En iyi 8 ExpressVPN Alternatifi Uygulamalar ✔️ 2023

ExpressVPN uzun zamandır her kullanıcının satın alması gereken bir sanal özel ağ (VPN) hizmetidir. Şirket, olağanüstü hizmet ve geniş güvenlik sunar. Ancak, ExpressVPN’den şüphe etmemize neden olan raporlar ortaya çıktı. En önemlisi, ExpressVPN’in üst düzey eski bir çalışanı, bilgisayar korsanlığıyla ilgili bir suçlamayla 1,6 milyon dolar para cezasına çarptırıldı. Birçok kullanıcının ExpressVPN’ye inancının sarsılmış olması doğaldır. Hizmetten uzaklaşmak istemeyen VPN kullanıcısı iseniz, sizin için aşağıda 2022’de kullanabileceğiniz en iyi ExpressVPN alternatiflerini sunduk.

Kullanabileceğiniz En İyi 8 ExpressVPN Alternatifi
Kullanabileceğiniz En İyi 8 ExpressVPN Alternatifi

En İyi ExpressVPN Alternatifleri

Aşağıdaki liste, kontrol etmeniz gereken en iyi ExpressVPN alternatiflerinden bazılarını içerir. Ancak, her şeyi sıralamanın biraz bunaltıcı olabileceğini anlıyoruz. Daha kolay gezinme için aşağıdaki tabloyu kullanın ve artılarını ve eksilerini öğrenmek için belirli VPN hizmetlerine göz atın.

ExpressVPN Alternatiflerini Düşünmeniz İçin Nedenler

Ne yazık ki, ExpressVPN artık çevrimiçi kullanıcılara hizmetten ayrılmaları için bazı geçerli nedenler verdi. Bu adımı atıp atmayacağınızdan emin değilseniz, bir ExpressVPN alternatifi almak için aşağıdaki nedenleri göz önünde bulundurun.

1. Güven Eksikliği

İnternet kullanıcıları olarak bir VPN şirketinin iddialarını gerçek değeriyle kabul ederken, bu güven kolayca kırılabilir. Bu senaryoda tam olarak böyle oldu. Milyonlarca kullanıcıya anonimlik ve koruma vaat eden bir VPN şirketi, ülkelerin sıradan insanları hacklemelerine yardımcı olma geçmişine sahip çalışanlara sahiptir. Bu büyük bir problem değilse, ne olduğunu bilmiyoruz.

2. Rakipler Daha İyi Uygun Fiyatlı

ExpressVPN işinde iyi olduğunu iddia etse de VPN hizmetinin pahalı olduğu bir gerçek. Daha uygun fiyatlı bir ExpressVPN alternatifi arıyorsanız, aşağıda bazı iyi seçenekler olduğunu bilmekten memnun olacaksınız.

3. VPN Hizmet Konumu

ExpressVPN, veri saklama yasaları olmayan İngiliz Virgin Adaları merkezli olsa da, eşit derecede iyi alternatifleri benzer İnternet dostu konumlara yerleştirilmiştir. Böylece, bir şeyleri kaçırdıklarını düşünen yeni veya eski kullanıcılar rahat bir nefes alabilir ve aşağıdaki alternatiflerden herhangi birine gidebilirler.

VPN Hizmeti Kullanmanın Avantajları

Yeni bir müşteriyseniz ve en iyi VPN önerilerini almak için bu makaleyi okuyorsanız, sizi de ele aldık. Bir VPN hizmeti, mevcut korumasız internet bağlantınız üzerinden size çok sayıda avantaj ve özellik sunacaktır. Hâlâ emin değilseniz, VPN kullanmanın bazı önemli avantajlarına bir göz atın:

1. Her Zaman Her Yerden Her Şeyi Yayınlayın

Bir VPN kullanarak, herhangi bir ülkeden en iyi Netflix filmlerinin ve TV dizilerinin engelini kaldırabilirsiniz. Ayrıca yerel olarak bulunmayan canlı spor kanallarını da izleyebilirsiniz. Netflix’in yanı sıra bir VPN, Amazon Prime Video, HBO Max ve daha fazlası dahil olmak üzere birden fazla çevrimiçi akış platformunda çalışır. Hatta sanal bir özel ağ kullanarak bölgeleri değiştirebilir ve coğrafi kısıtlamalı TV şovlarına erişebilirsiniz.

2. Engellenen Web Sitelerine Erişim

Engellenen Web Sitelerine Erişim
Engellenen Web Sitelerine Erişim

VPN, bölgenizde bulunmayan web sitelerini ziyaret etmenizi sağlar. Bu avantaj, hemen hemen her web sitesi için de geçerlidir. Tek yapmanız gereken VPN hizmetinizi açmak ve engellenen web sitesi adresini girmek.

Önerilen İçerik: Yasaklı Sitelere Giriş Yapma Yöntemleri

3. Daha Güvenli Oyun

Oyun oynarken ekstra bir güvenlik katmanı eklemek ister misiniz? VPN sizin için burada. Sanal özel ağların kullanımı, deneyiminize ekstra bir kalkan ekleyecek ve çok daha fazlasının yanı sıra DDoS saldırılarına karşı koruma sağlayacaktır.

4. Halka Açık Wi-Fi Güvenliği

Çoğu Wi-Fi ağı halka açıktır ve hassas işlemler yapmak için büyük ölçüde güvenli değildir. Bir VPN, etkinliğinizi gizleyecek ve kötü niyetli bilgisayar korsanının verilerinizi çalamayacağından emin olacaksınız. Sadece sıradan web sitelerini açmakla kalmaz, aynı zamanda VPN’nizi kullanırken bir havalimanı Wi-Fi ağında işlem yapabilirsiniz.

5. P2P/ Torrent

Birçoğumuz Torrent yapmayı veya meslektaşlarımızla dosya paylaşmayı severiz, ancak kimsenin bundan haberdar olmasını istemiyoruz. Bir VPN, P2P istemciniz arka planda güvenle çalışma yaparken size anonimlik sağlar. Onaylanmamış telif hakkı materyallerinin uTorrent gibi bir Torrent uygulaması aracılığıyla indirilmesini desteklemediğimizi unutmayın, bu yasa dışıdır ve başınızı belaya sokabilir.

6. Çevrimiçi Aramaları Güvenle Yapın

Ticaretin gizlilik gerektirdiğini anlıyoruz. Bağlantınıza sanal bir kalkan koyun ve bir VPN aracılığıyla aramalarınızı daha da güvenli hale getirin. Hem sesli hem de görüntülü aramalar ve hatta mesajlaşma için geçerlidir.

Dizüstü bilgisayarınız, akıllı telefonunuz, tabletiniz ve hatta konsolunuz olsun, herhangi bir cihazınızda bir VPN kullanabilirsiniz. Ve VPN hizmetlerinin bu kadar uygun fiyatlı hale gelmesiyle, kendinizi çok yakında bir tane satın almayı düşünürken bulacaksınız.

VPN Hizmeti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu VPN şirketi küçük farklılıklarla aynı özellikleri sunarken, bir VPN hizmeti satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörler vardır. Aşağıdakilere dikkat etmek, VPN deneyiminizin keyifli ve daha da önemlisi güvenli olmasını sağlayacaktır. Bir VPN hizmeti seçerken bunlara bakmalısınız:

 • Kayıt Tutmama İlkesi – Verilerinizi yalnızca VPN sağlayıcınız tarafından kataloğa alınması için ISS’nizden gizlemek istemezsiniz. Kayıt tutmama politikası, çevrimiçi yaptığınız her şeyin işiniz bittiğinde iz bırakmadan kaybolmasını sağlar. Çoğu şirket hiçbir veri saklamayacağını taahhüt etse de bazı tanımlayıcılar yine de gizlilik politikasında yazılı olabilir. Bu nedenle, herhangi bir VPN satın almadan önce ayrıntıları öğrenmek için gizlilik politikasını okuduğunuzdan emin olun. Bunu sağlamanın iyi bir yolu, geçmişte denetlenip denetlenmediklerini ve bu iddiayı kanıtlayabileceklerini öğrenmektir.
 • Sunucu Konumu – Bir VPN hizmeti satın alıyorsunuz ve Netflix Japonya’da Knives Out izlemek istiyorsunuz, ancak aniden o ülkenin listede olmadığını fark ediyorsunuz. Kaydolmadan önce hangi ülkelere bağlanabileceğinizi daha iyi anlamak için VPN servis sağlayıcınız tarafından desteklenen sunucu konumlarını kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Eşzamanlı Cihazlar – Çoğu VPN, hizmeti çalıştırabileceğiniz çok sayıda cihaz sağlar. Ancak her zaman sayıyı kendiniz kontrol edin, böylece hizmetin tüm cihazlarda imzalanmasını ve ihtiyacınız olduğunda erişime hazır olmasını sağlayabilirsiniz.
 • VPN Protokolü – Çoğu kullanıcı ayrıntıları gizli bırakmayı tercih etse de servis sağlayıcınız tarafından belirtilen belirli anahtar kelimelerin farkında olmalısınız. WireGuard, OpenVPN ve IKeV2 gibi protokoller, güvenli bir deneyim için iyi seçimlerdir. Bazı VPN’ler, kullanıcıların ayarlardan istenen protokolü seçmesine bile izin verir.

