CKB Coin Nedir? Nervos Network Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

CKB Coin Nedir? (Nervos Network) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu

Geçtiğimiz günlerde hızlı bir şekilde yükselmeye başlayarak binlerce yatırımcının ilgisini çekmeyi başaran CKB Coin (Nervos Network), kamular için blok zinciri teknolojileri sunmasıyla biliniyor. Fakat kripto paramız hakkında bilgisi olmayan kişiler net bilgilere ulaşabilmek adına CKB Coin nedir sorusunu araştırıyorlar. Açık kaynak kodlu yapısıyla ve farklı projesiyle dikkat çekmeyi başaran Nervos Network yeni rekorlara koşuyor gibi bir görünüm sergilemektedir. Bizler de bu içeriğimizde CKB Coin nedir sorusunu yanıtlandıracak, fiyatı, istatistikleri, geleceği, yorumu gibi detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

CKB Coin Nedir? Nervos Network Nasıl ve Nereden Alınır?
CKB Coin Nedir? Nervos Network Nasıl ve Nereden Alınır?

CKB Coin (Nervos Network) Nedir?

CKB Coin ve Nervos Network, tüm blok zincirleri üzerinde hakimiyet kurmayı ve birbirleri ile sürekli olarak bağlantıda kalmayı amaçlamaktadır. Blok zincirlerinin her biri kendi içlerinde büyük bir ağ oluşturur ve diğer ağlar ile iletişim neredeyse imkânsız hale gelir. Çünkü hem çalışma mantıkları hem de altyapıları birbirlerinden oldukça farklıdır. Ancak Nervos Network evrensel ve küresel bir yapı oluşturarak tüm süreçlerin tek bir ağ gibi yönetilmesine olanak tanımak istiyor.

Geliştirilen akıllı sözleşmeler, uygulamalar ve transferler gibi birçok farklı işlem yalnızca bir ağ üzerinde gerçekleştirilebiliyor. Ancak Nervos Network yapısı sayesinde tüm ağlar üzerinde ortak bir çalışma prensibi oluşturulabiliyor. Bu sistemin yönetim tokeni olarak da CKB Coin kullanılmaktadır. Esnek yapısı ve uyarlanabilir özellikleri ile birlikte “Ortak Bilgi Tabanı” sloganına sahiptir. Nervos Network ve CKB Coin hakkında teknik bilgileri incelemek isterseniz Nervos CKB GitHub sayfasına göz atabilirsiniz.

CKB Coin İstatistikleri

CKB Coin tamamen kendi altyapısına sahiptir ve başka ağları desteklememektedir. Ancak yapısı ve projesi gereği buna ihtiyaç duymamaktadır. Bu yüzden her geçen gün diğer kripto para birimlerinden aldığı güç ile birlikte yükselmekte ve daha çok yatırımcının ilgisini çekmektedir. CKB Coin istatistiklerinde de görüleceği üzere büyük bir marketi aktif olarak yönetmektedir.

 • CKB Coin (Nervos Network) toplam market hacmi 1 Milyar Dolar seviyesindedir.
 • Toplam arz miktarı 34,4 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı 28,5 Milyar adettir.
 • CKB Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,03’lük kısmını domine etmektedir.

Yüksek arz miktarına sahip olduğu için düşük fiyatlandırmaya sahip olmasına rağmen hızla yükselen bir trend içerisinde yer alan CKB Coin, neredeyse tüm platformların portföyünde aktif olarak bulunmakta ve kullanılmaktadır. Bu durum da her geçen gün market hacminin artmasını sağlamakta, dolayısıyla talebi arttırmaktadır.

kripto para
kripto para

CKB Coin Yorum

CKB Coin, geniş ve sonu olmayan blok zinciri platformlarının birbirleri arasında iletişim kurmasını sağlama noktasında ciddi anlamda gelişim sağladığı için birçok kişi tarafından olumlu notlar almaktadır. CKB Coin yorumları da bu durumlara göre her geçen gün daha da umut verici hale gelmektedir. Halka açık bir varlık deposu sunmakta olan Nervos Network, finansal bir kaygıya sahip olmamasına rağmen yatırımcıları sayesinde sürekli olarak daha değerli bir görünüme bürünmektedir.

Market hacmi ve domine oranından da anlaşılacağı üzere, piyasalar üzerinde ciddi etkisi bulunan CKB Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 125. Sırada yer almaktadır. Ve bu sıralamasının daha da önlere ilerleyeceği düşünülmektedir. Sistemi gereği bazı kişiler için sorunlu gibi gözükse de ölçeklendirme ve güvenlik konusunda da benzeri olan birçok kripto paraya ve projeye göre çok daha iyi seviyelerdedir. Böylece kripto paramızın ne kadar sorunsuz ilerliyor olduğunu bir kez daha net bir şekilde görebiliyoruz.

CKB Coin Fiyatı

CKB Coin fiyatı, yüksek arzı sebebiyle günümüzde $0.02 ile $0.03 arasında değişkenlik göstermektedir. Son günlerde tekrar hareketlenerek yükseliş trendine girmiş olan kripto paramızın yakın gelecekte yeni bir rekor kıracağı düşünülmektedir. Market hacminin de her geçen gün artması bu durumu kantılar niteliktedir.

 • CKB Coin (Nervos Network) tüm zamanlar en yüksek değeri Mart 2021 tarihinde $0.04412 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • CKB Coin (Nervos Network) tüm zamanlar en düşük değeri ise Mart 2020 tarihinde $0.002565 olarak kaydedilmiştir.

Görüldüğü üzere $0.03 değerlerinde gezinmekte olan CKB Coin, yakın zaman içerisinde yeni bir rekora hızlıca ilerleyebilecek potansiyele sahiptir. Market hacmine ve arz miktarına oranla piyasası hesaplandığında ise durumun şimdilik ideal olduğunu söyleyebiliriz.

CKB Coin Geleceği

CKB Coin geleceği hakkında yorum yapmak için ise projenin ilerleyişini tüm detaylarıyla incelemek gerekiyor. 2019 yılının sonlarında geliştirici ekip tarafından halka arz edilmeye başlanmış olan kripto paramız, ilk başlarda sabit bir şekilde grafik çizmiş olsa da 2021 yılının başından itibaren diğer kripto paraların da etkisiyle hızlı bir yükseliş trendine girmiştir. Hala bu trendin içerisinde yer alan CKB Coin, dönemsel olarak bazı düşüşler yaşamaktadır. Bu durum ortalama seviyede fiyat hareketliliğine sahip olduğunun en büyük göstergesidir.

CKB Coin (Nervos Network) en düşük seviyesinden en yüksek seviyesine tam olarak bir yıl içerisinde ulaşmayı başarmıştır. En düşük seviyesinden günümüze %1000 oranından daha fazla yükselmiş olan kripto paramızın ilerleyen zamanlarda çok daha iyi bir performans sergileyeceği düşünülmektedir. CKB Coin yatırımcıları ve takipçilerinin yaptıkları analizler sonucunda önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni bir ATH (Tüm zamanlar en yüksek değer rekoru) denemesi beklenmektedir. Daha sonrasında ise $0.1 hedefinin beklendiği söylenmektedir.

kripto para
kripto para

CKB Coin (Nervos Network) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

CKB Coin tamamen kendi altyapısına sahip olmasına rağmen diğer blok zincirlerini desteklediği için birçok platformda özgürce kullanılabilen kripto paralar arasındadır. Ayrıca kendi platformları üzerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Fakat yalnızca CKB Coin alım satım işlemleri yapmak ve kendi yatırım planınızı oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki kripto para borsalarını kullanabilirsiniz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • Huobi Global
 • Bithumb
 • KuCoin
 • Bittrex
 • WazirX
 • Bitglobal
 • LBank
 • Tokocrypto

Bu kripto para borsalarından herhangi birine kayıt olarak CKB Coin işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve hızlı bir şekilde varlık sahibi olabilirsiniz. Yukarıda belirtilen kripto para borsaları dışında 40’dan fazla borsa üzerinden bu kripto para birimini almanız ve satmanız mümkündür. Sahip olduğunuz CKB Coin’leri MetaMask, TrustWallet, Binance Cüzdan ve benzeri dijital cüzdanlar üzerinde barındırabilirsiniz.

Umarız burada CKB Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, fiyatı ne kadar ve yorumları nasıldır gibi sorularınıza yanıt bulabilmişsinizdir. Yine de yatırım yapmadan önce kendi analizlerinizi yapmayı unutmayın. Benzer inceleme içerikleri için sitemizdeki kripto para sayfasına göz atmanızı tavsiye ederiz. Burada bulunan yorum ve açıklamalar yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.