CFX Coin Nedir? Conflux Nasıl ve Nereden Alınır?
Borsa, Haber, Kripto Para

CFX Coin Nedir? (Conflux) ✔️ Fiyatı, Geleceği, Yorumu, Satın Al

CFX Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak ve yorumları nasıldır gibi soruları araştırıyorsanız doğru içerikte bulunuyorsunuz. İlk devlet destekli kripto para projesi olmasının yanında DeFi projesi olarak da tanımlanan Conflux, halka açık bir şekilde bilimsel bir süreç sonucunda oluşturulmuştur. Yeni sayılabilecek bir kripto para birimi olmasının yanı sıra hızlı bir yükseliş sergileyerek en değerli kripto paralar arasına girmeye doğru ilerlemektedir. Bizler de bu içeriğimizde CFX Coin nedir sorusunu yanıtlayarak tüm detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

CFX Coin Nedir? Conflux Nasıl ve Nereden Alınır?
CFX Coin Nedir? Conflux Nasıl ve Nereden Alınır?

CFX Coin (Conflux) Nedir?

CFX Coin (Conflux), Çin içerisindeki bir üniversitede profesörlerin yaptığı çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış ve tamamen merkeziyetsiz yapısıyla ön plana çıkan bir kripto para projesidir. Güvenlik konusunda büyük çalışmalar gerçekleştirilerek devlet desteğini arkasına almayı başaran Conflux projesi, kripto para piyasalarında yatırımcıların ve geliştiricilerin de sorunlarını çözmeyi amaçlamaktadır. Akıllı sözleşmeler konusunda da büyük atılımlar gerçekleştirmekte olan Conflux, en değerli DeFi projelerinden biri olarak görülmektedir.

CFX Coin, ayrıca birden fazla blok zincirinin bir arada çalışmasını sağlayabiliyor. Bölümlendirme sorunları hakkında çözümler sağlamayı amaçlayan kripto paramız, Shuttleflow sistemi üzerinden büyük kripto paraların altyapıları ile iletişim kurabiliyor. Böylece yüksek işlem ücretleri ve yavaş aktarım sürelerinin de önüne kolayca geçilmiş oluyor. Conflux ve CFX Coin hakkında daha teknik bilgileri incelemek isterseniz Conflux Network Economic Whitepaper makalesine göz atabilirsiniz.

CFX Coin İstatistikleri

2020 yılının sonlarında halka arz edilmesine rağmen yıllar süren geliştirme sürecine sahip olan CFX Coin, hızlı bir şekilde yükseliş trendine girmeyi başarabilmiş kripto paralar arasında yer almaktadır. Market hacmini de her geçen gün arttıran kripto paramız şimdilik çok yüksek seviyelere ulaşamamıştır. Fakat ilerlemesi incelendiğinde süreç hakkında daha açık fikir sahibi olunabilir.

 • CFX Coin (Conflux) toplam market hacmi 380 Milyon Dolar seviyesinin üstündedir.
 • Toplam arz miktarı 1,14 Milyar adet olan kripto paramızın dolaşımdaki arz miktarı da aynıdır. Bu arz miktarının sınırsız olduğunu göstermektedir.
 • CFX Coin, tüm kripto para piyasalarının %0,01’lik kısmını domine etmektedir.

Madenciliği yapılabilen ve kendi DEX borsasını geliştirmekte olan CFX Coin, her geçen gün market hacmini arttırmakta ve daha fazla yatırımcının dikkatini çekmektedir. Fakat sınırsız arz miktarına sahip olduğu için yatırımcılar tarafından bir süre sonra şüpheli olarak nitelendirilmektedir. CFX Coin istatistikleri incelendiğinde ise potansiyelin ne kadar yüksek olduğu net bir şekilde gözlemlenebilir.

kripto para
kripto para

CFX Coin Yorum

CFX Coin, diğer kripto para projelerine kıyasla ilk defa Çin hükümetinden destek almayı başarmıştır. Bu sayede birçok yatırımcının da ilgisini çekmekte ve yukarıda da bahsettiğimiz gibi her geçen gün market hacmini arttırmaktadır. Düşük işlem ücretleri, birden fazla blok zincirini desteklemesi ve her detayı düşünülmüş bir araştırma projesi olması sebebiyle de şimdilik hatasız bir şekilde ilerleme göstermektedir. CFX Coin yorumları da tüm bunlardan yola çıkarak gelecek vadeden bir izlenim sunmaktadır.

Daha bir yaşına bile basmamış olan CFX Coin, bugün en değerli kripto paralar listesinde 166. Sırada bulunmaktadır. Bu durum kripto paramızın ne seviyede hızlı ilerlediğini daha net bir şekilde göstermektedir. Markette söz sahibi de olmayı başarabilmiş kripto paramız birçok kripto para borsasında listelenmekte ve kendi altyapısına sahip olmasına rağmen platformlardan destek alabilmektedir. Bu da on binlerce kişinin aktif olarak kripto paramızı takip etmesini sağlamaktadır.

CFX Coin Fiyatı

CFX Coin fiyatı, ilk çıktıktan birkaç ay sonrasında ciddi bir şekilde yükseliş göstererek tüm zamanlar rekoru kırdı. Daha sonrasında bir miktar düşüş yaşayarak sabitlendi. Bugün halen düşük fiyat hareketliliğine sahip olmasına rağmen her an yeni bir rekora koşacakmış izlenimi vermeyi başarıyor. Tüm zamanlar fiyat değişimi de bu yüzden birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor.

 • CFX Coin (Conflux) tüm zamanlar en yüksek değeri Mart 2021 tarihinde $1.70 olarak kayıtlara geçmiştir.
 • CFX Coin (Conflux) tüm zamanlar en düşük değeri ise Aralık 2020 tarihinde $0.0766 olarak kaydedilmiştir.

Bugün $0.29 ile $0.41 arasında bir değer değişimine sahip olan CFX Coin, yavaş bir yükseliş göstermektedir. Bu durum uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi olsa da kısa vadeli yatırımcılar düşük volatilite sebebiyle kripto paramıza çekingen yaklaşmaktadırlar.

CFX Coin Geleceği

CFX Coin geleceği hakkında belirtilen görüşler ise potansiyelin ne kadar yüksek olduğunu göstermektedir. Fakat kripto para yorumcuları sınırsız arz durumunun ilerleyen zamanlarda sorun oluşturabileceğini belirtmektedirler. Geliştirici ekip arz miktarının artmayacağını ve zamanla yakılacağını belirtmiş olsalar da resmi değerlerde sınırsız olarak görüntülendiği için yatırımcıların çekimser bir yaklaşım sergilemesine sebep olmaktadır.

CFX Coin ilerleyen zamanlarda nasıl bir yol izleyecek tam olarak bilmek mümkün değil ancak, sağladığı birçok avantaj sebebiyle varlığını kanıtladığı ve yerini sağlamlaştıracağı neredeyse kesindir. Hatta daha çok kişiye erişmesi halinde adı en çok duyulan kripto paralar arasına girmesi bile mümkündür. CFX Coin yatırımcıları da kripto paramızın birkaç yıl içerisinde rekorunu geçerek $2 seviyesine ulaşacağını ve arz miktarının azaltılması halinde $10 seviyesine ulaşabileceğini belirtmektedirler.

kripto para
kripto para

CFX Coin (Conflux) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

CFX Coin (Conflux), yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi kendi altyapısını kullanmasına rağmen birçok platform tarafından destek almayı başarmıştır. Bu yüzden kolaylıkla birçok noktaya aktarımı hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirilebilir. Yatırım amaçlı CFX Coin sahibi olmak isteyen kişilerin de başvurabileceği birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Bu kripto para borsalarını şöyle listeleyebiliriz.

 • Binance – En Yüksek Hacme Sahip Borsa
 • OKEx
 • CoinEx
 • OKEx
 • Tokocrypto
 • Mandala Exchange
 • CoinBene
 • AOFEX

Bunların yanında 20’den fazla kripto para borsası üzerinden CFX Coin alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Borsalardan birine kayıt olarak CFX işlem çiftlerinde emir oluşturabilir ve CFX Coin sahibi olabilirsiniz. Ayrıca MetaMask, Trust Wallet gibi cüzdanlar üzerinde CFX Coin varlıklarınızı barındırabilirsiniz.

Umarız içeriğimiz sayesinde CFX Coin nedir, nereden alınır, geleceği nasıl olacak, yorumları nasıldır, fiyatı ne kadardır gibi sorularınıza tüm detaylarıyla cevap bulabilmişsinizdir. Diğer inceleme içeriklerimiz için sitemizde bulunan kripto para kategorisine göz atabilirsiniz. Burada bulunan hiçbir açıklama ve yorum yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır!

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[1 kişinin oyu: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.