Sony WF-1000XM4 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Son dönemde markaların yeni kablosuz kulaklık modelleri piyasayı çalkalıyor. Teknoloji devi Sony’den de yeni bir kulaklık geliyor. Gürültü önleme özellikli ve LDAC destekli gerçek kablosuz kulaklık bugün tanıtıldı. İşte, Sony WF-1000XM4 adı verilen ürünün özellikleri!

Sony WF-1000XM4 Kablosuz Kulaklık: Özellikler, Fiyat ve Satışa Sunulacağı Ülkeler

Sony WF-1000XM4 gerçek kablosuz stereo (TWS) kulaklıklar Hindistan’da tanıtıldı. Amiral gemisi kulakiçi kulaklık modelinin kullanımı oldukça pratik ve işlevleri geniş. TWS denilen gerçek stereo kablosuz kulaklıklar tam bir ses profesyoneli. LDAC yani gelişmiş Bluetooth codec bileşeni desteğini sunuyor. Aktif gürültü önleme ve uygulama desteği gibi diğer önemli özelliklere de sahip.

Haziran 2021’de piyasaya sürülen Sony WF-1000XM3 modelinin bir üst modeli olarak karşımıza çıkan kulaklıklar, Apple, Samsung ve Jabra’nın en iyi kulaklıklarına rakip olarak geliyor. 16 Ocak’tan itibaren Sony mağazalarında satışa sunulacak olan ürünün fiyatı 3.675 liraya denk geliyor. Hindistan’daki fiyatı 19.990 Rs. Şimdilik hangi ülkelerde satışa sunulacağı belirsiz.

Fiyatı ve özellikleri bakımından, Apple AirPods Pro ve Samsung Galaxy Buds Pro ile rekabet ediyor.

İlgili İçerik: Nokia Lite Earbuds BH-205 Kulaklık Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Sony WF-1000XM4 kulakiçi kulaklık modelini rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, TWS kulaklıklar arasında yaygın olmayan LDAC Bluetooth codec bileşenini desteklemesi. Yani gelişmiş veri aktarım hızları ile daha iyi bir ses kalitesi sunuyor. Apple Music gibi uygulamalarda yüksek çözünürlüklü ses kalitesini sunuyor.

Sony WF-1000XM4 kulaklıklar, uyarlanabilir ses kontrolü, USB Type-C, Qi kablosuz şarj ile aktif gürültü engelleme ve Sony Headphones Connect aracılığıyla uygulama desteğine sahip. Sohbet modunda Konuş ve Hızlı dikkat Modu gibi özellikler mevcut. ANC açıkken 32 saate kadar pil ömrü ve beş dakikalık şarjla 60 dakikaya kadar dinleme süresi vaat ediyor. Suya dayanıklı Sony kulaklığın sesli asistan desteği de mevcut.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın