Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bluetooth kulaklıkların popülerliği son bir kaç yılda oldukça artmış durumda. Özellikle Xiaomi gibi markaların fiyat/performans seviyeleri ile öne çıkması bluetooth kulaklıklara talebi her geçen gün arttırıyor. Fiyat/performans ve kullanım kolaylığı açısından fazlaca tercih edilen bu kulaklıkların ne yazık ki sıklıkla ortaya çıkan bir sorunu bulunmaktadır. Kullanıcılar mutlaka bluetooth kulaklık eşleştirme sorununu yaşamışlardır. Bu içeriğimizde sinir bozan bu durum için kullanıcıların deneme yanılma yöntemiyle bulduğu ve sorunu gideren bir yöntemden bahsedeceğiz.

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nedir?

Bluetooth kulaklıkların genelinde yaşanan bluetooth kulaklık eşleştirme sorunu, kulaklıkların birbiriyle olan bağlantısının bazen kısa süreliğine bazense çileden çıkaracak kadar uzun süre kesilmesine sebep oluyor. İki kulaklık birbiri ile eşleşemediği için ancak akıllı telefonunuza ilk bağladığınız kulaklıktan ses duyabiliyorsunuz. Gelin bu sorunun çözümüne göz atalım.

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Sorunu yaşayan bluetooth kulaklık kullanıcılarından biri, bir internet sitesinde bu duruma bir çözüm bulduğunu paylaşmış ve ardından deneyen diğer kullanıcılarda olumlu geri dönütler vermiş. Kullanıcının paylaşmış olduğu aşamalar sırasıyla şu şekilde:

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?
  1. Bluetooth kulaklıklarınızı kutusuna koyun ve şarj ediliyor olduğundan emin olun.
  2. Kullandığınız akıllı telefonunuzdan kulaklığınızın bluetooth bağlantısını tamamen kaldırın.
  3. Kulaklıklarınızın açma kapatma tuşlarına 5 saniye basılı tutun ve kulaklıklarınızın kapandığından emin olun.
  4. Daha sonra kulaklıklarınızdaki yine aynı tuşlara aynı anda 20 saniye boyunca basılı tutun.
  5. Son olarak bluetooth kulaklıklarınızı kutusuna koyun ve ardından çıkartın. Kulaklıkları kutusundan çıkardığınızda otomatik olarak açık konuma gelecektir. Eğer açık konuma gelmemiş ise aynı işlemi kulaklıkların her birine 5’er saniye basılı tutarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kulak içi BlueTooth Kulaklık Önerileri

Önerilen

Eğer yukarıda verdiğimiz bu beş adımı doğru bir şekilde uygularsanız bluetooth kulaklık eşleştirme sorununuz düzelecektir. Bu işlemler iki kulaklık arasındaki bağlantıyı sıfırlayıp yeniden bağlanmaya neden oluyor ve böylece sorun ortadan kalkmış oluyor. Bu işlemleri deneyip sonuç alan kullanıcılar son iki adımın beklenenden daha uzun süre aldığını bu sebeple sabırlı olunması ve çözüme yaklaşmışken vazgeçilmemesi gerektiğini yorumlarda özellikle belirtmişler.

Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?
Bluetooth Kulaklık Eşleştirme Sorunu Nasıl Çözülür?

Bazı kullanıcılar ise, tabi bunlar bluetooth kulaklıklarını her gün kullanmayan kullanıcılar belli ki, kulaklıklarını önce şarja takıp dolduktan sonra birkaç gün kutusunda bıraktıklarını ve sorunun kendiliğinden ortadan kaybolduğunu da belirtmişler. Eğer siz de bluetooth kulaklıklarınızı her gün kullanmıyorsanız bu sorunu çok fazla efor harcamamdan çözebilirsiniz.

Yorum yapın