Evet, aşağıda listelenen ExpressVPN alternatiflerinden birini seçmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken hemen hemen her şey bunlardı.

En iyi 8 ExpressVPN Alternatifi Uygulamalar

Pek çok VPN programı ve uygulaması birbirinden farklı özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu yazının odağında olan ExpressVPN ise bazı durumlarda müşterilerini kaçırabiliyor. ExpressVPN kullanmak istemeyen kullanıcılar genellikle aşağıdaki listede bulunan VPN programlarını tercih ediyor.

1. Surfshark

Surfshark’ın listemizdeki 1 numaralı yeri alması için birden fazla nedeni var. Hadi onlara göz atalım. Gözümüze çarpan ilk şey farklı kullanıcı arabirimiydi. Profesyonel reklam ve teknik sütunlarla dolu bir dünyada Surfshark, neredeyse komik bir şekilde öne çıkıyor. Şirketler logosundan tutun açık yürekli reklamcılığına kadar, denemek istemenizi sağlayan bir sürü özelliği var. Ama merak etmeyin, o kadar kolay etkilenmedik.

Surfshark
Surfshark

Özünde Basitlik

Şirketin doğru aldığı bir diğer şey de uygulamalardır. Hem masaüstü hem de Android uygulamalarının kullanımı basit bir tasarım ve zahmetsiz kontrollerle kullanımı kolaydır. Daha teknik kullanıcılar, basit uygulama tasarımını beğenmeyebilir, ancak genel kitleler kolayca alışmalıdır.

Sunucu listesi de büyük bir artı. Arnavutluk gibileri içeren bir dizi ülkeden Vietnam’a kadar pek çok seçenek var. Kolayca bağlanabileceğimiz çeşitli ülkelere, kötü amaçlı yazılımları engelleyen CleanWeb’e kadar, güzel özellikler vardı deneyim mutluluk vericiydi.

En Uygun Fiyatlı VPN Hizmeti

Ancak, Surfshark’ı en değerli ExpressVPN alternatifi yapan büyük bir faktörden bahsetmeyelim. Şirketin agresif fiyatlandırması da denememizi sağlayan bir şeydi. Neden paramızı geri alacağımıza dair bir söz vererek 30 günlük bir deneme yapmıyorsunuz?

Bu VPN’deki güvenlik her şey kadar tatmin edici. Shark’ın en yeni WireGuard da dahil olmak üzere dört farklı protokol kullanmasıyla, çevrimiçi güvende kalırken Avustralya’da Doctor Sleep’i izleyebiliriz. Daha da güvenli bir yola girip iki sunucuyu birbirine zincirleyen ve bağlantıyı daha da güvenli hale getiren çoklu ana bilgisayar özelliğini açmayı seçebilirsiniz.

Sunucular arasında geçiş yapmaya çalışırken ve P2P hizmetleri aracılığıyla bazı dosyaları indirirken bir veya iki gecikme dokunuşuyla karşılaştık, ancak bu yeterince hızlı bir şekilde çözüldü. Surfshark testlerimizi ayakta tuttu ve ExpressVPN’e alternatif olarak almanızı önerdiğimiz VPN olarak gurur duyuyor. Etkili fiyatlandırma, kullanımı kolay uygulamalar, bol sunucular ve güçlü güvenliğin sağlam bir kombinasyonu gibi özellikler uygulamayı es geçilmemesi gereken bir hale getiriyor.

