Başlangıç Haber Google Adsense: Bağlantı reklamları kullanımdan kaldırılıyor!

Google Adsense: Bağlantı reklamları kullanımdan kaldırılıyor!

0

Bağlantı reklamlarını kullanımdan kaldırmaya karar verdik. Bunu kullanıcılar, yayıncılar ve reklamverenlerden aldığımız geri bildirim doğrultusunda, kullanılabilir reklam biçimlerimizi modernleştirmek için yapıyoruz. Bundan sonra, büyümenize yardımcı olmak için reklam biçimlerini iyileştirmeye ve geliştirmeye odaklanacağız.

google adsense
google adsense

Bu ne anlama geliyor?

10-03-2021 tarihinden itibaren:
• Bağlantı reklamı birimleri oluşturamayacaksınız.
• Bağlantı reklamı birimleriniz reklam birimi adının sonuna [önceki bağlantı reklamı birimi] eklenerek yeniden adlandırılacak. Bu durum hem duyarlı hem sabit boyutlu bağlantı reklamı birimleri için geçerli olacak.
• Duyarlı bağlantı reklamları, sitelerinizde görüntülü reklam birimleri sunmaya başlayacak.
• Sabit boyutlu bağlantı reklamı birimlerinin sitelerinizde yayınlanması durdurulacak. Mümkün olduğu durumlarda her bir reklam birimini daraltacağız. Diğer durumlarda boş reklam göstereceğiz.

Kazançlarınız

Denemelerimizde, yayıncıların büyük bir kısmı için bağlantı reklamlarının duyarlı görüntülü reklamlar kadar iyi performans gösterebildiğini tespit ettik. Performansı artırmak için duyarlı görüntülü reklamları sürekli optimize ediyoruz. Reklam birimleri raporundan bağlantı birimlerinizin performansını izleyerek işlem öncesi ve sonrası performansı karşılaştırabileceksiniz.

İlgini Çekebilir: Adsense Gelir Arttırma Yöntemleri – Kazanç Arttırma Rehberi

Sonraki adımlar:
Duyarlı bağlantı reklamları 10-03-2021 tarihinden itibaren görüntülü reklam sunmaya başlayacağı için duyarlı bağlantı reklamlarıyla ilgili herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
Sitenizden sabit boyutlu bağlantı reklamı birimlerini kaldırmanızı ve aşağıdaki reklam biçimlerini denemenizi öneririz:

• Otomatik reklamlar özelliğinin sitenizi taramasına ve reklamları iyi performans gösterme ihtimalleri yüksek olan yerlere yerleştirmesine izin verebilirsiniz. Otomatik reklamları kullanmaya başlama hakkında daha fazla bilgi edinin.

• Görüntülü reklamlar sitenizin her yerinde iyi performans gösterir. Görüntülü reklam birimi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

• Özelleştirilmiş bir reklam deneyimi için yerel reklamları deneyebilirsiniz. Yerel reklam birimi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

• Siteniz Eşleştirilen içerik için uygunsa bağlantı reklamı birimlerinizi özelleştirilebilir Eşleştirilen içerik reklam birimiyle değiştirebilirsiniz. Eşleştirilen içeriği özelleştirme hakkında daha fazla bilgi edinin.
Biz ürünlerimizi geliştirmeyi sürdürürken gösterdiğiniz anlayış ve destek için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!