Haber, Mobil Cihazlar

Google Pixel 6a Tasarımı ve Önemli Detayları Sızdırıldı!

Google Pixel 6 serisinden Pixel 6a modeline ait bazı görseller sızdırıldı. Ekran, kamera ve diğer detaylar bu görsellerle gün yüzüne çıkıyor. İşte, Google Pixel 6a akıllı telefonun tasarım detayları ve teknik özellikleri!

Google Pixel 6a Görseli Sızdırıldı!

Teknoloji devi Google, yeni akıllı telefon serisi Pixel 6’yı tanıttı. Hemen akabinde Pixel 6a modeli üzerinde çalışmaya başladı. Şirketin resmi duyurusundan önce, Pixel 6a’ya ait render görüntüleri sızdırıldı. Sızdırılan görseller, yeni Pixel akıllı telefonun tasarımına ve bazı özelliklerine bir bakış açısı sunuyor.

Google Pixel 6 ile aynı tasarımı paylaşacağı anlaşılan Google Pixel 6a da delikli bir ekranla gelecek. 6.2 inçlik bir ekrana ve çift arka kamera kurulumuna sahip olacak. Orta segment telefonun, Google Pixel 5a 5G modelinin yerini alması bekleniyor.

Cihazın bu görüntülerde, camdan bir arka panele sahip olduğu anlaşılıyor. Selfie kamerası ekranın üst merkezindeki delikli bir oyuğa yerleştirilmiş. Kaplama rengi iki ayrı ton barındırıyor. Telefonun sağ arka kısmında ses seviyesi düğmesi ve güç düğmesi yer alıyor. Solda ise SIM kart yuvası görülüyor. Alt kısımda mikrofon, hoparlör ızgarası ve USB Type-C bağlantı noktası bulunuyor.

İlgili İçerik: Google Pixel 6, Nabız Ölçümü Özelliğine Kavuştu

Pixel 6 ile Pixel 6a pek çok yönden birbirine benziyor. İki cihazında çift arka kamerasına ek olarak bir flaşı var ve kamera modülü tasarımı aynı. Pixel 6a modelinde 3.5 mm kulaklık girişi olmayabilir. Sızdırılan görüntüler gerçekse, kulaklık girişi olmayan ilk Pixel telefonu olacak. 152.2×71.8×8.7 mm boyutlarındaki Pixel 6a, kamera çıkıntısı ile 10.4 mm kalınlığa ulaşıyor.

91Mobiles ve @OnLeaks ortaklığı ile sızdırılan Google Pixel 6a görüntülerinden yola çıkılarak bu tahminler yapıldı. Son olarak, Pixel 6a’nın bir önceki modelde kullanılan Qualcomm Snapdragon 765G işlemcisi yerine Snapdragon 778G işlemcisinden güç alması bekleniyor. Büyük ihtimalle Android 12 ile çıkış yapacak olan Google Pixel 6a ile ilgili resmi açıklama geldikten sonra, sizleri bilgilendireceğiz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.