Artıları:

 • Son derece uygun fiyat
 • Aynı anda sınırsız cihazda kullanın
 • PC ve mobil cihazlarda kullanımı kolay akıcı uygulamalar
 • Geniş sunucu seçimi
 • Multi-hop ile güçlü güvenlik

Eksileri:

 • P2P stabilitesi
 • Hiçbir zaman tam bir denetime sahip olmadım
 • Uygulamalar bazıları için çok düz olabilir
 • Bağlantıda zaman zaman gecikme

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – % 100 para iade garantisi
ile 7 günlük deneme

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 65 ülkede 3200’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar – Limitsiz

Surfshark’a Göz Atın

2. NordVPN

2018’de veri merkezlerinin birinden hacklenen NordVPN, yavaş ama emin adımlarla VPN oyununa geri dönüyor. Ve herkes veri ihlali olan bir şirkete güvenmekle rahat etmeyecek olsa da, Nord’un Kayıt Tutmama Politikası sızdıracak bir şey olmamasını sağladı. Ve kriz önlendi. Ancak, NordVPN iyi bir nedenden dolayı. uzun zamandır popüler bir oyuncu. Panama merkezli VPN servis sağlayıcısına güvenen 14 milyondan fazla müşterisi olan şirket, değerli bir ExpressVPN alternatifi olarak yerini kazanıyor.

NordVpn
NordVpn

NordLynx ve Double VPN – Her İkisi de Dünyanın En İyisi

Nord’un gözümüze takılmasının en büyük nedenlerinden biri çok gelişmiş güvenliğiydi. Nord’un kendi özel protokolü NordLynx, daha da yüksek bir gizlilik seviyesi sağlarken ünlü WireGuard’ın avantajlarını birleştirir. Sonuç, askeri düzeyde şifreleme ve mutlak gizlilik ile korunan bir tarama deneyimidir. Daha fazlasını ister misin? Verilerinizi aynı oturumda ikinci kez şifrelenmesini sağlamak için Double VPN’i açın. Şirket ayrıca 2019 ProPrivacy Ödülü’nü de kazandı.

Netflix’i Nord üzerinden bağlanmak kusursuzdur ve herhangi bir hız sorunu olmadan çalışır. Ve 5000’den fazla sunucu ile, konum seçiminizi yapabilirsiniz. Hangi sunucuya gideceğinden emin değil misiniz? İstediğiniz etkinliği seçebileceğiniz ve VPN’in sizin için bir ayar önermesini istediğiniz Nord’un sunucu seçici aracını deneyin.

VPN istemcisi resmi web sitesinde ve ilgili platform mağazalarında kolayca bulunabilir. Tasarım basittir, soldaki ülkelerin listesi ve hızlıca en iyisine bağlanmak istiyorsanız bir ‘Hızlı Bağlantı’ düğmesi bulunur. Ayrıca, web sitesi daha fazla bilgi için herkese açık bir blog ile bilgilendirici bir bilgi tabanına sahiptir.

NordVPN daha az protokol kullanmasına rağmen, eşit derecede güçlü güvenlik ve hızlı bir şekilde başlayabileceğiniz sisteme sahiptir. Yetenekli bir ExpressVPN yerine alternatiftir. Uygun fiyatlı bir plan ve yukarıdaki tüm özelliklerle NordVPN’yi mutlaka kontrol etmelisiniz. %100 para iadesi garantisinden yararlanın ve kendinizi daha da güvende hissedin.

Artıları:

 • Özel NordLynx protokolü
 • Askeri Sınıf Şifreleme
 • Uygulamaları ve tarayıcı uzantılarını indirmek kolay
 • Bilgilendirici web sitesi ve blog

Eksileri:

 • Daha önce bir ihlal yaşadı
 • Etkileyici masaüstü uygulaması tasarımı

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – % 100 para iade garantisi
ile 30 günlük ücretsiz

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 60 ülkede 5263’ten fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar – 6

Nordvpn’e Göz Atın

3. Private Internet Access

Private Internet, son 10 yılda 30 milyondan fazla indirme ile hala trend. Bu yaşlı VPN, 2010’dan beri oyunundaydı ve daha sonra 2019’da Kape Technologies tarafından satın alındı.

