corsair-ssd-ozellikleri-webdeyazilim-min
Haber, Teknoloji

Corsair MP600 Pro XT SSD Özellikleri Tanıtıldı

Corsair, saniyede 7.100 MB/sn okuma hızı sunan MP600 Pro XT SSD modelini tanıttı. Yüksek hızlı SSD isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenek olacak model, 6.550 MB/sn yazma hızı vadediyor. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

corsair-ssd-ozellikleri-webdeyazilim-min

Corsair tarafından duyurulan yeni SSD modeli, yüksek hızlı ve düşük sıcaklık değerli ile dikkat çekiyor. Şirket, yeni MP600 Pro XR SSD modelini, tüm özellikleri ile tanıttı. SSD, 7.100 MB/sn okuma, 6.550 MB/sn yazma hızı sunuyor.

MP600 Pro XT SSD modeli, Gen 4 arayüz teknolojisi ile geliştirilmiş. Bu sayede cihazın okuma ve yazma hızları çok daha yüksek iken, ısı değerleri daha düşük kalabiliyor. Şirket, SSD üzerine sekiz kanatlı mat siyah alüminyum soğutucu yerleştirmiş.

İlgili İçerik: NVIDIA GeForce RTX 30 SUPER ve GeForce RTX 40 Serisi 2022’de Çıkacak

SSD‘nin üzerinde bulunan 3D TLC NAND bellek, 1 TB versiyon için 700 TBW, 2 TB için 1400 TBW ve 4 TB versiyon için 3000 TBW kullanım ömrü vadediyor. Bu da ortalama 1.6 milyon saat dayanıklılık süresine denk geliyor. Ayrıca SSD, AES 256-bit şifreleme, 1M IOPS okuma hızı ve 1.2M yazma hızına sahip.

corsair-mp600-pro-xt-ssd-webdeyazilim

Corsair tarafından 5 yıl garantiye sahip SSD, sıvı soğutma kullananlar için Corsair Hydro XM2 su bloğu ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek. Ayrıca dileyen kullanıcılar, ek ücret ile MP600 Pro XT Hydro X sıvı soğutma sistemini de kullanabilecek.

Corsair MP600 Pro XT SSD fiyatları ise şu şekilde;

  • 1 TB: 199 dolar
  • 2 TB: 399 dolar
  • 4 TB: 989 dolar

SSD modellerinin Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor. İlerleyen dönemlerde cihaz, Türkiye pazarına da girecektir. Ancak dileyen kullanıcılar yurt dışı üzerinden sipariş edebilir.

Peki siz Corsair tarafından piyasaya sürülen yeni SSD modeli konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[0 kişinin oyu: 0]
Posted by
Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.