Klavyede kopyala yapıştır nasıl yapılır? ✔️

Bilgisayarda ya da telefonda kopyala yapıştır yapmak çok kolaydır. Klavyede kopyala yapıştır yapmak için kısayol kullanmak ya da telefonda kopyalama ve yapıştırma ikonlarına dokunmak gerekir.

Bilgisayar klavyesinde kopyala yapıştır nasıl yapılır?

Bilgisayarda uzun yazıları tekrar yazmak yerine kopyalayıp herhangi bir yere yapıştırarak bu yazıları kopyalayabiliriz. Sadece yazılar değil resimleri de panoya kopyalayabiliriz. Kopyaladığımız verileri uygun yerlere yapıştırabiliriz. Bunun için çok basit iki yöntem bulunur:

Bilgisayar klavyesinde kopyala yapıştır nasıl yapılır?
  • CTRL + C kısayolunu kullanın

CTRL tuşu ve C tuşuna aynı anda basmak seçili objeyi kopyalar. Eğer metin seçmişseniz metni, resim seçmişseniz resmi kopyalar. Aynı şekilde dosyaları kopyalamak için CTRL + C kısayolunu kullanabilirsiniz. Klavyede kopyala yapıştır yapmak için CTRL + C ile kopyalama, CTRL + V ile yapıştır yapabilirsiniz.

  • Dosya kopyalama kısayolu: CTRL + C
  • Dosya yapıştırma kısayolu: CTRL + V
Klavyede kopyala yapıştır nasıl yapılır?
Klavyede kopyala yapıştır nasıl yapılır?

Bu iki kısayol yardımı ile klavyede kopyala yapıştır işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlgini çekebilecek birkaç konu daha:

Telefon klavyesinde kopyala yapıştır nasıl yapılır?

Telefonda kopyala yapıştır yapmak için bir metni seçin ya da bir metne uzun süre basın. Açılır menüde kopyala ifadesi belirecektir. Kopyala ifadesine dokunarak ilgili metni kopyalayabilirsiniz.

Telefon klavyesinde kopyala yapıştır nasıl yapılır?

Eğer bir resmi telefonda kopyalamak istiyorsanız ilgili resme dokunup bir süre elinizi çekmeden bekleyin. Yine bir diyalog penceresi açılacak ve seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasından resmi kopyala seçeneğine dokunarak resmi kopyalayabilirsiniz.

Resmi yapıştırmak istediğiz yere uzun süre dokunarak yapıştır seçeneğini seçebilirsiniz. Aynı şekilde metni yapıştırmak için klavyedeki yapıştır ikonunu kullanabilir ya da metin yazma alanına uzun süre dokunarak seçeneklerin çıkmasını bekleyebilirsiniz. Bu seçenekler arasında yapıştır ifadesi yer alıyor olacak.

Telefon ve bilgisayarda kopyalama ve yapıştırma yapmak için fareden yardım alabilirsiniz. Bilgisayarda herhangi bir metni seçip sağ tuşa tıkladığınızda seçenekler arasında kopyalama da yer alır. Aynı şekilde akıllı telefonunuza klavye ya da fare bağladığınızda sağ tuş işe kopyalama ve yapıştırma yapabilirsiniz.

Bu yazıda sizler için Klavyede kopyala yapıştır nasıl yapılır sorusu üzerinde durduk. Herhangi bir cihazda bu işlemin nasıl yapılacağını öğrendiğinizi varsayıyoruz. Aklınıza takılan kısımlar olursa yorum yaparak bize soru iletmekten çekinmeyin.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın