Uygulama Kilitleme Programı
En İyiler, Mobil Cihazlar

2022’de Android için En İyi 10 Uygulama Kilitleme Programı

Günümüzde akıllı telefonlar çok sayıda hassas veri içeriyor. Bankacılık uygulamalarımız, not alma uygulamalarımız, galeri uygulamalarımız meraklı gözlerden korunmalıdır. Ayrıca, bir cihazı bir çocuğa teslim ettiğimizde, telefonumuzdaki uygulamalara erişmelerini engellemek isteyebiliriz. Herhangi bir gizlilik sorununun üstesinden gelmek için, android için en iyi uygulama kilitleme programı – uygulamalarını seçmek önemlidir.

Peki, uygulamalarımı nasıl kilitleyebilirim?

Android için bir uygulama dolabı, istenmeyen erişime karşı en üst düzeyde güvenlik sağlayabilir. Bazı cihazlar yerleşik bir uygulama kilidi ile birlikte gelse de, çoğu Android cihazda yoktur.
Neyse ki, Play Store’da Android için uygulama dolabı sıkıntısı yok. Bu nedenle, 2022 yılında android için en iyi uygulama kilidi listesini düzenledik.

Not: Bu liste tercih sırasına göre değildir. Okuyucuların en iyi buldukları herhangi bir uygulamayı seçmeleri önerilir.

Android için 10 En İyi Uygulama Kilitleme Programları

1. Norton App Lock

Norton App Lock
Norton App Lock – Uygulama kilitleme programı

Norton, virüsten koruma yazılımı satıcıları alanında büyük bir isimdir. Bununla birlikte, şirket ayrıca reklamsız bir android uygulama dolabı da sunuyor. Uygulamalarınızı bir PIN/desen veya parmak izi tarayıcısıyla kilitleyebilirsiniz. Uygulamalarınızın güvenliğini sağlamanın yanı sıra, fotoğrafları korumanıza, uygulamaların kaldırılmasını önlemenize ve davetsiz misafirlerin fotoğraflarını çekmenize de olanak tanır.

Norton App Lock, kilitlemeniz gereken uygulamaları önerdiği bir öneri listesi sağlar. Birçok özellik ile şişirilmiştir. Ancak, yine de uygun bir seçim olabilir ve işini makul derecede iyi yapar.

2. AppLock (by DoMobile Lab)

AppLock
AppLock – uygulama kilitleme programı

AppLock, birçok kullanıcı tarafından tercih edilen popüler bir Android kilit uygulamasıdır. Telefonunuzdaki belirli bir uygulamayı parola ile korumak ve yetkisiz erişimi önlemek için kullanabilirsiniz. Fotoğrafları ve videoları galeriden gizlemenize ve özel bir kasada saklamanıza olanak tanır.

Bu Android kilit uygulamasını yükledikten sonra, bir ana desen kilidi oluşturmanız ve uygulamaya her eriştiğinizde kullanmanız gerekir. Uygulama simgesini uygulama çekmecesinden bile gizleyebilirsiniz, böylece davetsiz misafirler kolayca erişemez. Ayrıca, farklı uygulamaları kilitlemek, kilitli uygulamalara sahte bir kapak eklemek, parmak izi tanımayı etkinleştirmek için farklı profiller ayarlayabilirsiniz.

3. Privacy Knight

Privacy Knight
Privacy Knight

Privacy Knight, uygulamalarınızı güvence altına almak için bazı mükemmel özellikleri kapsayan android için en iyi uygulama kilitlerinden biridir. Reklamsızdır ve herhangi bir uygulama içi satın alma işlemi içermez. Uygulama, uygulamalarınızı kilitlemek için size farklı yöntemler sunar.

PIN/desen, parmak izi tarayıcı, yüz okuyucu veya ses tanıma, sallama veya kilidi açmak için mesaj kullanma gibi bir ton özellik kullanabilirsiniz. Özel fotoğrafları ve videoları gizleyebilir, uygulamaların kaldırılmasını önleyebilir, uygulamalardan bildirim önizlemelerini gizleyebilirsiniz.

Ayrıca yanlış şifre yazan herkesin resmini de çekebilir. Android için diğer uygulama kilitleri kadar popüler olmasa da, neredeyse tüm temel özelliklere sahiptir.

