Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgulama nasıl yapılır? Apple markasının iPhone, Airpods ya da MacBook gibi ürünlerini kullanıyor iseniz Apple garanti sorgulama işlemi ürünlerin tamir ve bakım fiyatlarının yüksek olması nedeniyle ücretsiz yani garanti kapsamında tamir yaptırılabilmesi için oldukça önemlidir. Ayrıca fiyatlardaki artış resmi garanti süresini oldukça önemli bir hale getirdiği için Apple garanti sorgulama işlemini bilmeniz sizin için oldukça önemlidir.

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Dünyaca ünlü teknoloji firması Apple iPhone, MacBook ve Airpods gibi yüksek kaliteli ve yüksek fiyatlı ürünleri piyasaya sürüyor. Bu yüksek fiyatlı ürünler ödenen ücretin hakkını veriyor olsa da bu ürünlerde yaşanan olası arızalarda ürünlerin tamir ve bakım ücretleri oldukça yüksek meblağlara ulaşıyor. Bu sebeple Apple ürünlerini kullanan kişiler Apple’ın garanti kapsamını ve garanti sorgulamanın nasıl yapıldığını merak ediyor. Apple garanti sorgulama Imeı numarası ile oldukça basit bir şekilde yapılabilir. İşte Apple ürünlerinin garanti sorgulamasının nasıl yapılacağına dair en net cevaplar…

Apple Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple garanti sorgulama işlemi sayesinde cihazın garanti süresini ve garanti hizmetlerini nasıl alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sadece yeni almış olduğunuz Apple ürünlerinde değil, ikinci almış olduğunuz veya uzun süredir kullanıyor olduğunuz bir Apple ürününün de garanti sorgulamasını yapabilirsiniz.KVK web sitesi üzerinden ve Apple’ın web sitesi üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.

Garanti sorgulama Imeı numarası ile yapıldığı için cihazın Imeı numarasını biliyor olmanız gerekiyor. Eğer cihazınızın Imeı numarasını biliyorsanız sizin için sorun yok demektir. Ancak Imeı numarasına sahip olmayan okurlarımızın Imeı numarasını nasıl edinebileceklerine birlikte bakalım.

Apple Imeı Numarası Öğrenme

Apple marka cihazlarınızın garanti sorgulamasını yapabilmek için sahip olmanız gereken seri numarasını yani Imeı numarasını her cihaz için farklı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Apple cihazlardaki Imeı numarasını iPhone 6, 7,8 ve X serisi cihazların bütün modellerinde Ayarlar kısmında bulabilirsiniz. Bunun için;

  • Ayarlar kısmını açın ve Genel bölümüne ilerleyin.
  • Hakkında sekmesini açın.
  • Karşınıza çıkan ekranda cihaz ile ilgili bütün bilgiler bulunmaktadır.
  • Ayrıca yukarıda belirttiğimiz bütün modellerin Sım kart tepsisi üzerinde Imeı bilgileri yer almaktadır.

iPhone 5 ve 6 modellerinin bütün farklı modellerinde cihazın Imeı numarasını cihazın arka kapağı üzerinde yer alan bilgilerden bulabilirsiniz. MacBook modellerinde ise cihazınızda yer alan Bu Mac hakkında kısmından kolayca bulabilirsiniz.

Ayrıca bütün Apple ürünlerinin fatura veya makbuzlarında cihazın Imeı numarası ve diğer tüm bilgileri yer almaktadır.

Apple Garanti Sorgulama İşlemi

Telefon, kulaklık ve bilgisayar modelleri olan iPhone, Airpods ve MacBook modelleri için aynı sayfa üzerinden yapılmaktadır. Sorgulama yapmak için:

  • Arama motorunuzdan https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresine ilerleyin.
  • Açılan web sayfasında bulunan satırlara cihazınızın Imeı numarasını ve sayfada yer alan güvenlik kodunu eksiksiz bir biçimde yazın.
  • Bilgilerinizi girdikten sonra Devam sekmesine tıklayın.

Sorgulama ile garanti süresini öğrendiğiniz cihazınızın garanti kapsamında tamir ve bakımını KVK yetkili servislerinde garanti kapsamında ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Photo of author

Bilir Kişi

"Takdir ediliyorsanız değil taklit ediliyorsanız başarmışsınız demektir." - Einstein Profesyonel işbirlikleriniz için bilirkisi[at]webdeyazilim[.]com adresime mail gönderebilirsiniz.

Yorum yapın