulamaları ve Android 12 ile uyumlu yeni Play Store tasarımı hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!