ZOOM Uygulaması İndir – ZOOM Nasıl Kullanılır?

Zoom Uygulaması indir son zamanlarda oldukça fazla araştırılan konular arasında. Bunun yanında ZOOM Uygulaması geçtiğimiz aylarda oldukça popülerleşmiş ve günümüzde yüzbinlerce kişi tarafından aktif olarak kullanılan bir uygulama haline gelmiştir.

ZOOM Uygulaması İndir - ZOOM Nasıl Kullanılır?
ZOOM Uygulaması İndir – ZOOM Nasıl Kullanılır?

İçerisinde bulundurduğu özellikler, her türlü platformda rahatça kullanılabilmesi ve büyük toplulukların ücretsiz bir şekilde iletişime geçebilmesi gibi faydaları sayesinde de her gün kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Fakat Türkçe dil desteği bulunmadığı için Zoom uygulaması indirme ve kullanma konularında birçok kişi ne yapacağını bilememektedir. Biz de bu içeriğimizde Zoom uygulaması nedir, Zoom uygulaması nasıl kullanılır gibi sorulara yanıt verecek, Zoom uygulaması indirme işlemini göstereceğiz.

Zoom Uygulaması Nedir?

Zoom programı, ücretsiz olarak 100 kişiye kadar toplantı yapılmasına izin veren bir video konferans platformudur. Bu uygulama yardımıyla 40 dakikalık süre sınırı ile toplantılar düzenlenebilir, dersler yapılabilir ve sohbetler gerçekleştirilebilir. Özellikle pandemi döneminin etkisiyle çevrimiçi platformlar üzerinden gerçekleştirilen etkinlikler Zoom programının kullanımını yaygınlaştırmıştır.

Kolay kullanımı, basit bir şekilde indirilmesi ve diğer uygulamalara göre fazla kişiyle görüşmenin ücretsiz olması, Zoom uygulamasının kullanımını her geçen gün arttırmaktadır. Ayrıca içerisinde ücretli bir üyelik barındırmaktadır ve bu üyelik ile 1000 kişiye kadar sınırsız video konferans odaları oluşturmak mümkün hale gelmektedir.

Zoom Uygulaması
Zoom Uygulaması

Zoom Uygulaması İndir

Zoom uygulaması indirme işlemi oldukça basittir. Birkaç dakika içerisinde ister oda yöneticisi olarak bir konferans düzenleyebilir, isterseniz de başka odalara katılmak için yazılım indirebilirsiniz. Fakat tüm bu süreçte yeni bir Zoom hesabı açmanız gerekecektir.

  • Öncelikle Zoom resmi web sitesine girerek yeni bir üyelik oluşturun.
  • Daha sonrasında uygulamayı nerede kullanacağınıza bağlı olarak Zoom Client yazılımını indirin. Telefonlar için uygulama marketlerinde Zoom Client uygulamasını bulabilirsiniz. Bilgisayarınız için Zoom İndirme Sayfasına
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosyaya tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştirin ve hesabınıza giriş yapın.

Böylece Zoom uygulaması indir işlemini tamamlamış olursunuz. Bundan sonra yapmanız gereken uygulamanın nasıl kullanıldığını öğrenmektir.

Zoom Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Zoom uygulamasının kullanımı düşünülenin aksine oldukça basittir ve herhangi bir dil bilmenize gerek yoktur. Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle uygulamaya giriş yapmalı ve ana ekranda bulunan butonların ne işe yaradığını öğrenmelisiniz.

  • Home sayfası içerisinde bulunan “New Meeting” butonu ücretsiz bir şekilde oda açmanıza olanak sağlamaktadır.
  • Home sayfası içerisinde bulunan “Join” butonu açılmış olan video konferans odalarına girmenizi sağlar.
  • Schedule Meeting” butonu ile yeni bir toplantı planlayabilir ve bu toplantının tüm ayarlarını yapabilirsiniz.

Bu terimlerden yola çıkarak Zoom uygulamasını rahatça kullanabilirsiniz. Tüm bunların yanında Meeting ID kavramı ile açtığınız toplantıya başkalarının katılmasını sağlayabilir ve siz de başka toplantılara bu ID ile rahatlıkla katılabilirsiniz. Böylece Zoom nasıl kullanılır sorusunun da cevabını almış oluruz.

Umarız içeriğimiz sayesinde siz de Zoom uygulaması indirme işlemini gerçekleştirebilmiş, Zoom kullanımı nasıldır sorusunun cevabını almış ve Zoom nedir başlığı altında herhangi bir soru işaretiniz kalmamıştır. Kesintisiz toplantılar dileriz.

Yorum yapın