Private Internet Access
Private Internet Access

30.000’den Fazla Sunucuya Erişim

Ancak, birini bu VPN hizmetine dikkat etmeye zorlayan ilk ve en önemli şey, kullanıcılara erişim sağladığı çok sayıda sunucudur. 78 ülkede 30.000’den fazla sunucuya erişim sayesinde bağlantı sorunları PIA ile karşılayacaksınız. Ayrıca, şirket Netflix ve diğer tüm yayın hizmetleriyle çalıştığını iddia ediyor ve aynı anda 10 cihaza kadar kullanabilirsiniz.

Sunucuların yanı sıra P2P desteği, kötü amaçlı yazılım izleme ve birden fazla VPN ağ geçidi gibi diğer birçok özelliğe sahip olursunuz. PIA sadece OpenVPN’i bir protokol olarak sunarken, güçlü AES-256 bit şifreleme sunar ve hatta kullanıcılara bu ek güvenlik seviyesi için WireGuard’ı tercih etme seçeneği sunar. Ve pastaya bir kiraz eklemek için, PIA mahkemede veri tutmadığını kanıtladı.

PIA, Windows ve Android istemcileri işarete kadardır ve gezinmesi kolaydır. Android kullanıcıları, Google Play aboneliklerini kullanarak hızlı bir ödeme yoluyla anında ayarlayabilir. PIA, fiyat ve özellikler arasında adil bir denge arayan kullanıcılar için bu tatlı noktaya düşüyor. Ayrıca, tüm abonelik planlarında 30 günlük para iade garantisi ile 7 günlük bir deneme vardır. Devam edin ve bu hizmetini ExpressVPN alternatifi VPN hizmetiniz haline getirin.

Artıları:

 • 30.000’den fazla sunucu
 • Askeri Sınıf Şifreleme
 • Basit uygulama kurulum süreci
 • Kamuya Açık Olarak Kanıtlanmış Kayıt Tutma Yok Politikası
 • Son derece uygun fiyatlı

Eksileri:

 • Bazı kullanıcılar zaman zaman akış sorunları bildiriyor

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial 

Deneme – % 100 para iade garantisi
ile 30 günlük ücretsiz

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 78 ülkede 30.000’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar 10

Private İnternet Access (VPN ile açılır)

4. CyberGhost VPN

PIA ile aynı ligde çalışan CyberGhost VPN, ExpressVPN üzerinden kullanmayı düşünebileceğiniz bir başka rakiptir. CyberGhost VPN, PIA’nın sahibi olan aynı şirket olan Kape Technologies’e aittir. 2011 yılında piyasaya sürülen bu VPN hizmeti, yönetim kurulunda güçlü derecelendirmelere sahip birçok kişi tarafından güveniliyor. Şirketin Trustpilot sayfası, 12.000’den fazla kullanıcı tarafından verilen 4.8 ‘Mükemmel’ derecesine sahiptir. Bu faktörlerden sadece biri olsa da, bu VPN diğer birçok nedenden dolayı öne çıkıyor.

CyberGhost VPN
CyberGhost VPN

10 yılı aşkın tecrübesiyle şirket, tarama deneyimini güvenli hale getiren güvenlik özelliklerinin uzun bir listesini derledi. VPN, güvenliği artırmak için OpenVPN ve IKEv2 gibi protokollerle birlikte 256 bit şifreleme kullanır. Kayıt Tutma Politikası ile birlikte güvenli bir deneyim sağlar.

P2P Cenneti

CyberGhost ayrıca 113 konumda ve 91 ülkede kurulu 7100’den fazla sunucuya sahiptir. Bu tür bir coğrafi çeşitlilik, sunucuları değiştirmenin hızlı olmasını ve kullanıcıların kesintiye uğramamasını sağlar. Ayrıca VPN, herhangi bir gözetim ve karışmadan güvenliği garanti eden çeşitli ‘NoSpy’ sunucuları sunar. Ayrıca genişletilmiş bant genişliği ile birlikte gelirler ve hatta bazıları Torrent’e adanmıştır.

Bu listedeki diğer sağlayıcılar gibi CyberGhost’un uygulamalarının kullanımı kolaydır. Ayrıca FireTV, Apple TV ve hatta konsollar gibi akış cihazlarınız için bile özel uygulamalarınız vardır. Tek gereken bir düğmeye basmak ve Singapur’dasınız.

