Başlangıç Haber Amazon Kurucusu Jeff Bezos, Bugün Uzaya Çıkacak

Amazon Kurucusu Jeff Bezos, Bugün Uzaya Çıkacak

0

Geçtiğimiz günlerde kurucusu olduğu Amazon şirketinden resmi olarak ayrılan Jeff Bezos, bugün uzaya çıkacak. Jeff Bezos ve onun birlikte olan 3 kişi, yine Bezos’a ait olan Blue Origin şirketi aracılığı ile uzaya çıkacak. Detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

jeff-bezos-blue-origin-min

Dünyanın en zengin insanı olan ve Amazon, Blue Origin gibi şirketlerin kurucusu olan Jef Bezos, bugün kendi şirketi olan Blue Origin aracılığı ile uzaya çıkacak. Bugün, Apollo 11’in Ay’a iniş yapışının 52. yıl dönümü iken, Türkiye saati ile 16:00’da başlayacak olan kalkış, herhangi bir problem olmazsa 17:00 sularında uzayda olacak.

Jeff Bezos, uzaya çıkacağını duyuruşunun ardından, Richard Branson araya girmeseydi bunu başaran ilk milyarder olacaktı. Ancak Jeff Bezos’un duyurusunun ardından, Virgin Galactic şirketinin kurucusu Richard Branson araya girdi ve uzaya çıkan ilk milyarder olmayı başardı.

Jeff Bezos ise, kardeşi ve onlar ile birlikte 3 diğer kişi ile birlikte, Blue Origin şirketinin “The New Shephard” isimli uzay aracı ile uçacak. Bu uzay aracı, yeryüzünden 100 kilometre yüksekliğe çıkacak ve tekrar geri indirecek. Üstelik tüm sistemler tekrar kullanılabilir yapıya sahip olduğu için, çok daha tasarruflu bir çalışma olacak gibi gözüküyor.

jeff-bezos-blue-origin-2-min

The New Shephard içerisinde bulunacak kişiler şu şekilde;

  • Jeff Bezos (Amazon ve Blue Origin kurucusu)
  • Mark Bezos (Jeff Bezos’un ‘en iyi arkadaşım’ dediği kardeşi)
  • Mary Wallace Funk (ABD’nin ilk kadın hava güvenliği müfettişi, eski pilot, uzaya giden en yaşlı isim olacak.)
  • Oliver Daemen (18 yaşında, Hollandalı fizik öğrencisi, 28 milyon dolara satılan son koltuğun sahibi uçuşa katılamayacağını ifade edince yerine geçti. Uzaya gidecek en genç isim olacak.)

Peki siz Jeff Bezos ve girişimleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!