Boşluk Kopyala – Kopyalama İşlemi Nasıl Yapılır? 

Boşluk Nedir? Boşluk Kopyala Nedir?

Boşluk karakteri, metin içinde kelimeler arasında boşluk bırakan ve yazılan metni düzenleyen bir karakterdir. Metin düzenleme programlarında ve diğer metin işleme araçlarında kullanılır. Klavyede genellikle “Space” veya “Boşluk” tuşu ile oluşturulmaktadır. Boşluk karakteri, metindeki kelimelerin arasındaki ayrımı sağlamaktadır.

Boşluk karakteri metin düzenleme haricinde aynı zamanda programlama dillerinde de önemli bir role sahiptir. Mesela programlama dillerinde değişken isimlerinde ve ifadeler arasındaki ayrımlarda boşluk karakteri kullanılmaktadır. Bu yüzden de boşluk kopyala işlemi çok önemlidir. Fakat günümüzde “görünmez boşluk” olarak farklı bir şekilde karşımıza çıkmıştır.

Boşluk Kopyala – Görünmez Boşluk Yap

Görünmez boşluk yap, metin içinde boşluk bırakmadan veya boşluk kopyalama yapmadan mesaj göndermek isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. Böylece alıcıya gönderilen mesaj boş gibi görünse de aslında içinde görünmez boşluk karakterleri bulunur. Alıcı mesajı okuduğunda hiçbir şey görmeyecek ancak gerçekte metinde boşluklar bulunacaktır.

Görünmez Boşluk Oluşturmanın Yolları

Boşluk Kopyala
Boşluk Kopyala

Görünmez boşluk oluşturmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır:

1. Yöntem

Bilgisayar klavyesinde “Alt” tuşuna basılı tutarken “255” tuşuna basarak boşluk karakteri oluşturabilirsiniz.

2. Yöntem

Doğrudan bilgisayar klavyesindeki boşluk tuşuna basarak boşluk oluşturmaktır.

3. Yöntem

” ” (iki tırnak içinde boş bir alan) ifadesini kopyalayarak yapıştırmak istenilen yere eklemek de bir diğer yöntemdir.

Bu tekniği metin alanlarını doldurmak, metin uzunluğunu düzenlemek veya özel bir etki yaratmak gibi durumlar için kullanılabilirsiniz.

Instagram Öne Çıkanlar Boşluk Kopyala

Instagram hesabınızın açıklama kısmında görünmez bir şekilde metin oluşturmak istiyorsanız; yukarıda bahsetmiş olduğumuz boşluk kopyalama yöntemleri işinize yarayabilir. Daha sonra bu oluşturduğunuz görünmez boşluğu Instagram açıklama veya öne çıkarılanlar kısmına yapıştırarak istediğiniz şekilde metin düzenlemesi yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Sonuç

Boşluk kopyala” yöntemleri birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Ancak biraz evvel sizlere aktarmış olduğumuz yöntemleri kullanarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Boş mesaj nasıl gönderilir?

Yapmanız gereken tek şey klavyenizden ALT + 255 tuşuna basmanızdır.

Görünmez yazı nasıl yazılır klavye?

Klavyenizin hemen sol kısmında bulunan ALT tuşuna basılı tutunuz. Daha sonra da 255 tuşuna basınız. Bu sayede görünmez yazı yazmış olacaksınız.

Yorum yapın