en iyi hava durumu siteleri
En İyiler, Internet, Önerilen

2022’de En İyi 8 Hava Durumu Sitesi

Hava koşullarını bildiğinizde tüm gününüzü veya küçük bir hafta sonu kaçamağınızı planlamak kolaylaşır. Yağmurlu bir günde şemsiyenin olması sırılsıklam olduğuna pişman olmaktan çok daha iyidir. Hava durumu söz konusu olduğunda bir adım önde olmanıza yardımcı olmak için, şu anda mevcut olan en iyi hava durumu web sitelerinin bir kataloğunu topladık.

En İyi 8 Hava Durumu Web Sitesi
En İyi 8 Hava Durumu Web Sitesi

Teknoloji tonlarca şeyi hassasiyetle yapabildiğinden, doğru hava tahminleri için de buna güvenebiliriz. Şimdi, sizi web’de erişebileceğiniz en iyi hava durumu web sitelerinin seçilmiş bir listesini sunuyoruz.

Ayrıca, bu listede belirtilen hava durumu kaynaklarının hem Android hem de iOS cihazlar için mevcut olduğunu unutmayın.

En İyi 8 Hava Durumu Web Sitesi

Sıcaklık değerleri, yağmur ihtimali veya kirlilik endeksi olsun, aşağıdaki web siteleri her türlü hava tahmini ihtiyacını farklı şekilde karşılar.

1. AccuWeather

Hava tahmini söz konusu olduğunda, AccuWeather bildiğimiz en popüler hava durumu sitelerinden biridir. Bu sitede hava durumu raporunu aramak kolay bir iştir: web sitesine girdikten sonra yerel konumunuza göre canlı atmosferik koşullar gösterilecektir. Başka bir yerin hava durumunu aramak istiyorsanız, arama çubuğundaki yerin konumunu veya posta kodunu yazmanız yeterlidir.

AccuWeather
AccuWeather

Biraz aşağı inerseniz evinizin uydu haritalarını bulursunuz. Web sitesinin ana sayfası, aralarında bir sürü reklam olan bu iki ana bölümle sona eriyor. Reklamlar büyük bir dezavantaj ancak bugünlerde farklı sitelerde bulunan reklam sayılarını göz önünde bulundurursak, bu büyük bir sorun sayılmaz.

Haritalar, Haberler, Video, Şiddetli Hava Durumu ve daha fazla ek bölümler vardır. Video bölümünde bir sürü video olsa da, haber bölümünde çok fazla bir şey yoktu.

 • Artıları: Düzenli arabirime sahip
 • Eksileri: Reklamlar

2. Windy

Windy, hava durumuyla ilgili daha fazla ayrıntı ve hava durumu haberleri için canlı atmosferik koşulları ve gerçek zamanlı radar verilerini listeleyen popüler bir sitedir. Web sitesinde dünya çapında hava durumu raporlarını aramak için bir harita bulunmaktadır. Harita, konumunuzun sıcaklığını ön planda tutar, böylece her iki seçeneği birlikte bakabilirsiniz.

Menü bölümünde hava durumu haberleri, kasırga izleyicileri, ayarlar ve kullanım kolaylığı için seçebileceğiniz daha fazla seçenek vardır.

Windy
Windy

Bunun dışında size, yağmur ve gök gürültüsü, hava kalitesi, bulutlar, dalgalar ve daha fazlası gibi diğer faktörleri sunar ve tüm bu seçenekler web sitesinin sağ tarafındadır.

Ayrıca, daha fazla kolaylık sağlamak için siteye giriş yapabilir ve hava durumu raporunu sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

 • Artıları: Kasırga izleme seçeneği
 • Eksileri: Zaman zaman donmalar

3. The Weather Channel

The Weather Channel, adından da anlaşılacağı gibi iklimle ilgili bilgiler için bir platformdur. Size canlı hava durumu, yerel hava durumu haberleri ve çok daha fazla seçenek sunar.

Web sitesini ziyaret ettiğinizde, konumunuzun geçerli sıcaklığı site logosunun altında (sol üst köşede) görüntülenir. Ülkeyi ve sıcaklık ölçeğini (Celcius veya Fahrenheit) sağ üst köşedeki seçenekten değiştirebilirsiniz.

Ayrıca, konumu veya posta kodunu arayarak farklı konumlarda dış koşulları arayabilirsiniz. Hava durumu güncellemelerini bir saat, 5 gün, 10 gün, hafta sonu veya aylık olarak da alabilirsiniz.