4. AppLock – Fingerprint

AppLock Fingerprint
AppLock Fingerprint

AppLock – Parmak izi, kullanıcı dostu bir arayüze sahip iyi bir Android kilit uygulamasıdır. PIN, desen veya parmak izi tarayıcısı kullanarak uygulamalarınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ekran arka ışığını ve ekran rotasyonunu kilitlemek için uygulamalar ekleyebileceğiniz ekran ve döndürme kilidi seçenekleri vardır.

Her kilitli uygulama için farklı şifreler oluşturabilir ve ayrıca kilitli uygulamalara sahte bir simge ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamalarınızın kilidini açmaya ve e-posta adresinize göndermeye çalışan herkesin resmini çekebilir.

Uygulama 30 farklı dilde mevcuttur ve reklamları kaldırmak için premium sürüme de yükseltebilirsiniz. Ancak, ücretsiz sürüm gerekli tüm özellikleri kapsar ve uygulamadaki reklam sayısı çok daha azdır.

5. AppLock (by IvyMobile)

AppLock (by IvyMobile)
AppLock (by IvyMobile)

IvyMobile tarafından AppLock, cihazınızdaki hemen hemen her şeyi kilitlemenizi sağlar. Tüm üçüncü taraf uygulamalarına ek olarak, kişilerinizi, galerinizi, ayarlarınızı, e-postalarınızı vb. Güvence altına almanızı sağlar. Uygulamalarınızı korumak için PIN veya desen kilidi kullanabilirsiniz.

Desen çizim yolunu gizleme veya karışık bir klavye kullanma seçeneğine sahiptir. Ayrıca, uygulamaların kilidini açamayan herkesin fotoğrafını çekmesini de sağlayabilirsiniz. Ayrıca, Applock simgesini çalar saat, hesap makinesi gibi sahte bir simgeyle değiştirebilirsiniz. Bu ücretsiz Android uygulama dolabı reklam desteklidir.

6. Perfect AppLock

Perfect AppLock
Perfect AppLock

Perfect AppLock, cihazınızdaki herhangi bir uygulamayı bir PIN, desen veya hareket şifresi ile güvence altına almanızı sağlar. Üçüncü taraf uygulamaların yanı sıra, Wi-Fi, Bluetooth ve internet verilerinizi kilitleyebilirsiniz. Tek tek uygulamaların ekran parlaklığını yönetebileceğiniz bir “Ekran Filtresi” özelliğine ve istenmeyen ekran rotasyonunu önlemek için bir döndürme kilidine sahiptir.

Diğer kilit uygulamaları gibi, yerleşik kamera da üç başarısız denemeden sonra davetsiz misafirin fotoğrafını çekebilir. Ayrıca, giden ve gelen aramaları kilitleyebilir ve kilitli uygulamalarda sahte hata mesajları da görüntüleyebilirsiniz. Tüm işlevler ücretsiz olarak kullanılabilir ve uygulama reklam desteklidir.

7. LOCKit

LOCKit
LOCKit

LOCKit, özel dosyalarınızı da koruyabilen Android için başka bir etkileyici uygulama dolabıdır. Telefon ekranınızı kilitlemek için uygulamayı da kullanabilirsiniz. Dahili bir dosya tarayıcısına, telefon güçlendiriciye ve bildirim temizleyiciye sahiptir.

Ana parolanızı oluşturmak için bir PIN veya desen kullanabilirsiniz. Hatta desen çizim yolunu gizleyebilir ve görünmez hale getirebilir veya yazarken karışık bir klavye görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, bu Android uygulama dolabı, özel fotoğraflarınızı ve videolarınızı galerinizden gizlemenize ve ayrı kasalara yerleştirmenize olanak tanır. Bir güç tasarrufu modu, davetsiz misafir selfie’si vardır ve kilitli uygulamaların kaldırılmasını önlemek için de etkinleştirebilirsiniz. Uygulama içi satın alma olmadan ücretsizdir ve reklam içerir.

8. AppLock – Fingerprint Unlock

AppLock Fingerprint Unlock
AppLock Fingerprint Unlock

Cheetah Mobile tarafından AppLock-Fingerprint Unlock uygulamaları kilitlemek için parmak izi sensörünüzü kullanmanıza izin verenhafif bir Android uygulama kilidi programıdır. Telefon uygulamasını kilitlemek için bir desen kullanabilir veya sayısal bir PIN oluşturabilirsiniz.

