Başlangıç Haber YouTube Super Thanks Özelliği Nedir?

YouTube Super Thanks Özelliği Nedir?

0

Twitter, ‘Bahşiş Kutusu’ özelliğini duyurmuş ve kullanıcılarını heyecanlandırmıştı. YouTube da benzer bir özellik getirdi. YouTube ‘Super Thanks’ özelliği nedir?

YouTuber’lar adına oldukça faydalı bir karar alan ünlü video barındırma sitesi YouTube, ‘Super Thanks’ özelliğini devreye soktu. Eğer siz bir içerik üreticisi iseniz, kullanıcılar videonuzu beğendiğinde videonuza bahşiş bırakabilecek. 4 seviyeden oluşan bahşiş bırakma seçeneği sunulacak. Şu an bazı üreticiler tarafından test edilen bu yeni özelliğin yıl sonuna kadar tamamen kullanıma açılması bekleniyor.

2021 yılı içerisinde herkes için kullanıma açılması planlanan YouTube Super Thanks ile dev platformda içerik yayınlayan kişiler para kazanabilecek. Bu özelliğin reklamlarla ve reklam gelirleriyle bir ilgisi yok. Super Thanks yani ‘Süper İçerik, Teşekkürler’ butonu aktif olan videoda bu butona tıkladığınızda içerik sahibine bahşiş bırakmış olacaksınız. Bu özelliğin bir benzeri de Twitter’de mevcut. Bahşiş alış verişine imkan tanıyan Super Thanks özelliği, reklam kazançlarından memnun olmayan YouTuber’lar açısından oldukça faydalı olacak.

YouTube Bahşiş Uygulaması Nasıl İşleyecek?

Bir YouTube sayfasını takip ediyorsanız veya takip etmediğiniz ve sadece beğendiğiniz bir video var ise, bu videoya farklı miktarlarda bahşiş verebilirsiniz.

Videonun açıklama kısmında karşınıza bahşiş miktarları çıkacak (2 dolar, 5 dolar, 10 dolar veya 50 dolar) tuşlarından birine tıklayabileceksiniz. Böylece ekranda uçan balonlarla birlikte ‘teşekkürler’ yazısıyla bir animasyon belirecek.

YouTube, bahşiş özelliğine ilk geliştirme aşamasında alkış anlamına gelen ‘Applause’ adını veriyordu. Birkaç aylık test aşamalarından sonra özelliğin ismi ‘Super Thanks’ olarak değiştirildi. Yeni özellik, şimdilik 68 ülkede kullanıma açılacak. Yıl sonunda tamamen kullanıma açılması bekleniyor. YouTube üreticilerine destek veren ‘Super Stickers’ ve ‘Super Chat’ ile birlikte ‘Super Thanks’ özelliği, aynı zamanda karşılıklı iletişimi arttıracak.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen bir yorum yazın!
Lütfen Adınızı Girin!