The Weather Channel
The Weather Channel

Bunun dışında, bu en iyi hava durumu web sitesinde bir haber bölümü (hava durumu, muson ve bilim) ve videolarla birlikte diğer kıvrımları boyunca haritalar bulunur.

Ayrıca, menü bölümünde kirlilik ve sağlıkla ilgili konuları takip etmek için ek ‘Kirlilik’ ve ‘Sağlık ve Aktiviteler’ seçenekleri bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki canlı hava tahminlerini bilmek için En İyi Şehirler bölümü de vardır.

 • Artıları: Daha fazla bilgi için bölümler eklendi
 • Eksileri: Reklamlar

4. Ventusky

Windy hava durumu sitesi gibi, Ventusky’nin de arka planda çeşitli seçenekler içeren canlı bir haritası bulunur. Hava durumu raporu için arama çubuğuna konumu yazarak haritadaki yerleri seçebilir veya hava durumu raporu için arama çubuğuna konumu yazarak bu yerleri arayabilirsiniz.

Ventusky
Ventusky

Buradaki hava durumunu öğrenmek için siteyi açtım ve aradığımda sıcaklığı gösterdi.

Site, bulunduğunuz yerin atmosferik koşullarını tek bir veri olarak görüntülemez; bu nedenle, bu sıcaklık okuması biraz zor olabilir. Ancak, görsel olarak hoştur bu da olumsuz tarafını telafi eder hatta en iyi hava durumu web sitesi listesinde kendine yer bulmasının nedeni de budur.

Sitenin dikkat çekici bir öğesi, web sitesinin kullanımının daha kolay olması ve göze hoş görünmesi için bazı ayarları düzenlemenizi sağlayan Ayarlar menüsüdür.

 • Artıları: Görsel olarak hoş
 • Eksileri: Karışık durumu raporları

5. Weather Underground

Weather Underground veya Wunderground, yerel haberler ve hava durumu güncellemeleri sağlayan başka bir sitedir. Bariz soruyu sorduğunuzda “Bugün hava durumu nasıl?” web sitesi hassas bir şekilde cevap vermenize yardımcı olur.

Weather Underground
Weather Underground

Web sitesinde bölgeniz için tam bir rapor için genişletilebilen güncel bir hava durumu raporu vardır. Site, haritaları ve radar bölümü için gerçek zamanlı hava durumu radarı kullanır. Farklı yerlerin hava durumunu öğrenmek istiyorsanız, arama çubuğundan yeri aramanız yeterlidir.

Site ayrıca ana sayfanın geri kalanında yayılan en iyi hava durumu haberlerini görüntüler. Sensör Ağı, Haritalar ve Radar, Şiddetli Hava Durumu, Haberler ve Bloglar, Mobil Uygulamalar ve daha fazlası gibi keşfedilecek daha fazla bölümü vardır.

Ayrıca, gerçek zamanlı uyarılar almak ve web sitesine erişimi kolaylaştırmak için web sitesine kaydolabilirsiniz.

 • Artıları: Ayrıntılı hava durumu raporu
 • Eksileri: Göze hoş gelen bir arayüzü yok

6. Weatherbug

Weatherbug, bize çevrimiçi hava durumu tahmini ve canlı hava durumu haberleri sağlayan başka bir sitedir.

Web sitesini kullandığımda, güncelleme ile birlikte yakınımdaki mevcut hava durumunu saatlik ve 10 günlük olarak gösterdi. Ayrıca, en doğru hava tahminini vermeye çalışarak tüm yerleri aramanız için bir Canlı Radar bölümü de vardır.

Weatherbug
Weatherbug

Web sitesinin ilk kısmında ayrıntılı bir hava durumu raporu ve ikinci kısmında en yeni haberler bulunuyor. Ayrıca, kasırga merkezi, bugünün ulusal görünümü, alerjiler ve polenler, videolar ve daha fazlası gibi birçok bölümü vardır.

Eklenmiş güzel bölümler Weatherbug’u en iyi hava durumu web sitelerinden biri ve bu listede olması için bir neden haline getiriyor.

 • Artıları: Yaşam tarzı bölümü
 • Eksileri: Reklamlar

7. World Weather Online

Site, en doğru hava durumu web sitesi olduğunu ve konumum için sıcaklık raporunun oldukça doğru olduğunu kanıtladı. Konumunuzun animasyonlu haritası ve sıcaklık raporu ile site, komşu şehirler olma olasılığı en yüksek olan diğer yerler için hava durumu tahminini veriyor.

World Weather Online
World Weather Online

Web sitesinin ana bölümlerini takiben, ihtiyacınız olabilecek ek bilgiler olarak hareket eden Spor Hava Durumu, Tatil Hava Durumu ve En Son Blog Gönderileri gibi bölümler vardır.

Etkinlikler, Harita, Dünya, Videolar, Tatiller ve site geliştiricileri için API gibi diğer menü seçeneklerine sahiptir.

Ayrıca, diğer hava durumu web siteleri gibi hava durumu raporlarının tamamını almak için diğer konumları arayabilirsiniz.

 • Artıları: Bir çok ek seçenek
 • Eksileri: Biraz yavaş

8. SAT24.cc

Sat24.cc, en iyi çevrimiçi hava tahmini için gereken tüm ilgili özelliklere sahip bir web sitesidir. Web sitesi, diğer hava durumu web sitelerinden hava durumu güncellemeleri sağlar ve görüntülemek istediğinizi seçebilirsiniz.

SAT24
SAT24

Ücretsiz hava durumu radarına sahip animasyonlu haritalarla birlikte gelir, bu da onu en iyi hava durumu web siteleri listemde bariz bir seçenek haline getirir. Site tüm dünyanın iklim raporunu görüntülerken, konumunuzun sıcaklığını ve daha fazla ayrıntısını öğrenmek için arama çubuğuna konumunuzu yazabilirsiniz.

Biraz aşağı inerseniz, yedi günlük bir tahmin içeren veriyi görebilirsiniz. Ayrıca, RainViewer (özel RainViewer hizmetinden alınan yağmur tahminleri için), Dalga Yüksekliği, Videolar, Uçuş Radarı ve Hız Testi (internet hızınız için) gibi seçenekler de vardır.

 • Artıları: Hız testi bölümü
 • Eksileri: Karışık arayüz

Özetle

Tüm bu web siteleri arasında, şahsen tercih ettiğim Windy. Ünlü hava durumu tahmin sağlayıcısı, ziyaretçilerin öğrenmesi kolay bir kullanıcı arabirimi aracılığıyla kapsamlı bilgilere erişmelerini sağlar. Web sitesinde gezinmek ve ilgili tüm hava durumu istatistiklerini kontrol etmek, bu listedeki diğer seçeneklere kıyasla daha kolaydır. Windy, fayda ve kolaylık arasında neredeyse mükemmel bir denge sağlıyor.

Önerilen içerik: En İyi Hava Durumu Uygulaması

Hava durumu güncellemelerini kontrol etmek için bir ipucu

Farklı web sitelerinde hava koşullarına bakmak sizin için bir sorunsa, tarayıcınızdan da hava durumu arayabilirsiniz. Google’ı bu amaçla, bulunduğunuz yerdeki hava durumunu (örneğin, İzmir’deki hava durumu) yazarak kullanabilirsiniz ve ayrıntıları içeren bir snippet görüntüler. Daha fazla bilgi için snippet’e dokunabilirsiniz.

Bir hatırlatma olarak, Google hava durumu bilgilerini diğer web sitelerinden alır, böylece siteyi doğrudan ziyaret etmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Sizce En İyi Hava Durumu Web Sitesi Hangisi?

Hava durumunu daha sık bilmemiz gerektiğinden, doğru hava durumu web sitelerine başvurmak en iyisidir. Umarım en iyi hava durumu web sitelerinin listesi bilgi sahibi kalmanıza ve önceden plannıza yardımcı olur.

Yorumlarda en yararlı bulduğunuz kaynağı kaynağı bize bildirin. Veya bu listede olması gerektiğini düşündüğünüz başka benzer bir kaynak önerebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi hava tahmini web sitesi en doğru?

Yukarıda belirtilen tüm web siteleri güvenilir bilgiler gösterse de, AccuWeather’ı en doğru olanı olarak seçerdim, çünkü insanların ezici bir çoğunluğu hava durumuyla ilgili kesin istatistikler almak için AccuWeather’ı tercih ediyor.

AccuWeather, Weather Channel ve Weather Underground’dan daha mı iyi?

Weather Channel ve Weather Underground oldukça iyi ama yine de daha ince ayrıntıları da göz önünde bulundursak, AccuWeather kesinlikle rekabetin önünde bulunuyor.

En güvenilir hava tahmini web sitesi hangisi?

AccuWeather, Windy ve Weather Channel, en güvenilir hava durumu tahmin bilgilerini getirmek için güvenebileceğiniz üç kaynaktır. Bu web siteleri sadece güvenilir olmakla kalmıyor, aynı zamanda her gün büyük miktarda ziyaretçi ayak basıyor.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[5 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.