Standart uygulamaların yanı sıra, Wi-Fi, Bluetooth, gelen aramalar ve telefon ayarlarınızı kilitlemek için de kullanabilirsiniz. Uygulamalarınızın kilidini açamayan kişilerin fotoğrafını çekebilen bir “Davetsiz Misafir Selfie” özelliğine sahiptir. Ayrıca kilit modunu özelleştirebilir ve bunun için bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Bu Android kilit uygulaması tamamen ücretsizdir ve reklam içermez.

9. Samsung Secure Folder

Samsung Secure Folder
Samsung Secure Folder

Samsung’un One UI işletim sistemi, Güvenli Klasör adı verilen yerleşik bir araç sunuyor. Bir uygulama kilidi işlevi görür ve ayrıca kişisel dosyalarınızı ve medyanızı gizleyebilir. Güvenli Klasör özelliği, One UI 3 ve üstünü çalıştıran çoğu modern cihaza önceden yüklenmiş olarak gelir.

Samsung cihazı kullanıyorsanız uygulamaları kilitlemek için kullanabilirsiniz. Tüm Samsung kullanıcıları için güvenli ve verimli bir araçtır.

10. LOCX Applock

LOCX Applock
LOCX Applock

LOCX Applock uygulaması başka bir üçüncü taraf uygulama kilidi aracıdır. Applock utlity temalar, gelişmiş güvenlik özellikleri ve gizli bir kilit açma klavyesi ile birlikte gelir. Dahası, uygulama diğerlerinin yanı sıra özel fotoğrafları, gizli videoları ve metin mesajlarını kilitleme açısından iyi performans gösterme konusunda bir üne sahiptir.

Bunlar, 2022’de Android için en iyi uygulama kilidi için seçtiklerimizdi. Umarım, “Android’de uygulamalar nasıl kilitlenir?” sorunuzun cevabını almış olabilirsiniz. Akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz üçüncü taraf Android uygulama dolaplarını listeledik, seçim sizin. Ayrıca ücretsiz olmaları, geçiş yapmayı çok kolaylaştırır.

Ancak, yukarıda belirttiğim gibi, kullanıcılar için önceden yüklenmiş bir uygulama kilidi ile birlikte gelen cihazlar var. Örneğin, MIUI çalıştıran Xiaomi cihazlarında bir tane bulabilirsiniz.

Önerilen İçerik: Android’de Uygulamaları Kilitlemek İçin En İyi 8 AppLock Alternatifi

Cihazlarındaki uygulama sayısını azaltmak isteyenlere çok yardımcı olabilir. Ayrıca, uygulama dolabının yerleşik olduğu durumlarda sistemle entegrasyon daha iyi olacaktır.

En İyi Uygulama Kilidi Uygulaması Önerilerimiz

Burada birkaç Applock hizmeti olsa da, sisteminizin Samsung Secure Folder veya OnePlus cihazlarının uygulama kilidi gibi yerleşik özelliklerini kullanmanızı öneririz. Üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istiyorsanız, DoMobile Lab veya Norton Applock tarafından geliştirilen AppLock kullanmanızı öneririz.

Gerçekten bir uygulama kilidi uygulamasına ihtiyacım var mı?

Telefonunuz bir kilit ekranı kimlik doğrulaması ile korunuyorsa, sorun yok demektir. Bununla birlikte, birkaç kişinin telefonunuza erişimi varsa, bir uygulama kilidi kullanmak akıllıca olacaktır.

AppLock güvenli midir?

Evet, güvenli bir uygulamadır.

AppLock pili tüketir mi?

Etkinliğinizi izleyen herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanıyorsanız, bunlar pili etkileme eğilimindedir.

Bu içeriği buradan değerlendirebilirsiniz.
[21 kişinin oyu: 5]
Posted by
Teknoloji Editörü

Gündelik hayatında kitap okumayı, çimlere uzanmayı ve kahve içmeyi seven yazar, teknoloji hakkında araştırmayı ve yazmayı da ihmal etmiyor. Fırsat buldukça liste içerikleri üretmeye ve farklı teknoloji konularında bloglamaya bayılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.