Apple Watch Series 8 Hayal Kırıklığı Yaratabilir!

Apple Watch Series 8 akıllı saatlerin bu yıl piyasaya çıkacağını biliyoruz. Kısa süre önce, bu saatlerin vücut sıcaklığını ölçebileceğini haber almıştık. Gelen son bilgiler, Watch Series 8’le ilgili büyük bir hayal kırıklığı yaşattı! İşte son gelişmeler…

Apple Watch Series 8, Beklenen Özelliklerden Yoksun Olabilir!

Apple Watch Series 8 serisindeki akıllı saatlerin Vücut Sıcaklığı, Tansiyon, Glikoz Sensörlerini içermesi bekleniyordu. Gelen son bilgilere göre, seride bu özelliklerin hiçbiri yer almayabilir!

Apple Watch Series 7’den sonra piyasaya çıkması heyecanla beklenen Apple Watch Series 8 akıllı saatler, 2022’nin sonlarında tanıtılacak. Daha önceki bilgiler, bu modellerin vücut ısısını ölçeceğini iddia ediyordu. Bununla birlikte, Bloomberg’den Mark Gurman’ın yakın tarihli bir demecine göre, bu yılki Apple akıllı saatleri vücut sıcaklığı özelliğinden mahrum kalacak.

Bu arada, kan şekeri düzeylerini kontrol etme ve kan basıncı düzeylerini izleme desteğinin de yeni seride yer almayacağı konuşuluyor. Apple’ın bir sonraki nesil akıllı saatlerinde bu üç özellik yer alacak. Yani Watch Series 8 için artık bu özellikler beklenmese daha iyi olacak.

İlgili İçerik: Yeni Apple Watch Modelleri, Optik Sensörlere Geçiş Yapacak!

Gurman’a göre Apple, kan basıncı (tansiyon), kan şekeri (insülin) ve vücut ısısı (ateş) ölçümü özelliklerini bu yılki akıllı saatlerine entegre etmeyecek. Apple pazar analisti Ming-Chi Kuo da Apple’ın bir sıcaklık izleme özelliği üzerinde çalıştığını öne sürerken, Wall Street Journal, Apple’ın bu özelliği bir sonraki akıllı saat nesline ekleyebileceğini ima etmişti.

Apple Watch Series 8 Böyle Görünecek!

ABD’li şirket, bu yıl piyasaya sürmeyi planladığı akıllı saatlerdeki iddiasını henüz belli etmese de, Apple Watch Series 8’e ait olduğu iddia edilen görüntüler ortaya çıktı. Bir çift yeni hoparlör ızgarasının eklendiği görülen bu fotoğraf, aslında şirketin klasik tasarımdan şaşmayacağını gösterdi.

Sizin bu konudaki yorumlarınız neler?

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın