Başlangıç Haber Dell, Alienware X Serisi, XPS ve G Serisi Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

Dell, Alienware X Serisi, XPS ve G Serisi Dizüstü Bilgisayarlarını Tanıttı

0

Dell, geçtiğimiz Nisan ayında Dell G15 ve Dell G15 Ryzen Edition’ın en son sürümünü ABD’de piyasaya sürmüştü. Şimdi de oyun odaklı yeni Alienware X serisi ile birlikte XPS 15 ve XPS 17 modellerini tanıttı. Bir süredir ABD’de piyasada olan dizüstü bilgisayarlar artık Hindistan pazarında. İşte, oyun odaklı yeni Dell dizüstü bilgisayarlar ve özellikleri…

Dell Alienware X Serisi

X serisi, Alienware x15 ve Alienware x17 olmak üzere iki modelden oluşuyor. Oyun bilgisayarları markanın imza tasarım çizgilerine sahip. Kasalar daha ince ve dahili bileşenleri daha güçlü. Her iki model de 11. Nesil Intel Core H serisi CPU, NVIDIA GeForce 30 serisi ekran kartı, yüksek yenileme hızına sahip ekran ve yeni bir Cryo-Tech soğutma sistemi ile donatıldı. Alienware X serisi, 3 Eylül’den itibaren Hindistan’da satışa sunulacak. Alienware x17 modelinde 3,5 mm ultra düşük profilli tasarıma sahip Cherry MX klavyeler de kullandı.

İlgili İçerik: RedmiBook Dizüstü Bilgisayarları Tanıtılıyor

Dell XPS 15 ve XPS 17

Yenilenen Dell XPS 15 ve XPS 17 modellerinde Intel 11. Nesil işlemcilerle beraber NVIDIA RTX 30 serisi ekran kartı bulunuyor. Alienware X serisinin aksine yeni XPS serisi profesyonelleri hedefliyor. Birinci sınıf laptoplar, hafif bir tasarıma ve hassas renk doğruluğuna sahip 16:10 InfinityEdge ekranlara sahip.

Dell G15 ve G15 AMD

En yeni Dell G15 serisi dizüstü bilgisayarların tasarımı güncellendi. Yüksek yenileme hızına sahip ekranlar, 10. Nesil Intel Core i7 veya AMD Ryzen 7 5800H işlemciler, NVIDIA RTX 30 serisi ekran kartları ile donatıldı. Her iki dizüstü bilgisayar da 32 GB’a kadar DDR4 bellek, pek çok bağlantı noktası ve en yeni kablosuz bağlantı seçenekleriyle sunuluyor. Yeni Dell G15 serisi, 23 Eylül’den itibaren Hindistan’da satışa sunulacak.

Dell, yeni oyun odaklı dizüstü bilgisayarları Türkiye’de satışa sunulacak mı, sunulacaksa fiyatlar nasıl olacak? Bu gelişmeleri yakından takip ederek sizleri bilgilendireceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!