Başlangıç Mobil Cihazlar En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

0

Küresel ısınmanın etkisi ile oluşan ani ısı değişiklikleri gündelik hayatımızı doğrudan etkileyen bir konu. Ani hava değişikliğine karşın işimizin ve sağlığımızın olumsuz etkilenmemesi adına bazı tedbirler almak oldukça önemli. Bu tedbirlerin başında ise hava durumunu sürekli takip etmek geliyor. Bu içerikte en iyi hava durumu uygulaması hangisi, en iyi hava durumu uygulamaları neler ve android için en iyi hava durumu uygulaması hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olacağız.

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

En iyi hava durumu uygulaması pek çok kişiye göre farklı nitelendirilse de bize göre en kararlı ve doğru bilgiler içeren hava durumu uygulaması en iyi hava durumu uygulamasıdır. Fakat sadece doğru hava tahminleri yapan uygulamalar değil kararlı olan hava durumu uygulamaları da listemize girmeyi başarıyor.

Hava tahmini uygulamalarının aynı yerden hava tahmin bilgilerini aldığını düşündüğümüzde zaten birçok uygulama bu konuda iyi sayılıyor. Fakat bu bilgiyi vermekten ziyade nasıl verdikleri ile ilgilendiğimizde işin rengi değişmeye başlıyor.

En iyi hava durumu uygulamaları listemizi hazırlarken bu uygulamaların  kararlılık, performans, arayüz ve arabirim tasarımı ve güvenlik gibi kriterlere göre değerlendirdiğimizi bilmenizde fayda var. Bu yüzden tekil özelliklere değil de genel olarak uygulama değerlendirmekte fayda var.

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

En iyi hava durumu uygulaması listemize geçelim. 2021 yılının en iyi android hava durumu uygulaması listesi ise tam olarak şu şekildedir:

  1. Today Weather
  2. Weatherbug
  3. Accuweather
  4. 1Weather
  5. Weather Live
  6. Yahoo Weather

Hemen yukarıda bulunan en iyi 6 hava durumu uygulaması pek çok açıdan övgüyü hak ediyor. Tarafsız olarak ele aldığımızda bu uygulamaların detaylarını şu şekilde belirtebiliriz:

1. Today Weather

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

Today Weather, bu listede bulunan Android için en iyi hava durumu uygulamalarından biridir. 10’dan fazla veri kaynağı ile en doğru hava tahmin sonuçlarına erişmenizi sağlar.

Today Weather ayrıca güçlü rüzgarlar, şiddetli kar yağışı ve yağışlar için uyarılar sunuyor. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri de hava kalitesi endeksi (AQI) hakkında detaylı bilgilere yer veriyor olmasıdır.

Uygulamanın diğer özellikleri gerçek sıcaklık, hava basıncı, nem, rüzgar hızı ve yönü, çiğ noktası ve görüş mesafesi gibi faydalı özelliklerdir.

Fiyat: Ücretsiz

2. WeatherBug

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

Appy Ödülleri WeatherBug’u 2019 için en iyi hava durumu uygulamaları listesinde en üst sıraya yerleştirdi. Uygulamada 18 hava haritası ve yerel durumdaki hava değişikliklerinin haber klipleri bulunuyor.

WeatherBug, kullanıcının hava durumu verilerini özelleştirmesine ve sekmeleri önceliklerine göre ayarlamasına olanak tanır. Bir bölgedeki yaklaşan hava koşulları ile ilgili tüm önemli ayrıntıları sağladığı için en iyi hava durumu uygulamalarından biri olarak hizmet vermektedir.

WeatherBug’da, kullanıcılar radar özelliği aracılığıyla yerel hava durumunu görebilir. Uygulama Japonca, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İngilizce ve Portekizce dahil olmak üzere farklı dilleri desteklemektedir.

Kullanıcılar ayrıca uygulamada sağlanan haritalar aracılığıyla bölgelerindeki hava kalitesi endeksini görüntüleyebilir. Ancak, kullanıcılar uygulamayı çalıştırırken çok fazla can sıkıcı reklamlarla karşılaşabiliyor.

Fiyat: Ücretsiz

3. AccuWeather

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

50 milyondan fazla indirmeyle AccuWeather, listede en güvenilir uygulamalardan biri olarak duruyor. Uygulama, talep üzerine tahminler ve gerçek zamanlı uyarılar vaat ediyor.

AccuWeather bizlere 15 günlük hava tahmini sunuyor. Ayrıca, RealFeel Temperature teknolojisi ile ayrıntılı günlük sıcaklık istatistikleri veriyor.

Uygulama ayrıca, herhangi bir büyük hava durumu rahatsızlığı ile ilgili en son haberleri ile kullanıcıyı günceller. Bunlar şiddetli yağış, kar yağışı, depremler, kasırgalar ve diğer şeyleri içerir.

Fiyat: Ücretsiz

4. 1Weather

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

1 Weather CNN tarafından Android için en iyi hava durumu uygulaması olarak kabul edilir. Uygulama, Google Play Store’da bulunan en etkileşimli uygulamalardan biridir.

Deprem, kasırga, ateş ve kar fırtınası gibi başlıca doğal ve insan yapımı felaketler canlı radarda izlenebilir. 1Weather ayrıca sıcaklık ve yağış ile ilgili doğru tahminlerde bulunur.

Bu Android hava durumu uygulamasının en iyi yanı, 1Weather TV’ye sahip olmasıdır. Kullanıcılar hava değişiklikleri ve terminolojileri ile ilgili birçok gerçekleri görür. Ayrıca, 1Weather TV’de yağmur, fırtına ve diğer şeylere neyin neden olduğu gibi birçok soruya cevaplar bulunmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz

5. Weather Live

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

Weather Live benzersiz animasyonlu hava durumu arka planları ve doğru hava tahminleri ile birlikte gelir. En iyi android hava durumu uygulaması sıralamasında iyi bir yere sahip oaln Weather Live ile sıcaklığı detaylı olarak rapor alabilirsiniz.

Weather Live ayrıca hava durumu radarı, yağmur haritaları, gündoğumu ve günbatımı zamanı gibi diğer bilgileri de sağlar. Bu uygulama aynı zamanda bir yıldırım ve kasırga izleyiciye sahiptir.

Uygulamanın diğer önemli özellikleri arasında Hava Kalitesi Endeksi, yıldırım izleyici ve etkileşimli hava haritaları bulunmaktadır. Bu özellikleri yalnızca Weather Live’ın premium sürümünü satın alırsanız kullanabilirsiniz. Ancak, 5 günlük ücretsiz deneme süresini kullanabilir ve uygulamanın temel özelliklerini kullanabilirsiniz.

Fiyat: Ücretli (yıllık 999 Rs)

6. Yahoo Weather

En İyi Hava Durumu Uygulaması 2020
En İyi Hava Durumu Uygulaması 2021

Yahoo Weather, saatlik, 5 günlük ve 10 günlük tahmin numaralarının yanı sıra lokasyonun hava durumuna uyacak çarpıcı Flickr fotoğraflarını verir. Uygulama ayrıca rüzgar, gündoğumu, gün batımı ve basınç animasyonlu okumalar sağlar.

Ayrıca, ziyaret etmeniz gereken veya gelecekte ziyaret edeceğiniz bir şehirdeki hava durumunu da takip edebilirsiniz. Yahoo Weather ayrıca günün önemli haberlerine bir bağlantı sağlar. Yahoo Weather’in ana ekranında coronavirus vakalarının gerçek zamanlı bir tablosunu görebilirsiniz .

Bununla birlikte, Yahoo Weather ile ilgili önemli bir sorun, ayrıntılı hava durumu tahminini öğrenmek için aşağı kaydırdığınızda çok fazla reklam göstermesidir. Bu pop-up’lar kullanıcıyı zaman zaman rahatsız edebilir.

Fiyat: Ücretsiz

En İyi Hava Durumu Uygulamaları 2021

Bunlar, doğru hava durumu tahminleri almak için yükleyebileceğiniz Android için en iyi hava durumu uygulamalarından bazılarıdır. Sadece canlı hava durumu güncellemeleri değil, bu uygulamalar aynı zamanda doğal veya insan yapımı bir felaket nedeniyle hava durumu rahatsızlıkları ile ilgili önemli uyarılar da sağlar.

Gelecekte, bu listeye daha şaşırtıcı Android hava durumu uygulamaları ile donatabiliriz. Bu yüzden sitemizi sürekli ziyaret  etmeyi unutmayın. Ayrıca, herhangi bir öneriniz varsa, yorum yapmayı ihmal etmeyin.

Yanıt Ver

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!