İki yıllık paketin fiyatı mütevazı ve uzun vadede size çok para kazandıracak. Hala emin değilseniz, işte size bazı ek iyi haberler. CyberGhost, kredi kartı kullanmadan ücretsiz deneme sürümü sunmaktadır. Ayrıca, satın alma ile sonuçlanırsanız, 45 günlük para İade garantisi ile korunacaksınız.

Artıları:

 • Kredi kartı olmadan ücretsiz deneme
 • Askeri Sınıf Şifreleme
 • 7100’den fazla sunucuya erişilebilir
 • Fire TV, Apple TV uygulamaları

Eksileri:

 • Bazı Uluslararası sunucular yavaş
 • Son denetimden bu yana uzun zaman geçti.

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – % 100 para iade garantisi
ile 45 günlük ücretsiz (kredi kartı gerekmez)

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 91 ülkede 7100’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar 7

Cyberghost’a Göz atın

5. ProtonVPN

ProtonVPN, gecikmesiz ve yüksek hızlı bir deneyim için ExpressVPN yerine sağlam bir seçim olmaya devam ediyor. En çok kullanılan VPN’lerden biri olsa da, Google gibi büyük teknoloji şirketlerine karşı da en çok ses getirenlerden biridir.

ProtonVPN
ProtonVPN

İsviçre Kalkanı

İsviçre merkezli VPN şirketi, kullanıcılara en güçlü gizlilik yasalarından birine sahip bir ülkede yerleşik olmanın avantajını sunar. Bu, ABD ve AB ve yargı yetkisinin dışında oldukları ve kullanıcıları gözetlemeye veya herhangi bir veri depolamaya zorlanamayacakları anlamına gelir.

Tor Entegrasyonu

Güvenlik söz konusu olduğunda, kullanıcılar yeni çağ protokollerinin bir birleşimi, DNS sızıntı koruması ve güçlü bir veri tutmama ilkesi de dahil olmak üzere birçok özelliğe erişebilir. Buradaki bir başka güçlü nokta, ProtonVPN’in tor ağıyla entegrasyonudur, bu da kullanıcıların daha güçlü şifrelemeye ve daha derin sitelere erişmesine izin verir.

Uygulamaların kullanıcı deneyimi basit, böylece istediğiniz konumu seçebilir ve sorunsuz bir şekilde başlayabilirsiniz. 55 ülkede 1.318 sunucunun toplanması, protonVPN ağına bir omurga olduğunu ve internette gezinirken takılma veya kesinti olmadığını kanıtlıyor. Ayrıca, VPN’in premium planı P2P ağlarına, coğrafi olarak kilitlenmiş içeriğe ve tam akış desteğine tam erişimle birlikte gelir ve bu da onu sağlam bir ExpressVPN alternatifi haline getirir.

En İyi Deneyim İçin Premium Planı Alın

Temel planın akış desteğinin ve VPN üzerinden Tor’un olmaması nedeniyle önermiyoruz. Ancak başka bir bonus nokta, ProtonVPN, VPN’i veri sınırı olmadan deneyebileceğiniz ücretsiz bir plan sunar. Orta hızlı üç farklı ülkeden sunucu seçebilirsiniz. Ancak, ücretsiz katmanın akışı desteklemediğini unutmayın. Ödemeye hazır olduktan sonra, premium planı seçin ve emin değilseniz, 30 günlük para iade garantisinden her zaman yararlanabilirsiniz.

Artıları:

 • İsviçre gizlilik yasaları tarafından desteklenmiş
 • Tor ağ entegresi
 • Tamamen ücretsiz bir plan sunar
 • DNS sızıntı koruması

Eksiler:

 • Rakiplere göre sınırlı sunucular
 • Biraz pahalıdır

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz sürüm

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 55 ülkede 1318’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar 10

Protonvpn’e Göz Atın

6. Mullvad VPN

Bu İsveç VPN’i birçok Reddit kullanıcısının kalbini kazandı ve sağlam, güvenilir bir ExpressVPN alternatifi olmaya devam ediyor. Mullvad VPN, sıkı önlemleriyle gizliliği yepyeni bir seviyeye taşıyor ve bunu gösteriyor. Hemen hemen her VPN, kullanıcıların e-posta kimliklerini veya cep telefonu numaralarını vermelerini gerektirirken, Mullvad VPN’in böyle bir şeye ihtiyacı yoktur. Bu VPN hizmeti benzersiz bir hesap numarası oluşturur ve bağlanmanız gereken tek şey budur. Bu şekilde hiçbir kişisel bilgi toplanmaz.

Mullvad VPN
Mullvad VPN

Güvenli Jursidction ve Dış Denetimler

Mullvad VPN, kişisel bilgi toplamanın yanı sıra İsveç merkezlidir. Uygulama çevrimiçi verileri diğer ülkelerle paylaşırken, Mullvad VPN bir tarama oturumunu son verdikten sonra verilerinizin silinmesini sağlamak için sıkı bir kayıt tutmama politikasına sahiptir.

Şirket, uzun vadeli hedefinin ödeme ayrıntılarını ortadan kaldırmak olduğunu iddia ediyor. Bundan bahsetmişken, bu ExpressVPN alternatifinin ödeme olarak nakit aldığını öğrendiğimizde şaşırdık. Mullvad’ın bağımsız olarak denetlenme geçmişi var, bu da iddialarının kanıtla destekleniyor olduğu anlamına geliyor.

2009’dan beri aynı abonelik fiyatları

Mullvad VPN, gizliliği herkes için uygun fiyatlı hale getirmeye inanıyor. Bu nedenle, fiyatlarını lansmanı ile aynı oranda tuttu. Bu VPN’i on yıl boyunca kullansanız bile aylık fiyatlarınız artmayacak. Şirket hiçbir deneme sunmasa da, bunun nedeninin tehlikeye girdiğiniz bir şekilde çalışmak istememesi olduğunu iddia ediyor.

Mullvad VPN rakiplerine kıyasla çok daha az sunucuya sahip olsa da, bu ExpressVPN alternatifi bunu etkileyici bir gizlilik taahhüdüyle telafi eder. Ayrıca kayıt tutmama politikasına ve sevilen denenmiş ve test edilmiş bir yaklaşıma sahiptir. Yani evet, bu gizliliklerine değer veren VPN kullanıcıları için çok yönlü bir seçenektir.

Artıları:

 • Kaydolmak için kişisel bilgi gerektirmez
 • Kayıt tutma ilkesi, güçlü gizlilik değerleri
 • Nakit ödemeyi kabul eder
 • Abonelik ücretleri 2009’dan beri değişmedi
 • Denenmiş ve test edilmiş denetim

Eksileri:

 • Daha az sayıda sunucu
 • Deneme süresi yok

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – yok

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 38 ülkede 761’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar 5

Mullvad VPN’e Göz Atın

7. IPVanish

Uzun zamandır en iyi VPN’lerden biri olan ve harika bir ExpressVPN alternatifi olarak kabul edilen IP Vanish, kolayca önerebileceğimiz başka bir seçimdir. Bu VPN hizmeti Amerika Birleşik Devletleri içindedir. Bu bir VPN hizmet merkezi için en iyi yer olmasa da, IPVanish, gelişmiş şifreleme ile birlikte sıkı bir kayıt tutmama politikasına sahip olarak bununla mücadele eder. Bu nedenle, en kötü senaryoda, şirket hükümet tarafından talep edildiğinde bile paylaşacak herhangi bir veriye sahip olmayacaktır.

IPVanish
IPVanish

Aygıt Sınırı Yok

Ancak, bizi memnun eden bir imza özelliği, IPVanish’in 75’den fazla ülkede sunucuları olması ve cihaz sınırının olmamasıdır. Bu nedenle, yıllık fiyatlandırmayı biraz pahalı bulursanız, her zaman birden fazla kişiyle ortaklık kurabilir ve maliyeti bölebilirsiniz. Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve IPVanish’in sınırsız veri aktarımı ile 500GB bulut hesabı sağlayan VPN + Yedekleme hizmetini alabilirsiniz. Bu profesyonel plan ayrıca kullanıcılara, birisi tarafından kaybolduğunda veya çalındığında cihazını uzaktan silme seçeneği sunar.

Kill Switch & 7/24 Destek

VPN kullanırken internet bağlantısını kaybedebileceğiniz zamanlar olacaktır. Bu ve daha fazlası gibi zamanlar için, bu ExpressVPN alternatifi arkanızı sırtlamıştır. IPVanish, VPN tünelinizin arızalı olması durumunda İnternet bağlantınızı hemen kesecek bir Kill Switch ile donatılmıştır. Uygun bağlantı geri yüklendikten sonra, önceki web sitenize yeniden bağlanırsınız ve bu web sitesine göz atabilirsiniz. Herkes tarafından gerekli olmasa da, kill switch’e sahip olmak hassas işlerde uğraşan kullanıcılar için önemlidir.

