Başlangıç Haber Facebook, Görüntülü Görüşmeler İçin Portal Go ve Portal Plus’ı Tanıttı

Facebook, Görüntülü Görüşmeler İçin Portal Go ve Portal Plus’ı Tanıttı

0

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinde görüntülü görüşmeler daha sık yapılmaya başlandı. Facebook, bu konuda rakiplerinden geri kalmayarak Portal serisini tanıttı. Görüntülü görüşmelerde hayatımızı kolaylaştıracak Facebook Portal Go ve Portal Plus hangi özellikleri sunuyor? İşte detaylar!

Sosyal medya devinin iki yeni görüntülü arama cihazı Facebook Portal Go ve Facebook Portal Go+ bugün tanıtıldı. Portal Go serideki ilk taşınabilir model. Facebook ayrıca şirketlerin Portal iş hesaplarını ve cihazlarını uzaktan yönetmelerine yardımcı olmak için Portal for Business hizmetini test ettiğini açıkladı. Portal Business hizmeti şu anda kapalı beta aşamasında.

Taşınabilir Portal Go cihazının fiyatı 199 dolardan başlıyor. Portal Plus cihazının fiyatı ise 349 dolardan başlıyor. Her iki model de 19 Ekim’de sevkiyata çıkacak.

Facebook Portal Go ve Portal Plus Özellikleri

Facebook Portal Go, 12 megapiksel kameraya ve ultra geniş görüş alanına sahip. Görüntülü aramalar için uzun ömürlü bir pille gelen Portal Go, bir tutamak yardımıyla kolayca taşınabiliyor. Muhteşem bir ses sistemiyle gelen cihazın hoparlörleri oldukça güçlü.

İlgili İçerik: Facebook Messenger, Sesli ve Görüntülü Aramaları Uçtan Uca Şifreleyecek

Facebook Portal Go+ ise 12 megapiksel kamera, 14 inç ekrana ve ultra geniş görüş alanına sahip. Yüksek kaliteli ses verebilen stereo hoparlörlerle birlikte geliyor. Yeni Portal modellerinde diğer kişilerle ortak TV izleme ve uygulamalarına erişim imkanı tanıyan bir ev modu da yer alıyor.

Portal Go; 10.1 inç dokunmatik ekran, iki adet 5W ve bir adet 20W Woofer hoparlör, Smart Sound destekli dört adet mikrofon ve 12 megapiksel akıllı kamera ile geliyor. İlk taşınabilir Portal modeli ve dahili pille şarj edilebiliyor. Zoom, WhatsApp ve Messenger platformlarını destekliyor.

Portal Go+; 14 inç dokunmaktik ekran, iki adet 5W ve bir adet 20W Woofer hoparlör, Smart Sound destekli dört adet mikrofon ve 12 megapiksel kamera ile geliyor. O da Zoom, WhatsApp ve Messenger platformlarını destekliyor.

Facebook, ilk Portal serisini 2018 yılında piyasaya sürdü. Görüntülü aramalar için geliştirilen akıllı cihazlar, Facebook’un donanım satışına yönelik atılımlarından biri. Peki, siz Facebook Portal serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüntülü görüşmelerinizi hangi cihazlardan yapıyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!