Başlangıç Haber Apple Glass AR/VR Gözlüğü Piyasaya Sürülecek

Apple Glass AR/VR Gözlüğü Piyasaya Sürülecek

1

Apple, AR ile VR teknolojisini bir araya getirdi ve ortaya Karma Gerçeklik başlığı Apple Glass’ı çıkardı. Apple Glass akıllı gözlük 2022 yılında piyasaya sürülecek. İşte tüm detaylar!

Apple Glass Özellikleri ve Fiyatı

ABD’li teknoloji devi, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) özelliklerini aynı potada buluşturdu. Hem gözlük hem de kulaklıktan oluşan yeni Apple gözlük modeli, bu iki teknolojiyi birden barındırıyor. AR ve VR özellikli Apple gözlük, Karma Gerçeklik ürünü olarak satışa sunulacak. Adı ise Apple Glass olacak.

2022 yılında çıkması beklenen Apple Glass, AR/VR özelliklerini sunacak bir akıllı gözlük modeli. Geçtiğimiz gün yayınlanan şirket bülteninde Mark Gurman, konuya ilişkin ilk detayları verdi. Buna göre, Apple Glass gözlük oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek. Geçen yıl da Apple AR Glass piyasaya çıkmıştı.

Gurman, yeni ürünlerini tanıtırken “gelişmiş çipler, ekranlar, sensörler ve avatar tabanlı özelliklere sahip” ifadelerini kullandı. Apple Glass’ın yaklaşık 2-3 bin dolar gibi bir fiyata sahip olması bekleniyor. Gurman, bu cihazın “yüksek kaliteli sanal gerçeklikte oyunlarla başa çıkabilen karma gerçeklik deneyimi” sunabileceğini sözlerine ekledi.

Karma gerçeklik deneyimini sunacak olan Apple Gözlük, oyunlarda müthiş bir fark yaratacak. Ancak kullanılabilmesi için kesinlikle bir iPhone veya iPad ile bağlantı kurması gerekecek.

İlgili İçerik: Apple, Kasım Ayında Beats Fit Pro Kulaklıklarını Tanıtacak!

Apple, Oyun Sektöründe de İddialı

ABD’li şirket, yeni cihazlarını duyurup piyasaya sürmeye devam ederken, bir yandan da rakiplerini her kulvarda geçmeye çalışıyor. Apple, oyun sektöründe de bir yarış içinde. Arcade oyun sistemine büyük yatırımlar yaptı ve oyun sektöründe gelişmeye devam ediyor.

Hatta bulut tabanlı oyun hizmetinde de en büyük isimlerin izinden gitmeye karar verdi. Apple, son kazanç raporlarını açıklayarak oyun sektöründeki başarısını kanıtladı. Öyle ki, Nintendo, Sony ve Microsoft gibi rakiplerini yakaladı.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!