Hangi planlara giderseniz gidin, IPVanish kullanıcı dostu uygulamalarla birlikte 7/24 canlı sohbet ve telefon desteği sunar. Tek yapmanız gereken bir abonelik almak ve platformunuzla ilgili uygulamaları indirmektir. Ödeme konusunda emin olmayan kullanıcılar, paralarını geri vaat ederek ilk 30 gün boyunca yıllık planı ücretsiz deneyebilirler. Devam edin ve IPVanish’in değerli bir ExpressVPN alternatifi yapıp görmediğine bakın.

Artıları:

 • Sınırsız cihaz desteği
 • Sağlam güvenlik ve kayıt tutmama ilkesi
 • 30 günlük ücretsiz deneme sürümü
 • 7/24 müşteri desteği
 • Kill Switch özelliği içerir

Eksileri:

 • Amerika Birleşik Devletleri merkezli
 • Aylık planlar pahalıdır

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – Var ama yıllık planda

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 75 ülkede 1900’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar Limitsiz

Ipvanish’e Göz Atın

8. TunnelBear

Listeyi yeni başlayanlar için mükemmel bir ExpressVPN alternatifi ile sonlandıran TunnelBear, basit ve kullanımı kolay bir VPN hizmetidir. Surfshark gibi TunnelBear da kendinizi tanıması kolay çekici ve sade bir tasarıma sahiptir. Şirket, tüm uygulamalarında ve hatta tarayıcı uzantısında aynı tasarım yapısını kullanır.

TunnelBear
TunnelBear

Bağımsız Denetimler ve Kayıt Tutmaz

Bu Kanadalı VPN şirketi basit görünse de, güvenli olmadığını düşünmeyin. 2021’de gerekli güvenlik önlemlerine ayak uyduren TunnelBear, varsayılan olarak AES 256 bit şifrelemeyi destekler, böylece hizmeti kullanırken saldırıya uğramazsınız. Ayrıca, gizliliğinizi daha da korumak için, şirketin sıkı bir kayıt tutmama politikası vardır. Yıllık bağımsız güvenlik denetimleri yaparak bunu kanıtlıyor, bu da harika bir işaret. Bunu 41’den fazla ülkeden sunucularla birleştirin ve kendinize iyi bir ExpressVPN alternatifi verin.

Yeni Başlayanlar İçin Mükemmel

Yukarıda listelenen ExpressVPN alternatiflerini okuduysanız ve çok karmaşık olduklarına inanıyorsanız, TunnelBear’ı indirmenizi öneririz. Ücretsiz plan, ayda 500MB ücretsiz veri verir, bu da tadına bakmanız için yeterli olmalıdır. Bunun seçtiğiniz VPN olabileceğini hissettikten sonra, devam edin ve uygun fiyatlı yıllık planlar alın. TunnelBear’ın hızı benzerleriyle mükemmel bir şekilde eşleşmese de, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatlı planlarla bunu telafi eder.

Artıları:

 • Kullanımı kolay
 • Uygun fiyatlı planlar
 • Yetersiz denetimler ve kayıt tutma ilkesi
 • AES 256 bit şifreleme

Eksileri:

 • Rakiplerinden daha yavaş hız
 • Ücretsiz plan sadece 500MB veri sunar

Platformlar – Windows / macOS / iOS / Android / Chrome / LinuxTrial

Deneme – Ücretsiz 500MB 

Ücret – Websitesi üzerinden güncel fiyatlarına bakabilirsiniz.

Sunucular – 41 ülkede 2600’den fazla sunucu

Eşzamanlı Cihazlar 5

Tunnelbear’a Göz Atın

Sizin İçin Mükemmel ExpressVPN Alternatifini Bulun

Yukarıdaki listenin mükemmel ExpressVPN alternatifini bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Gizlilik endişeleri tüm zamanların en yüksek seviyesindeyken, güvenli ve anonim olmaktan endişe duyman doğaldır. Kötü şöhretli Pegasus Casus Yazılımı veya Wannacry Ransomware riski olsun, her yerde tehlike var. Daha fazla ExpressVPN alternatifi için önerileriniz mi var? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın